anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Utrata Super Sprzedawcy a spadek sprzedaży

Janirka
#12 Orędownik#

Po ponad dwóch latach posiadania tytułu Super Sprzedawcy i posiadania DYPLOMU 😂 dzisiaj go utraciłam… W ostatnim czasie było sporo uciętych gwiazdek za koszt wysyłki (temat stary jak świat), oraz jeden negatyw za pomylone zamówienie. Nie myli się ten co nic nie robi, sytuacja naprawiona błyskawicznie, klientka finalnie otrzymała swoje zamówienie 2 dni później. Negatyw nam wystawiła zanim poinformowała nas o pomyłce.

Trudno. Żyje się dalej. Ale mam pytanie, czy ktoś z Was zaobserwował by po utracie SS spadła sprzedaż? Tego niestety boję się najbardziej, choć sama dużo kupuję i ten znaczek kompletnie nie wpływa na moją decyzję zakupową. Czytam komentarze i to one decydują o moim zakupie. 

Jest się czego bać? Czy mogę spać spokojnie? 😂

_______
Kamila
oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

pinsplash
#21 Demiurg#

@Janirka wprost przeciwnie, raczej będzie wzrost 😁

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Moim zdaniem utrata SS nie wpływa zauważalnie na sprzedaż. Gorzej z punktami za jakość sprzedaży, a te mogą polecieć dość mocno po negu i małej ilości gwiazdek.

Wtedy sytuacja wygląda już nieco gorzej, ale da się żyć 😉

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Osobiście dostałem propozycję ponownego dołączenia do programu SS ale nie skorzystałem i nie ma to wpływu na mój zysk .Dobra sprzedaż to dobry towar w atrakcyjnych cenach i wzorowa obsługa ,klient to zapamiętuje i wraca ponownie jak coś szuka.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Janirka Ja unikam Allegro jak ognia, kupuję tu niezwykle rzadko, tylko to, co nie jest dostępne w sklepie w mojej okolicy, bo po co przepłacać? Jeśli już kupuję, to przede wszystkim od SS, bo wiem, że oni się starają aby nie utracić tego znaczka i zazwyczaj wywiązują się z umowy lepiej niż można się tego spodziewać.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Twoje pierwsze zdanie, a konkretnie jego cztery ostatnie słowa, powinny wywołać popłoch w Allegro. A przynajmniej poważną analizę stanu faktycznego.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Ja unikam Allegro jak ognia

Brzmi to całkiem komicznie na Allegro Gadane. 

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Po co ci tytułu Super Sprzedawcy? No chyba, że lubisz kolekcjonować znaczki 🙂

Mam propozycję od Allegro przystąpienia do SS ale nie przystępuję, bo i po co!?

Mając kiedyś ten znaczek nie zauważyłem zwiększenia sprzedaży ani też nie miałem z tego tytułu żadnych profitów. 

O tym czy ktoś jest Super Sprzedawcą nie decyduje znaczek tylko decyduje to jak podchodzisz do klienta, jak z nim rozmawiasz, jak załatwiasz jego sprawy czyli to jak cię postrzegają twoi klienci. 

Na Allegro jest tak, że dzisiaj jesteś "wielkim" Super Sprzedawcą a jutro twój poziom jakości spada na łeb na szyję bo ktoś wystawił ci po złości negatywa i dał po 1 gwiazdce, bo zakończył dyskusję jako nierozwiązaną, bo przeoczyłaś i nie odpowiedziałaś na pytanie klienta, bo Allegro usunęło ci aukcję i dziesiątki innych bzdurnych powodów. 

