anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na DPD - wagi paczek z kosmosu

mikeza
#20 Guru#

Temat był poruszany, ale uczulam kolejny raz, sprawdzajcie swoje faktury i specyfikacje, bo firma DPD wraca do swoich korzeni i zaczyna znowu oszukiwać nas nadawców paczek. Proceder polega na wpisywaniu z kosmosu wagi paczki, ewentualnie jej wymiarów jeśli jest większa i można przekroczyć gabaryt. Dzisiaj otrzymałem fakturę i mam kilka kwiatków, według DPD np. szkło lusterka samochodowego waży prawie 5 kg, ramie wycieraczki ponad 5kg itd.

Oczywiście nie są to duże dopłaty, ale w skali całej faktury, robi się kilkadziesiąt złotych. Jeśli każdego tak kroją, to mają krocie.

Przy zlecaniu odbioru paczek w wadze ok 19kg, powpisywano mi, że ważyły ok 35kg. Praktycznie na każdej fakturze mam tego typu przekręty, jest to stały i nagminny proceder.

Dla zainteresowanych nie wysyłam poprzez allegro, tylko mam indywidualną umowę od wielu lat. Powoli zastanawiam się nad zmianą kuriera, bo nie lubię być oszukiwany w tak ordynarny sposób.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mwmonety
#21 Demiurg#

Takich naciągaczy powinno się eliminować z rynku ,my i tak dokładamy do tych wysyłek a im ciągle mało .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mwmonety  też tego nie rozumiem. Zabiegają o to, żeby podpisywać z nimi umowy, w potem robią Cię ordynarnie w konia, żeby nie powiedzieć gorzej. Jedyne co możemy to po prostu nagłaśniać takie praktyki i przestrzegać innych.

DPD ma u mnie ostatnio marne notowania, szczególnie jak odkryłem, że mają zapis w regulaminie, który umożliwia im brak podjazdu z paczką do adresata, tylko zostawienie jej w punkcie Pickup, i w przypadku nieodebrania jej z punktu zwrotu do nadawcy. Przepis w 100% nadający się do zgłoszenia do UOKIK, bo zwalnia z odpowiedzialności firmę kurierską z jakichkolwiek roszczeń dotyczących braku doręczenia paczki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

NOELIA-MARKET
#2 Obserwator#

DPD to oszuści , mamy dopiero co zawartą umowę poza allegro i to samo. W każdej Fakturze jest kombinatorstwo, wysyłamy duże paczki, do 30 kg, i tak jak Pan piszę to nagminny proceder. jest to nasza 3 faktura i zastanawiamy się by zrezygnować i wziąć innego przewozinika. Ostatnio za 3 pozycję naliczyli prawie 600 zł, ZŁODZIEJE

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@NOELIA-MARKET doliczają wagę, wymiary ? jakby mi doliczyli 600zł to od razu zrywałbym umowę. Nas robili, ale tylko na drobne kwoty, więc jakoś dało się to przełknąć, co nie zmienia faktu, że jest to oszustwo 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

NOELIA-MARKET
#2 Obserwator#

.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza z DPD zrezygnowałem bardzo dawno temu , do tej pory mam telefony w sprawie podpisania umowy . Z kurierkami tak niestety jest , osobiście przerobiłem już wszystkie .Pozostaję przy Inpoście i Pocztex-ie, nie jest idealnie ,ale z dwojga złego ........

oznacz moderatorów

Client:100398612
#7 Wielbiciel#

Cieszę się, że ktoś wreszcie poruszył ten temat.

Mam tą samą sytuacje, przez 4 lata paczki były wysyłane do krajów EU przez DPD Pick up. Jeden rodzaj opakowania waga paczki nigdy nie przekraczała 30 kg. Od kilku miesięcy mam własną Umowę. Problemy zaczęły się już przy pierwszej fakturze i specyfikacji. Magiczne wagi DPD cudem zważyły moje z dodatkiem kilku kg, akurat tak, że przekroczyły wagę dopuszczalną standardowej przesyłki. 
Proces zgłoszenia, reklamacji i wyjaśnień to walka z wiatrakami. 
Następuje kolejny miesiąc i sytuacja się powtarza. Z kilkudziesięciu paczek znowu kilka ma przekroczoną wagę więc stawka idzie mocno w górę.

Wszystkie paczki są ważone na certyfikowanej wadze magazynowej, rozmiar kartonu i zawartość towaru nie zmienna od 4 lata. Tylko w DPD wynik ważenia to loteria lub celowa nieuczciwa praktyka aby wyłudzić pieniądze. W obudwu przypadkach DPD naraża firmę na stary  co jest czynem zabronionym i klasyfikuje się pod k.k. 

