anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięta oferta nie została przywrócona mimo przyznania się do błędu podmiotu zgłaszającego

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Kolejna z moich ofert została usunięta ponieważ jak wskazało Allegro wykazano, że narusza ona prawa wyłączne zgłaszającego. Otrzymaliśmy od Allegro kontakt @ do zgłaszającego i poinformowano nas, że mamy z nim tą kwestię wyjaśnić. Tak też się stało. Finalnie zgłaszjący napisał do nas, cyt:

"Hello, We have verified the information below and will reverse the action. Thanks for reaching out."

Co w wolnym tłumaczeniu rozumiemy jako:

"Cześć, zweryfikowaliśmy poniższe informacje i cofniemy działanie"

i tak, to kompletna wiadomość od podmiotu zgłaszającego. Zero podpisu kto sprawą się zajmował, że przeprasza. Jednak jest jednoznaczna i mówi, że zweryfikowane informacje dostarczone przez nas dowodzą legalności naszej oferty. 

Kopię korespondencji przekazałem do Allegro i wydawało mi się, że temat został załatwiony. Nic bardziej mylnego. Otrzymałem od Allegro odmowę wznowienia oferty i zdjęcia ujemnych punktów z mojego konta za naruszenie, które jak widać nie miało miejsca a był to jedynie błąd zgłaszającego.

Cytuję odpowiedź Allegro:

"Dzień dobry, dziękuję za wiadomość i przepraszam za dłuższy czas oczekiwania na odpowiedź. Z rozmowy w załączniku wynika, że zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji, podejmiemy działania po jednoznacznym wycofaniu zarzutów i informacji o błędnym zgłoszeniu."

W ocenie Allegro treść wiadomości od zgłaszającego nie jest jednoznaczna. Na prawdę? 

@mr_oma @la_nika @msniezek @nat_not Czy ktoś z Allegro może mi realnie pomóc? Wydaje mi się, że osoba z którą prowadzę korespondencję nie ma wystarczających kompetencji do podjęcia działania. 

Zgłoszenie nr "22811659"

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam, Łukasz 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@GaleriaFlash Jeśli masz wątpliwości, co do zasadności decyzji konsultanta, możesz złożyć reklamację. Napisz o tym w korespondencji, którą prowadzisz. Na Gadane nie mamy możliwości, by pomóc w takiej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

@nat_not złożyłem reklamację i poprosiłem o kontakt z przełożonym. Jak na dłoni widać, że zgłoszenie jest bezpodstawne a Wy mi nie pomagacie. Dlaczego?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@GaleriaFlash Proszę Cię o cierpliwość. Sprawa zostanie wyjaśniona w korespondencji mailowej przez osoby, które znają szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Odpisz na adres, z którego otrzymałeś informację "will reverse the action"  że dziękujesz za szybką decyzję, ale podjęte przez nich działania spowodowały wymierną stratę dla twojego przedsiębiorstwa. Straty  te będą rosnąć do czasu cofnięcia decyzji Allegro.
Może się przejmą. Na pewno bardziej niż Allegro.

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Odpisałem do zgłaszającego, cyt.:

"Hello,
Please take immediate action to restore the offer on Allegro.
Has Allegro been informed about your decision? I am asking because they say no."

Jednak nie mamy żadnej odpowiedzi. Jak widać do Allegro także nie chciało im się napisać. 

Jakieś rady? Może jest jakaś kancelaria, która chętnie zajmie się tą sprawą? 

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Jest. UOKiK. Do tego prokuratura. W ramach działania na szkodę konkurencji. Nieźle obrodziło w takie wątki. Widzę, że śmiecie się rozbestwiły, bo **piiip**i z allegro nic z tym nie robią, co tylko zachęca do takich nadużyć. Ja moje dwie sprawy już zgłosiłem do UOKIK. Zgłaszajcie swoje, to szybciej im się do **piiip** dobiorą.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@annas14-firma Allegro się przejmie. Ale dopiero jak otrzyma pozew za bezprawne działania. Bo w takiej sytuacji zasłanianie się "wiarygodnym" zgłoszeniem traci rację bytu.

oznacz moderatorów