anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uznana reklamacja a zwrot części prowizji

cetus-bis
#8 Zapaleniec#

Allegro stosuje nieuczciwą praktykę dotyczącą zwrotu prowizji. W sytuacji, gdy sprzedawca uznaje reklamację kupującego i zwraca mu część środków, powinien móc odzyskać część zapłaconej prowizji, a niestety nie ma takiej możliwości. Proszę o ustosunkowanie się do tej sprawy moderatora Allegro.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Moderator pewnie odpowie, ale ja tak zapytam:

Reklamowana jest usługa Allegro, czy towar?

Z usługi kurierskiej raczej nie oddadzą?

Odpowiadasz za swoje, oni za swoje. Kropka.

oznacz moderatorów

cetus-bis
#8 Zapaleniec#

Zareklamowany został towar, uznaliśmy reklamację oddaliśmy poprzez Allegro klientowi 50% wpłaty. Chodzi nam oczywiście o zwrot prowizji tylko od towaru.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cetus-bis rozumiem Ciebie, ale przecież allegro wywiązało się z umową z Tobą sprzedałeś towar oni go reklamowali, korzystałeś z narzędzi, serwerów itp. więc co mają zwracać ?

To już na Twojej głowie jest reklamacja i inne sprawy związane z umową między Tobą a kupującym 🙂

Twoim tokiem rozumowania przy uznanej reklamacji czy zwrocie kurier też powinien oddawać kasę za wykonaną usługę ? przecież oddałeś kasę 😞

Usługa wykonana 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

cetus-bis no niby masz rację , ale Allegro sprzedało produkt pełnowartościowy zgodny z opisem na stronie oferty . Ostatecznie to Ty nie wywiązałeś się z umowy wysyłając produkt z defektem .

oznacz moderatorów

cetus-bis
#8 Zapaleniec#

Allegro nie sprzedało, ja sprzedałem produkt za 42,00, zapłaciłem od tego 4,20 prowizji do Allegro.

Następnie zwróciłem kupującemu 21,00, skorygowałem paragon, pomniejszając zapłaconą należność. Na logikę prowizja dla Allegro powinna zostać skorygowana o 2,10.

A reklamowany produkt niestety został uszkodzony w transporcie...

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

cetus-bis uszkodzenia w transporcie reklamujesz u przewoźnika. Ty jako sprzedawca, nie kupujący. Warunek, że kupujący spisał stosowny protokół z kurierem, lub online, dodał zdjęcia i ubezpieczczyciel się przychyli. Z regóły nie do przejścia. Przważnie buli sprzedawca.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@cetus-bis  to nie do konca tak.

Allegro pobrało prowizje od sprzedaży pełnowartościowego produktu. 

Za to aby klient otrzymał produkt pełnowartościowy odpowiada sprzedawca. Kwestia reklamacji to nie jest odstąpienie od umowy lecz doprowadzenie do tego aby klient otrzymal to za co zaplacił. Jelsi sprzedawca ponosi dodatkowe koszty to tylko dlatego że nie wywiązał sie z pierwotnej umowy. Za to allegro nie może odpowiadać.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cetus-bis W przypadku reklamacji towaru, kiedy sprzedający zwraca część kosztów, a klient nie oddaje przedmiotu - nie przyznajemy zwrotów prowizji. Taka transakcja nadal jest uznawana za sfinalizowaną.

W przypadku zwrotu części zakupu z jednej oferty możemy przyznać rabat transakcyjny przy spełnieniu kilku warunków.

Jeżeli zwracana kwota za część przedmiotu jest większa niż 50% wartości tej oferty, to przyznajemy rabat transakcyjny w pełnej wysokości (biorąc pod uwagę wszystkie pozostałe elementy, które były do tej pory weryfikowane, np. jakość sprzedaży czy powód rezygnacji). Jeśli za odesłany przedmiot klient otrzyma zwrot mniejszy niż 50%, to wtedy odmawiamy przyznania zwrotu prowizji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cetus-bis
#8 Zapaleniec#

Klient otrzymał zwrot wpłaty w wysokości 50% wartości towaru. To przysługuje zwrot prowizji Allegro czy nie ? Chodzi o transakcję nr 963bb7c1-9ed9-11eb-a5ba-5f5a4adf1821.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cetus-bis Czy przedmiot zakupu lub jego część zostały zwrócone?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cetus-bis
#8 Zapaleniec#

Przedmiot nie został zwrócony, uznaliśmy reklamację i oddaliśmy 50% wpłaty.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cetus-bis W takim razie - nie. Zgodnie z tym, co napisałam wyżej - prowizję oddajemy, kiedy klient zwraca część zakupu z jednej oferty. Jeśli nie oddaje przedmiotu, transakcja jest uznawana za sfinalizowaną.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cetus-bis
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ale dalej uważam to za nadużycie ze strony Allegro.

Transakcja ostatecznie zakończyła się kwotą 21,00 i od takiej kwoty powinienem zapłacić prowizję.

oznacz moderatorów