anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uważaj, przestałeś spełniać warunki Super Sprzedawcy

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Otrzymaliśmy wiadomość o utracie tytułu Super Sprzedawca z powodu nierozwiązanej dyskusji z kupującym.
Dyskusja dotyczyła chęci reklamacji produktu. Klient kupił go w sierpniu 2020. Otrzymał instrukcję w jaki sposób ma zareklamować zgłoszona wadę -podesłać produkt z formularzem reklamacji. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy produktu więc nie mogliśmy ustosunkować się do zarzutów klienta. W korespondencji klient nie wyartykułował też żadnych żądań do których moglibyśmy się ustosunkować. Wysłaliśmy wiadomość do allegro 12.01.2021 10:11. Do tej pory brak odpowiedzi allegro, reklamującego i nadal nie mamy statusu Super Sprzedawca. Chyba nie tak powinna wyglądać ta sytuacja?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@woliniusz3 przestań się tym przejmować 😉 i tak silniejsza od SS jest liczba pozytywnych komentarzy bo to tam klienci zagladają 🙂 

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

W allegro pracują roboty? Irytujące

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@woliniusz3 Klient dostał na piśmie informację o odrzuceniu reklamacji? Zgłoszenie problemu w Dyskusji to też reklamacja. Jeśli nie, po upływie 14 dni jest ona uznana.

oznacz moderatorów

daily-torebki
#11 Animator#

ja takimi rzeczami dawno przestałam się przejmować , poczekaj aż minie 30 dni i znów możesz uzyskać super sprzedawcę

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Klient napisał "W bucie odkleiła się podeszwa" i dale snuje wywody że to zdarzyło mu się pierwszy raz. To niemożliwe. Takie były dobre. Nie uznałem tego za reklamację. Brak żądania naprawy, wymiany, zwrotu gotówki. Brak danych klienta oraz przedmiotu. Ogólnie tylko narzekanie.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@woliniusz3 Jedna nierozwiązana dyskusja spowodowała odebranie Ci tytułu Super Sprzedawca? Czy może było tych dyskusji więcej?

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam, jedna jest nierozwiązana.

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Nie mam żadnych otwartych i nie zakończonych dyskusji. Tylko ta jedną. Pracownik Allegro pisał do klienta lecz ten nie nie reaguje. Dyskusja została więc zakończona. Status SS został przywrócony.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@woliniusz3 Przecież nie zabrali ci tego SS, tylko wysłali ostrzeżenie. Dzie się tak, gdy np. zacznie spadać któryś z parametrów gwiazdkowych. Sprawdź tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/super-sprzedawca#/index

Tak wyglądać powinien: (tzn. podkreślenia na zielono)

SS.png

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@TATLOK Chyba jednak zabrali, bo w ofertach nie ma znaczka SS. To by znaczyło, że dyskusja jest silnym narzędziem wpływania na sprzedawców. 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Client:79179573 faktycznie, ale to teraz, bo jeszcze kilkanaście minut temu miał znaczka.

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Mail o tytule: Straciłeś tytuł Super Sprzedawcy+
NIEROZWIĄZANE DYSKUSJE
Dozwolony stosunek nierozwiązanych dyskusji do liczby zamówień z ostatnich 30 dni to 0,02%, ale nie możesz mieć więcej niż 20 nierozwiązanych dyskusji. Masz 1 nierozwiązaną dyskusję.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@woliniusz3 jeżeli to mała kwota i bardzo zależy Ci na tytule super sprzedawcy, polecam po prostu zwrócić środki pomimo braku otrzymania towaru. Następnie piszesz tutaj do allegro i prosisz o zamknięcie dyskusji ponieważ w twojej ocenie problem został rozwiązany. 

Drugim rozwiązaniem, jeżeli cena produktu jest jednak znacząca jest również napisanie tutaj . Poinformuj allegro że kupujący nie daje wam odpowiedzi w sprawie reklamacji. Allegro poprosi kupującego o rzetelne odniesienie się do sytuacji. Jeżeli kupujący nie będzie się odzywał, napisz ponownie, poproś o zamknięcie dyskusji argumentując to brakiem kontaktu. Allegro powinno  wyznaczyć kupującemu czas na odpowiedź i w przypadku jej braku zamknie dyskusje. To niestety potrwa trochę dłużej. 

I jescze proszę o sprostowanie, tytuł super sprzedawcy został Ci odebrany czy otrzymałeś tylko wiadomość o tym że nie spełniasz warunków i podczas następnej weryfikacji tytuł nie zostanie przedłużony? 

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do Allegro poprzez ten formularz (napisałem to na samym początku) 12.01.2021 10:11 - brak odzewu.
Mail o tytule: Straciłeś tytuł Super Sprzedawcy+
NIEROZWIĄZANE DYSKUSJE
Dozwolony stosunek nierozwiązanych dyskusji do liczby zamówień z ostatnich 30 dni to 0,02%, ale nie możesz mieć więcej niż 20 nierozwiązanych dyskusji. Masz 1 nierozwiązaną dyskusję.


oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

To czekaj na odpowiedź allegro, czasami długo nie odpisują. 

oznacz moderatorów

woliniusz3
#9 Pomysłodawca#

Pracownik allegro zakończył dyskusję natomiast na tytuł Super Sprzedawcy to pewnie sobie poczekamy.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Aby zakwalifikować się do programu Super Sprzedawca, nie możesz mieć więcej niż 0,02% nierozwiązanych Dyskusji w stosunku do liczby swoich transakcji z ostatnich 30 dni. Całkowita liczba nierozwiązanych Dyskusji nie może przekroczyć 20. Zdarzają się przypadki, gdy o stracie tego tytułu może zaważyć jedna nierozwiązana Dyskusja. 

@woliniusz3, skonsultowałam Twoją sprawę z odpowiednim działem. Z powodu braku odpowiedzi od Kupującego Dyskusja została oznaczona jako zakończona. Jeśli jest to kwestia tylko jednej Dyskusji, możesz jutro zapisać się do programu ponownie. Zrobisz to tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

0.02% to oznacza mniej niż 1 na 5000 transakcji w ciągu 30 dni. Jest w zasadzie niemożliwym osiągnięcie takiego wyniku bez uginania się przed każdym kupującym niezależnie od słuszności.

W praktyce - każda jedna nierozwiązana dyskusja uwala SSa... Jak reklamacja pójdzie nie pomyśli kupującego - to zakończy dyskusję jako niezakończoną i masz pozamiatane.

Takie małe "wyrównanie" pozycji sprzedającego i kupującego na allegro. 

Jak jeden kupujący może celowo uwalić SSa - tak sprzedający nie ma nic czym mógłby przeciw temu się obronić.

Walcząc o SSa ustawiasz się na celowniku kupujących oszustów, którzy jeśli nie wyłudzą towaru, nie dostaną "gratisów" po prostu uderzą Ci w obrót.

PS: Po stracie SSa trafność też SPADA. Moim zdaniem - spadek trafności po stracie SSa jest za duży i strata przez dyskusje zbyt łatwa by w ogóle o tego SSa się ubiegać.

oznacz moderatorów