Osoby chętne do wspólnego wystąpienia przeciwko DPD proszę o kontakt [edycja]

Z uwagi na brak jakiekolwiek reakcji DPD na zgłoszenia i reklamacje sprawę kieruję do Prok.

oznacz moderatorów

torukan
#1 Nowicjusz#

Witam,

proszę o kontakt w sprawie zawyżania wartości przesyłek w DPD. 

oznacz moderatorów

TRIOTOP
#7 Wielbiciel#

Witam. Jeśli nie jest za późno to zgłaszam swoją sprawę zawyżania wartości przesyłek w DPD.

oznacz moderatorów

desingsy
#9 Pomysłodawca#

też mi się zaczęły pojawiać absurdalne kary za nadwagę przesyłek zagranicznych - czekam na rozpatrzenie reklamacji w DPD - sprawy nie odpuszczę, może to nie są duże kwoty ale dobrze wiem co i jak wysyłam.

Z DPD się żegnam, od dzisiaj mam innego przewoźnika - moim zdaniem takie praktyki to oszustwo i sprawę doprowadzę do końca.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Wysyłasz na własną umowę, czy te allegrowe wysyłki ? pytam, bo przymierzałem się do DPD zagranicznego, ale jeśli i tam kroją, to chyba odpuszczę 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

DPD miałem z nimi abonament 2 lata kar masa.Podgląd fv po niżej ze stycznia ,faktura na niską kwotę do abonamentu 50 paczek miesięcznie,  podpunkty nie zaznaczone na czerwono to kary. Na każdej fv przez 2 lata naliczane kary miedzy innymi za użycie taśmy stretch , kiedy klient płacił karta tez kara......W sezonie co miesiąc kary 300-800zł miesięcznie na szczęście nie braliśmy większego abonamentu bo korzystamy z 2 przewoźników .756 - R Guma.png

oznacz moderatorów

MrMayArt
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy nie zapóżno ale też chciałbym dolączyć się

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

 

UWAGA NA ABONAMENTY 

 

Korzystałem z tej 2 lata przed podpisaniem umowę abonamentu dałem warunek odbiory paczek 14-16 jeśli nie będą odbierane w tym czasie rezygnuje z ich abonamentu oczywiście ich wina ,DPD to potwierdziło odbiory 14-16,oferta 11,90 zł netto po wyżej 50 paczek 11.40 zł. Wielokrotnie pytałem się o ukryte koszty no cóż 1 fv  9 pozycji 7 -pozycji kary .każda fv przez 2 lata miała około 7 pozycji kar itp. Odbiory paczek 12 godzina ,wielokrotne braki podjazdów oddział mam 500m dalej ,odpowiedz DPD przy zgłoszeniach braków podjazdów odp. najlepiej jak sam będę woził sobie paczki .Pierwsze poł roku zaginiecie paczek na 6 tys. Firma po podpisaniu umowy ma wszystko gdzieś pod podjazdy mojej firmy były wbijane inne firmy bez problemu miałem podgląd do ich danych .DPD 2 lata męczarni nie polecam radze nie podpisywać umów, firma bazuje na karach obiecuje wszystko żebyś podpisał umowę później temu zaprzecza nawet po wysłaniu i pisemnych potwierdzeniu odbiorów u mnie paczek 14-16 w odpowiedzi potwierdził to oddział opiekun .Opowiedz działu reklamacji oddział i opiekun zaprzecza ze wysyłali takie potwierdzenia .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czytając wpisy na temat firm kurierskich tutaj na forum to DPD bije wszystkich pod względem kiepskiej obsługi i naciągania na koszty pod pozorem niegabarytowych wysyłek .Pora chyba aby Allegro w jakiś sposób utemperowało zapędy tej firmy na koszty obsługi użytkowników.

oznacz moderatorów

getluck
#7 Wielbiciel#

Tak ja też zostałem ostro naciągnięty. Dlaczego wpisuje wymiar i wagę place 25 zł jest ok a potem dopłatą 46 zł po 2dniach bo niby przekroczyło 5 cm

oznacz moderatorów

kheczko
#7 Wielbiciel#

Mi w serwisie furgonetka przyszła korekta salda bo DPD wyliczyło wagę mojej paczki poniżej kilograma na ponad 30kg

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

wysyłam rocznie kilkaset paczek 27 kg - dwie felgi stalowe w opakowaniu 49x49x49 cm

Czasem DPD dowali mi 99 zł za jedną paczkę, mimo że takich samych powielam setki.

 

Reklamacje odrzucają. 

 

Proszę, poczytajcie inne wątki o DPD 😉 

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

DPD odrzuca wszystko poza zaginięciami paczek. Najbardziej jaskrawy przykład: paczka - pudełko dodatkowo w foliopaku, to wszystko firmową taśmą zaklejone. Ktoś dorwał się do zawartości, albo w transporcie się poniszczyło i kurierowi został tylko... ten foliopak z etykietą i taki dostarczył. Tzn nie dostarczył, tak sobie sam podpisał i ten worek wcisnął w bramkę wejściową. Klient znalazł przypadkiem. Pierwsza reklamacja odrzucona, mimo pisemnego oświadczenia Klienta, ze niczego nie odbierał. Powód: klient odebrał kawałek śmiecia bez zastrzeżeń. Odwołanie, nie trudzili się, przepisali 1:1 uzasadnienie z pierwszej reklamacji (klient odebrał bez zastrzeżeń) + dodatkowy akapit, ze to ostateczna decyzja i jakby, co to zapraszają do sądu.

oznacz moderatorów