anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop sprzedającego a deklarowany czas wysyłki i status super sprzedawcy

reveltronics
#2 Obserwator#

Witam,

Mieliśmy ustawiony 2 tygodniowy urlop na Allegro, wróciliśmy z urlopu i okazuje się że od jutra tracimy status super sprzedawcy gdyż paczki nie zostały nadane w terminie. Ponadto mocno ucierpiała nasza jakość sprzedaży - mocny spadek w kryterium "Numery przesyłek uzupełnione w terminie" oraz -100pkt w "Terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów:" oraz -10pkt w "Średni czas odpowiedzi na wiadomości klientów". Myślałem że jak jest dedykowana funkcja "Urlop" w allegro to automatycznie wydłuża czas wysyłki o czas urlopu oraz nie uwzględnia w/w kryteriów. Czy na pewno tak to powinno działać? Jest to spore zaskoczenie dla nas. Proszę o pomoc w w/w kwestii oraz informacje czy na pewno działa to prawidłowo.

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

reveltronics tak to działa , przed urlopem należy wydłużyć czas ralizacji o czas wypoczynku lub zamknąć wszystkie oferty .undecided

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@reveltronics Teraz musisz się zmotywować i najlepiej zwiększyć sprzedaż by szybko te statystyki poprawić ,też tak miałem po urlopie -290 punktów i SS też wyświetlał na czerwono ale udało mi się przed weryfikacją jeszcze poprawić i zachować tytuł SS .niestety w przypadku urlopu najlepiej nic nie mieć wystawione bo regulamin urlopu w celu wypoczynku nie uznaje ,zobowiązania musisz wykonywać .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@reveltronics   Urlop jest dla sprzedawcy a nie dla działającej firmy. Tak to widzi Allegro.

oznacz moderatorów

reveltronics
#2 Obserwator#

Teraz już wiem i jestem bogatszy o te doświadczenie, ale taka informacja powinna być przy opcji ustawiania urlopu bo inaczej jest to bardzo mylące, bez sensu ustawiać ten urlop w takim razie jak można tylko wydłużyć czas realizacji o 2 tygodnie. Nonsens grrrrr

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@reveltronics Prócz tego że musisz wydłużyć czas realizacji, to bezwględnie musisz odpowiadać na wiadomośc od klientów i wiadomości w dyskusjach, bo inaczej lecą punky mimo Twojego urlopu 🙂 Jeśli komuś się marzy urlop na końcu świata bez telefonu i komputera, to nie wiem co powinien zrobić. Chyba usunąć konto na Allegro 😉

_______
Kamila
oznacz moderatorów

iglakiwolsztyn
#9 Pomysłodawca#

Czy ma ktoś informację czy urlop nadal działa w ten sam sposób ?

Jeśli tak to w ogóle nie ma sensu z niego korzystać bo jak jednocześnie wpiszesz urlop na 2 tyg i wydłużysz czas realizacji zamówienia o 2 tyg. to kupujący widzi że realizacja zamówienia nastąpi po 4 tyg. tak więc sam urlop nic nie daje a wręcz wprowadza w błąd kupujących a nam zmniejsza ilość klientów.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iglakiwolsztyn, funkcja urlopu wciąż działa na tych samych zasadach. Nawet w czasie zaplanowanej nieobecności musisz np. na bieżąco uzupełniać listy przewozowe.

Możesz natomiast zakończyć i wznowić oferty - do 60 dni możesz je wznowić grupowo i zachować ich popularność (tu dowiesz się więcej na ten temat).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Czy jeżeli ktoś zada mi pytanie w zakończonej aukcji a ja nie odpowiem bo jestem na urlopie to statystyki mi też polecą???

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, zakończone oferty nie są widoczne na listingu dla kupujących - prawdopodobieństwo, że ktoś zada do takiej oferty pytanie, jest niewielkie. Jednak, gdy się tak zdarzy, to sprzedający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi w terminie 24 godzin. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

"funkcja urlopu wciąż działa na tych samych zasadach. Nawet w czasie zaplanowanej nieobecności musisz np. na bieżąco uzupełniać listy przewozowe."

Bezsens do "n"potęgi!

Jestem na urlopie więc nie pracuję. Będąc na wakacjach np w brazylijskiej dżungli muszę uzupełniać na bieżąco listy przewozowe, po prostu hahaha i brak słów.

Chyba już najwyższy czas pójść po rozum do głowy i coś zmienić... tym razem na korzyść sprzedających.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mr_oma A czy czasem takie wymuszone zakańczanie i ponowne wystawianie nie wiąże się z ponownie naliczanymi opłatami za wystawienie? Sprzedawca powinien mieć możliwość spokojnego wypoczynku a nie siedzeniem i wystawianiem list przewozowych ,odpowiadaniem na pytania i wysyłaniem paczek. Urlop to wypoczynek i w tym czasie sprzedawca powinien mieć "immunitet" na obowiązki sprzedawcy.

oznacz moderatorów

woboteam
#9 Pomysłodawca#

Czyli reasumując urlop to FIKCJA, bo wg Allegro trzeba cały czas w trakcie urlopu pracować, czyli każdego dnia np. sprawdzać czy nie zadał ktoś pytania np poprzez dyskusję, (bo klienci często tak robią). Czy tylko sprzedający uważają to za delikatnie mówiąc bezsensowne i niezrozumiałe, czy Allegro zamierza kiedyś to zmienić? 

oznacz moderatorów

Helenka147
#9 Pomysłodawca#

Tak, jest to fikcja. Owszem, owszem 😄 Nie wiem po co w ogóle jest ta funkcja, skoro i tak allegro radzi zamknąć na czas wypoczynku wszystkie oferty. Śmiech na sali.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Helenka147 Radzi zamknąć ale zwrotu kosztów wystawienia przedwcześnie ,nie z winy sprzedawcy to już nie zwraca.

oznacz moderatorów

evartus
#9 Pomysłodawca#

Ja się tym nie przejmuję. Mam obecnie (a jest to dość częste) dwa przypadki, że klienci chcą wysyłkę 5-12 dni po wpłacie (zadeklarowałem czas wysyłki 2 dni). Zgadzam się na to, ponieważ klient jest dla mnie najważniejszy i nie mogę mu powiedzieć, że nie interesuje mnie to, że on jest w podróży służbowej, że jest na urlopie w Barcelonie, że jest na kwarantannie i nie ma możliwości odebrania paczki z paczkomatu, poczty itd. 

oznacz moderatorów

iglakiwolsztyn
#9 Pomysłodawca#

I pewnie nie jesteś SS, czasem myślę czy też nie przestać się starać i przestać samemu kręcić na siebie bata.

oznacz moderatorów

asior11
#8 Zapaleniec#

Allegro ufam tobie

oznacz moderatorów