anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

URLOP

AutoCzesciWschod
#9 Pomysłodawca#

Urlop , jak to ładnie brzmi .

Niestety zdarza się że wyskakuje nam coś nieplanowanego , coś co spada na nas jak grom z jasnego nieba i co wtedy ?

Urlop musimy zaplanować do 7 dni przed datą rozpoczęcia , nie wspomnę że Allegro daje go 40 dni .

Miałem sytuacje przykrą która pokrzyżowała mi własnie zaplanowany urlop . Otóż pewnego dnia przyjmijmy że to 1 Grudziem 2019 zaplanowalem wyjazd ( od tego czasu rozpoczął się mój urlop na Allegro )

Niestety ale się rozchorowałem , jechałem na antybiotykach itd itd....... Zadwoniłem do Allegro prosząc o przedłużenie go ale spóznilem się kilka dni ( mowa o tych 7 ) ponieważ nie byłem w stanie ruszyć się z łóżka czy nawet ruszyć głową .

 

Odpowiedz padła odmowna że oni nie mogą tego zrobić , podpowiedzieli że mogę wyłączyć wszystkie aukcje a potem je włączyć . Niestety ale posiadamy kilka kont i narobiłby się nam bałagan .Uważam to za złe rozwiązanie ponieważ Allegro nie jest naszym pracodawcą i nie powinno ingerować w to kiedy chce wziąć urlop lub na jak dlugo chcę go wziąć . Rozumiem ze nie mozemy wlaczyc urlopu dzień przed , z drugiej strony dlaczego nie ?

Jeżeli mam wszystkie paczki wysłane , mam podane numery nadań to gdzie tkwi problem ?

Kupujący odrazu widzi żółty pasek i nie robi zakupów i temat z głowy

oznacz moderatorów
79 ODPOWIEDZI 79

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  dużo zamawiam na Allegro, zdarzało się że finalizacja zamówienia przypadała w akurat na urlop sprzedawcy. Często planuję zakupy i niektóry towar leży w koszyku parę tygodni, niektóry drogi towar leży po parę miesięcy. Kupuję i oczywiście chcę mieć na już. Nie zawsze nawet wiem o tym że sprzedawca ma urlop. Gdyby zamknął aukcje, nie mogłabym sfinalizować kupno. Zawsze odnoszę się że zrozumieniem, otrzymuję wiadomości od sprzedawcy że ma urlop i czekam cierpliwie. ale jeśli w takim moim przypadku sprzedawca powie mi że nie potrafię czytać lub wcale nie odpowie na moje pytanie, no to co mam myśleć o tym człowieku?! Nie wiecie kto jak robi zakupy, z jakiego urządzenia, w jaki sposób. Nie ma nic trudnego w tym by odpisać komuś że masz urlop. 

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Gasmin_pl na pytania odpowiadałem nawet na urlopie , ale nie robiłem numerów przesyłek , bo nie wiedziałem ,że muszę jak jestem na urlopie. Za to zostałem ukarany . Nawet jakbym na plaży zrobił etykietę i wysłał kupującemu nr. listu to skąd mam wiedzieć jaki gabaryt itp. .Jak allegro w końcu to naprawi to myślę, że będziesz z tego korzystać i stwierdzisz , że można było to wcześniej naprawić. 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@maximpreza  już dawno piszą o tych numerach, ale nie zauważyłeś tego, tak samo jak niektórzy nie zauważyli pasek z informacją o urlopie. Widzisz, wszystko może się zdarzyć.

Nie musisz nic drukować, tylko wprowadzić numer, będziesz miał 100% we wprowadzonych numerach, ale ten drugi parametr za rzeczywisty czas nadania ci spadnie. Ale on nie jest brany pod uwagę.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Następnym razem po prostu zakończę wszystkie aukcje i tyle. Allegro straci parę tysi z prowizji , ale ja będę spokojnie wypoczywał 😉

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@maximpreza i tak ma być. Pieniądze to nie wszystko. Nie przejmuj się tym, co tam traci Allegro, oni swoje zarobią. Pomyśl o sobie i o tym jak będzie ci wygodniej w twoim biznesie. Nie ma sprzedaży - nie ma obowiązku wysyłki. Tylko pamiętaj o tych, którzy płacą później. Oni mają 7 dni na opłacenie zamówienia. Polecam pisać takim klientom przed urlopem, że wysyłka jest możliwa do daty rozpoczęcia urlopu. Co też nie zwalnia cię z obowiązku wysyłki im towaru, ale możesz się dogadać.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@maximpreza ja tak zrobiłem w tym roku. Pierwszy raz od 8 lat zamknąłem wszystkie aukcje i ponowiłem je po urlopie. Naprawdę warto. Spokój, brak pytań i telefonów. 

