anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienie prawdziwych stawek VAT przy sprzedaży za granicę.

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Kiedy i czy w ogóle będzie możliwe ustawienie w ofertach  prawdziwych  stawek VAT odpowiadających stawkom  kraju z którego jest zakup   ? Np. Anglia. Jestem tam płatnikiem VAT,  20 % . Allegro wymusza ustawienie stawki 23 % co wprowadza moich potencjalnych klientów w błąd.  Hiszpania, 21% . Allegro ponownie twierdzi że 23... Itd...

Myślałem otworzyć sprzedaż międzynarodową ale póki co to nie bardzo widzę sens.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź. Allegro jako takie jest serwisem, w którym cena wyrażona jest brutto, a zwykłym użytkownikom (tym spoza Allegro Biznes) nigdzie nie są prezentowane stawki VAT - nie bardzo rozumiem, w którym miejscu wprowadzamy klientów w błąd.  

Przy eCommerce VAT (czyli wąski zakres transakcji B2C - sprzedający spoza UE itd. ) VAT dla Polski naliczamy według stawki 23% lub innej (jeśli zadeklarowana), dla innych krajów UE według stawki podstawowej obowiązującej w danym kraju. Dla B2B mamy obecnie obsługę transakcji w Polsce. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dziękuję za odpowiedź. To że odpowiedź , pomimo że konsultowana nadal jest totalnie bez sensu sugeruje mi że kompletnie nie macie o tym pojęcia i nie bardzo wiecie co robicie. JA tego uniknę ale szkoda mi ludzi którzy sie na to nabiorą.

oznacz moderatorów