anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Utrata oznaczenia Allegro Smart od 1 lipca

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Dostałam wiadomość od Allegro, że od 1 lipca mogę stracić oznaczenie Smart.  Zmuszają nas do udostępnienia dostawy z DPD . Mam umowę z DHL,  czemu mam zawierać kolejną umowę z kolejnym przewoźnikiem? Przecież to są dodatkowe koszty. Mam paczkomaty Inpost Allegro, nie chcę kolejnej umowy.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Dokładnie tak, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Dlaczego akurat DPD czy UPS. Mam złe doświadczenia z tymi firmami, nie chcę z nimi współpracować mam umowę z DHL, dlaczego Allegro nas zmusza do zmian przewoźnika. ?

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Titanum2017  bo chcą abysmy tańczyli pod melodie ich orkiestry 😞

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

gubię rytm przy tej ich muzyce i póki co przestałem dla nich tańczyć czekam na zmianę melodii.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg  Czyli sprzedawca płaci za wysyłke smart do klienta. Allegro zbiera kase od kientów za abonament smart i chowa do własnej kieszonki a sprzedawca mało, że żyłuje cenę, żeby byc hm konkurencyjny, to i płaci za przesyłke do klienta.

Masz smarta - dopłacasz za wysyłke, nie masz smarta - płacisz prowizję. Biją nas z kazdej strony.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska oj tak. Do tego klienci jacyś rozrzutni się zrobili i wybierają najdroższe przesyłki, a ja aż się boję zaglądać do zakładki z rachunkami 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg  ja zajrzałam i zmartwiałam, policzę na poczatku lipca faktury DPD, poczta i allegro.

TEoretycznie powinno mi wyjśc na +- podobnie jak np kwiecień  allegro+poczta+dpd

Ale teoria często idzie w przeciwnym kierunku niz praktyka. 😞

oznacz moderatorów

gardenqueen
#9 Pomysłodawca#

To kolejny krok do TRUMNY Allegro.... Próby zmuszania sprzedających do nieopłacalnych decyzji... sprawią że ludzie przestaną Tu SPRZEDAWAĆ. BO TO SIĘ JUŻ NIEEEE OPŁACA....

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Nadal jest to największa tego typu platforma w tym kraju, nadal jest tu znaczny % kupujących, więc nadal ludzie będą tu sprzedawać

Na tym forum jest powiedzmy 500 sprzedawców, to jest kropla w morzu, reszta się po prostu dostosuje i nadal będzie sprzedawać, bo i tak nie wpłynie to na procent sprzedaży, po prostu będzie taki sam, w kupujących to nie uderza na tyle żeby chcieli stąd iść, po pierwsze nie ma gdzie ( kup książkę i odkurzacz w taniej cenie w jednym sklepie online z jednym kosztem transportu lub darmo, powodzenia) 

Jedynie co można zrobić to wykorzystać to forum w celu poszerzenia wiedzy od innych sprzedawców/kupujących i wpłynąć na lepsze jakości sprzedaży oraz uchronić się przed ewentualnymi stratami, większości aktualizacji jest tutaj szeroko omawiane długo przed wprowadzeniem, więc daje to delikatną "przewagę", więc lepiej się zaadaptować niż próbować ruszyć górę

Nie zrozumcie mnie źle, jestem za waszym zdaniem murem przeciwko większości dziwnych i uciążliwych zmian, ale co my możemy zrobić poza dostosowaniem się i czekaniem na lepsze czasy. Mamy 2020 rok, latamy w kosmos, budujemy roboty itp. więc daje 100000%, że powstanie prędzej czy później serwis konkurencyjny.

oznacz moderatorów

gardenqueen
#9 Pomysłodawca#

OBY JAK NAJSZYBCIEJ bo z torbami pójdziemy....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gardenqueen opłacalne dla allegro dają dostawy na których zarabiają oraz zmniejszają koszty smarta usuwając dostawy łapiące się wcześniej na smarta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Od 1 lipca możesz stracić oznaczenie Allegro Smart! z kurierem 

utratę oznaczenia SMART nie dotyczy punktów odbioru jeśli masz, a jedynie tylko kuriera - i bardzo dobrze bo po co mam dopłacać do ich usługi, w części percypować w kosztach kurierskich

oznacz moderatorów

Benetech-Poland
#8 Zapaleniec#
Allegro przyzwyczaiło klientów do Smarta dając go w gratisie pod pretekstem pandemii,
a tak naprawdę mieli w tym głębszy interes zawierając korzystne umowy z przewoźnikami.
Tym samym gwarantując ogromny volumen przesyłek tym firmom uzyskali korzystny cennik.
 
Zagranie mistrzowskie, ale niesłychanie niekorzystne dla sprzedawców! 
Kolejna metoda, aby jeszcze więcej wyciskać ze sprzedawców, tym samym ograniczając opłacalność sprzedaży na Allegro.
 
Od lat mamy indywidualne umowy z przewoźnikami (Pocztą Polską, GLS-em oraz Inpostem)
Narzucanie sprzedawcom korzystania z określonych form wysyłki po pierwsze jest mało korzystne z punktu widzenia kosztów, po drugie mocno zmniejsza volumen przesyłek realizowanych w ramach indywidualnej umowy. Tym samym tracimy kartę przetargową w negocjowaniu dobrych stawek z firmami przewozowymi, a przecież razem jako społeczność budowaliśmy Allegro, powinniśmy mieć możliwość wyboru!
 
Dołączam do grona osób, które z wyczekiwaniem wypatrują pojawienia się konkurencyjnej dla Allegro platformy sprzedaży.
oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Na razie nic nie zmieniam, zobaczę jak to będzie wyglądało.  Po za tym, tak sobie myślę, że jeśli wszyscy sprzedający przenieśli się teraz do jednego przewoźnika np DPD to czy nie spowodowało by to wydłużenia czasu dostarczenia przesyłek?

 

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Z tego co tłumaczył mi ktoś na czacie allegro smart będzie widniał jeżeli masz allegro paczkomat inpost i paczki stanowią 50%,jeżeli masz kuriera innego niz te wymienione nie będzie oznaczenia smart przy kurierze.

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

A tak przy okazji allegro mogło by zrobić nacisk na poczte zeby nie wymagali nr pesel do umowy z firma.Firma to nie osoba prywatna.

oznacz moderatorów