Endrju
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@a_brod No to miałeś farta ja też tak w tym roku zrobiłem ,niestety tak ładnie nie było nawet za granicą mnie dopadli i pytania czy będzie pan coś wystawiał?, dziękuję przesyłka dotarła ,zapłaciłem oczekuję na wysyłkę i takie tam inne .wypoczywam ,wracam a statystyki na czerwono .

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl A co ma pomyśleć o Tobie sprzedawca, jak nie widzisz paska z urlopem? 🙂 Zgadza się, że nie ma nic trudnego w odpisaniu na pytanie, ale nie zawsze jest jak. Jadę na ryby na Bug. Totalne zadupie i zero zasięgu. Żadna sieć nie daje rady. Tydzień jestem odcięta od cywilizacji. W tym roku nie będę mieć trwających aukcji, ale w ubiegłym miałam i było mi wszystko jedno, czy klienci pytają, czy nie pytają 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  Nie wiedziałam, że jeszcze są takie miejsca. Trzeba zapamiętać, jak będę chciała zapomnieć o całym świecie.

Ale umowa jest umowa. Każda transakcja kupno-sprzedaż - to jest zawarcie umowy między sprzedawcą a kupującym. Zaakceptowałaś kiedyś, że odpisujesz w ciągu 24 godzin i musisz odpisać. Masz ustalony czas wysyłki 24 godziny - musisz dodać numer do zamówienia w deklarowanym terminie. Dobrze, że śledzenie przesyłki nie jest brane pod uwagę. Ale myślę, że to też jest tylko kwestia czasu.

Kupno mleka w Biedronce - to też jest zawarcie umowy i obowiązują tam ogólne prawa konsumenckie. Tyle że wszyscy wiedzą, że jak sklep jest otwarty, to mogę kupić teraz i otrzymać tuż po opłaceniu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby nie oddali mi mleka, ja za niego zapłaciłam teraz, ale nad drzwiami wisiała pomarańczowa tablica, że wydanie towaru może się opóźnić, bo kierownik ma urlop, na przykład. I sprzedawca ma mnie daleko gdzieś, to moja wina, że jestem zbyt zajęta własnym życiem i nie czytam komunikatów.

Allegro - to jeszcze kwiatki. Prowadzenie sprzedaży w sklepie stacjonarnym jest o wiele trudniejszym. Niby to samo, ale daje takie doświadczenie, po którym już trochę inaczej patrzysz na wszystko inne.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Jest takie miejsce na wprost Drohiczyna, po drugiej stronie rzeki i nazywa się Ruska Strona. Tam jest kilka starych domów, ale nie ma stałych mieszkańców. Można wynająć dom za psie pieniądze. Ryby w rzece są. Jest super. Tylko do sklepu kawałek.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@WREDZIA-W1 Gdzie maszty i żagle, tej czarnej perły? kapitanie SparWredzioł

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 E, myślałem że nad ten Bug to trochę bardziej w górę rzeki się udajesz😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Knowhere W górę to on za niedługo jest rzeką graniczną i można łowić tylko do zmroku. Nie urządza mnie to, bo sumy biorą w nocy 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1  " Jadę na ryby na Bug. (...) Żadna sieć nie daje rady. "

To po co się męczyć siecią? Kup wędkę wink

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Umowa jest umową. Jeśli jest w niej podany czas wysyłki na przykład 24 godziny, to tej umowy Allegro nie może zmieniać swoim durnym komunikatem, że "wysyłka może się opóźnić o nie wiadomo ile", bo sprzedawca wziął sobie urlop i nagle jego zapisy umowne przestają być wiążące.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

I to jest właśnie ten allegrowy bubel

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak, tu masz rację. Dlatego ludzie się burzą i chcą to wszystko ucywilizować. Zawsze można podawać czas wysyłki wydłużony o liczbę dni urlopu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Bladziak
#9 Pomysłodawca#

Z życia wzięte (dokładnie z infolinii przez telefon)  

SPRZEDAWCA to służba !!! nie ma to tamto jak jesteś na urlopie MUSISZ ODPOWIADAĆ NA DYSKUSJE w ciągu 24 godzin jeżeli nałożone zostaną na Twoje konto sankcje !!!  Urlop od tego nie zwalnia, L4 też od tego nie zwalnia, masz siedzieć i odpowiadać w ciągu 24 godzin 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@maximpreza  szkoda rąk i umysłów, dwa lata temu miałam podobnie, dotarłam nawet ze skargami do naczalstwa i kicha, same formułki w odpowiedzi i jedno wielkie gie.

Wiec teraz jadac na pogrzeb skasowałam wszyściutkie aukcje, odpowiadać akurat mogłam z komórki jednym słowem "pogrzeb". 

No cóż, doczekamy się, że i allegro pogrzebią.

oznacz moderatorów