anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop - wprowadzanie w błąd

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Cześć wszystkim,

chciałbym dowiedzieć się co myślicie na temat podawanych informacji przez Allegro odnośnie przewidywanej dostawy.

Przykład: Mam wstawiony urlop 25.06-30.06, zmieniłem dziś czas dostawy na 7 dni ponieważ wysyłki będą od czwartku. Przesyłka np. do paczkomatu powinna trafić po 8 dniach, jednak na stronie przedmiotu widnieje informacja " przewidywana dostawa: za 18 dni w punkcie. Wyliczenia Allegro opierają się na końcu urlopu 30.06 + 7 dni. Jaki jest tego sens ? Czas wysyłki musiałem wydłużyć bo statystyki by poleciały mocno w dół. Nie wstawię urlopu to większość nie przeczyta że czas wysyłki to 7 dni i będzie masa maili i telefonów.  Zdaję sobie sprawę że i tak muszę odpowiadać na pytania, jednak to już pomijam. Według mnie jest to wprowadzanie w błąd i trzeba coś z tym zrobić. Allegro samo wszystko skomplikowało, powinno wystarczyć wstawienie urlopu i czas wysyłki powinien się wydłużyć tylko o ten okres.

Zatem jak myślicie które rozwiązanie byłoby lepsze ? Może lepiej nie wstawiać urlopu, tylko wydłużyć czas wysyłki to chociaż czas dostawy będzie się zgadzał ? Miłego dnia dla wszystkich 🙂

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

AlePiesio
#13 Ambasador#

od 2 lat się zastanawiam dlaczego do okresu urlopu allegro dolicza np czas wysyłki 7 dni a póżniej pokazuje odbiór za 18 dni... jak ustawisz czas wysyłki 24h to też źle bo musisz wprowadzać nr przesyłki w ciągu 24h bo Ci statystyki spadną a jeszcze klienci będą mieli problem że przecież było napisane na aukcji 24h... urlop na allegro to jest nieporozumienie. Można zamknąć aukcję ale co będzie z trafnością i popularnością tych aukcji jak wrócę po 2 tygodniach z urlopu i je wznowie? pewnie spadną bardzo daleko w dół.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@AlePiesio

Urlop na Allegro to nie jest nieporozumienie.

To jest fikcja.

Generalnie nie istnieje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@AlePiesiopewnie nie spadną jednak gdyby Allegro pokazywało realny czas dostawy czyli np. 8 dni a nie 18 to byłoby lepiej. Nie wprowadzaliby w błąd klientów. Kupujący któremu się aż tak nie pali dokona zakupu u Ciebie, będzie Ci się zbliżał koniec urlopu to sprzedaż wzrośnie a po wyłączeniu wszystkiego sprzedaż zerowa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kndshop_pl tu możesz Zgłoś swój pomysł! 

Wszystko zależy od Twoich potrzeb i klientów, ja w zeszłym roku dałem tylko że urlop i nie zmieniałem czasu wysyłki, poleciały mi statystyki na 30 dni i żaden klient nie robił problemów 🙂 po powrocie wszystko nadałem i po sprawie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kndshop_pl Na pewno nie spadną. Na czas urlopu najlepiej zakończyć aukcje, czyli zamknąć sklep. Unikniesz wtedy wszelkich nieporozumień i błędów po stronie Allegro. Wydłużanie czasu wysyłki wpływa na wydłużanie czasu dostawy z uwzględnieniem okresu urlopu, ale jeśli nie wydłużysz czasu wysyłki, spadną Ci statystyki. Błędne koło.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

A jak wygląda sprzedaż po zakończonym urlopie? U mnie zawsze jak wracam z urlopu to sprzedaż jest tragiczna, dopiero po 2-3 tygodniach po skończonym urlopie wszystko wraca do normy. Pewnie powodem są statystyki(jakosć sprzedaży) które spadły podczas trwania urlopu?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kndshop_plniestety przewidywany czas dostawy wydłuża się o urlop+czas wysyłki. Tak to w tej chwili działa. Alternatywnym rozwiązaniem może być rezygnacja z urlopu i wydłużenie samego czasu wysyłki. Urlop stanowi jedynie informację dla klienta, że przesyłka może się opóźnić. Jeśli nie zależy Ci na tej informacji, wystarczy, że wydłużysz sam czas wysyłki.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@mr_omarozumiem jednak nie lepiej gdybyście to poprawili i informacja z urlopem pokrywała by się z realnym czasem wysyłki a nie dodatkowo go wydłużała ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kndshop_pl, w chwili obecnej takie zmiany nie są planowane, natomiast chciałabym Cię zachęcić do skorzystania z rady @kostas11. Swoje alternatywne rozwiązanie możesz zgłosić w dedykowanej zakładce.

Zachęcam Cię do tego, ponieważ pomysły z największą liczbą głosów są rozpatrywane przez Allegro. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Co tam było?

Do Ciebie osobiście nic nie mam.

Wyjaśnij dlaczego przysłowie ludowe, nie zawierające wulgaryzmów, nie obrażające nikogo, trzeba cenzurować!

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DECO-MASTER, a w jaki sposób Twoja poprzednia wypowiedź była związana z wątkiem? W mojej ocenie nie wnosiła nic nowego w powyższym temacie, ani w żaden sposób nie pomogła innym. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

oznacz moderatorów