Trzeba robić swoje a do klienta podchodzić z szacunkiem i obsługiwać go tak jak samemu chciałoby się być obsłużonym... i absolutnie nie przejmować się utratą znaczka Super Sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zupełnie się tym nie przejmuj, nikt na znaczek SS nie patrzy, chyba że tacy co mają że sobą jakieś problemy, a od tych najlepiej nadalej. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zupełnie się nie przejmuj. Ja po stracie SS zacząłem więcej sprzedawać, więc problemu nie widzę. Aktualnie na dwóch kontach jestem kwalifikowany do tego programu, ale świadomie od kilku miesięcy nie akceptuję zaproszenia. We wcześniejszych okresach zauważyłem, że za każdym razem jak przystępowałem do programu dostawałem nagle nega z kapelusza. Stąd moje obawy, czy te komentarze nie były celowe. Przestałem brać udział w tej zabawie i mam spokojną głowę 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@mikezacoś jest na rzeczy z tymi dziwnymi negami dla SS. Też mi się ostatnio trafił taki nie dość, że kłamliwy to jeszcze po uzyskaniu SS.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie chcę snuć jakiś teorii spiskowych, ale w moim przypadku taka sytuacja miała miejsce wiele razy, bo często wchodziłem do tego programu i po takim 1-2 negach wypadałem. Potem znowu udawało mi się załapać, żeby zaraz złapać dziwny komentarz i wypaść.

Najdziwniejsze jes to, że te komentarze były od takich klientów, z którymi nie było kontaktu i zazwyczaj były po prostu bezpodstawne, tylko taki neg dla nega. Kto wie, czy nie krąży grupa "cichych" klientów, którzy mają za zadanie uwalać SS.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To działa tak trochę na zasadzie "lej mistrza" i są tacy co chętnie bez powodu psują statystyki tym co się nimi wyróżniają. 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Ha u mnie też wpadł bezpodstawny komentarz od osoby, z którą nie ma kontaktu 😂

@kolekcjoner608tak, ludzie potrafią być milutcy

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

SS obecnie to same problemy

nie ma wpływu na sprzedaż

ale na liczbę zwrotów

 

allegro rozdaje monety a kupujący sobie robi zwrot

 

Kiedyś allegro dbało o super sprzedawców - darmowe nagrody koszulki rowerki i itp

a teraz tylko problemy

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Janirka  Dobra oferta sama się obroni. Jak do tej pory nie miałaś problemu ze sprzedażą, to dalej nie będziesz go miała.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Program SS to jedna "wielka" ściema. Sam sprzedaję, wiem jak ciężko do nie dołączyć i jak bardzo łatwo go stracić.  Osobiście - robiąc zakupy, nie zwracam uwagi na status SS sprzedającego. Wręcz przeciwnie - staram się wyszukiwać oferty bez promowania, od sprzedawców bez SS. I przyznam szczerze - to jest droga "przez mękę" - wyszukiwarka nie reaguje na wpisywane kryteria, wyświetla oferty według własnych reguł, a nie wskazanych przez kupującego. Nie będę więcej pisał na ten temat, gdyż znów dostane bloka na AG.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Jako kupujący również nie zwracam uwagi na to czy ktoś ma SS czy nie. Patrzę na cenę, czas wysyłki deklarowany przez sprzedającego (nie ten prawdopodobny podawany przez Allegro) i na negatywne komentarze - nawet jak jest sporo, ale są "kapeluszowe" - to i tak kupuję.

Nie wiem natomiast jak status SS wpływa na samo pozycjonowanie ofert, bo to chyba tajemnica 😛

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@maxr01 

Za wyszukiwanie niby to(🤣) po cenie jego pomysłodawca powinien dostać dożywotniego bloka na pracę w serwisie, jeśli już o blokach mowa.

Wyszukiwarkę w zakresie "po cenie" oceniam jak Julek Cezar w filmie o Asterixie:

Przybyłem, zobaczyłem... i nie uwierzyłem własnym oczom

😂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Kasiulki2 - zgadzam się z Tobą, jako kupujący stwierdzam, że wyszukiwanie pod względem "ceny" nie działa prawidłowo. Ale już o tym pisałem i dostałem "bana" na AG. Przepraszam - nie mogę się więcej wypowiedzieć w tym temacie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów