anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W kwestii zmian na Allegro i m.in. dyskusji

konto zamknięte
Nie dotyczy

Tak na szybko. Może @msniezek zrobicie jakieś korekty w zmianach, które planujecie. Chodzi m.in. o dyskusje (a wiem, że coś tam macie zmieniać aby w większości automat odpowiadał).

Proponuję m.in. zablokować możliwość otwierania dyskusji w pewnych sytuacjach, gdy powód otwarcia kompletnie nie odzwierciedla problemu.

Przed chwilą myślałem, że padnę.

Klient nie zapłacił za towar (status od kilku dni "płatność rozpoczęta"), ale otwiera dyskusję podając powód "nie otrzymałem towaru po wpłacie".

Przecież to z automatu powinno być w takiej sytuacji niedostępne dla niego.

No i jeszcze tekst klienta "dlaczego nie wysłał pan paczki ".

Ręce opadają.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

dawal50
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte "Przecież to z automatu powinno być w takiej sytuacji niedostępne dla niego."

nie miałby jak wybrać swojej opcji to by wybrał np że dostał niezgodny z opisem i by było jeszcze gorzej 🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie może być blokowane, ponieważ w wielu przypadkach kupujący może zapłacić  na konto. Wpłaty przez AF nie są obowiązkowe.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96  "To nie może być blokowane, ponieważ w wielu przypadkach kupujący może zapłacić na konto. Wpłaty przez AF nie są obowiązkowe."

Nie do końca masz rację.

Wpłata przez AF jest OBOWIĄZKOWA jeśli chcesz skorzystać z Allegro paczkomatów. Jak zapłacisz zwykłym przelewem to sprzedawca nie jest w stanie zaimportować w menadżerze paczkomatów takiej przesyłki.

Poza tym, ta opcja powinna być niedostępna gdy ktoś np. wybiera płatność przez AF, a nie płaci. Wszystko jest do zrobienia. Tylko trzeba chcieć. Bo teraz siedzę i piszę z gościem, zamiast zająć się zamówieniami. Ten się upiera, że zapłacił. Nawet mu screena wysłałem, wytłumaczyłem gdzie może u siebie sprawdzić i ew. wyjaśniać z Allegro jeśli np. mu kasę zdjęło (choć z tego co on pisze, to nie zdjęło z konta, ale on myślał, że jak kliknie "zapłać" to zapłacił 🙂 ).

 

@dawal50 też prawda. Ostatnio mi koleś otworzył dyskusję do zamówienia z lipca! podał powód, że ma problem ze zwrotem zamówienia 😄 A dyskusja sprzed kilku dni. W treści dyskusji mnie pytał dlaczego trafił na czarną listę 😄 Odpisałem, że w tej dyskusji mu tego nie powiem, ma ją zamknąć i zapytać normalnie przez maila ponieważ powód otwarcia dyskusji nie ma nic wspólnego z pytaniem. Koleś maila nie napisał, ale Allegro po moim kontakcie bez problemu zamknęło dyskusję.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Mylisz się. Wpłata przez AF nie jest i nie może być obowiązkowa. Nie ma tego w regulaminie. Konsekwencje wpłaty poza AF to inna sprawa. Umowa jest zawarta, kupujący zapłacił. Allegro nie może pisać nigdzie, że w takiej sytuacji sprzedawca ma prawo nie wydać rzeczy i zerwać umowę.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tematy otwarcia dyskusji są czasami bardzo absurdalne ostatnio klient otworzył dyskusję że "widzę u pana jeszcze kilka ciekawych i chciałbym jeszcze po licytować " albo "dziękuję za udaną transakcję" .Takie tematy to nie powód do otwierania dyskusji ale tu widać że klienci nie są świadomi do czego ma służyć dyskusja i puszczają przez ten formularz wszystko jak leci.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte no proszę Cię, nie wymyślaj takich herezji 😁 Allegro uważa, że dyskusja, to doskonałe narzędzie do kontaktu kupującego ze sprzedającym 😏 Jestem pewna, że wywołany przez Ciebie admin, taką właśnie da Ci odpowiedź. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte  to nie tylko dotyczy paczkomatów, ale również pozostałych form wysyłki, np. wszystkich przesyłek pocztowych. Jesli w systemie nie ma informacji o zakończonej płatności, to przy imporcie danych wyskakuje komunikat, że allegro nie przyznaje się do tych paczek i nie będzie pokrywać kosztów ich nadania. W skórcie smart nie będzie darmowy, albo zapłacimy według normalnego cennika nadań.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek  czy możesz zerknąć na tą moją dyskusję? Bo pracownicy Allegro umywają ręce. Odpisują, że klient ma czas na zamknięcie dyskusji ileś tam dni, a mnie szlag trafia, bo jest ryzyko, że jak wyślecie zapytanie do klienta (bo po iluś dniach wysyłacie) czy problem został rozwiązany, to jak on kliknie "nie" to ja tracę SS.

Jakim prawem skoro nie doszło tak naprawdę do sprzedaży produktów, facet otwiera tą dyskusję, a pracownicy Allegro nie chcą jej zamknąć? Jeden np. mi odpisał, że oni nie mogą, co też jest nieprawdą, bo niedawno jak mi klient otworzył dyskusję nie na temat, to jakoś mogliście ją zamknąć.

Ja już mam dość tego bajzlu i takiego traktowania przez Allegro. Wszyscy wszystko mogą, tylko sprzedawca ma być kozłem ofiarnym, który odpowiada za całe zło tego świata i jeszcze sponsoruje nierobów.

 

A, jeszcze jedno. Ja w ciągu 2 dni miałem założone jeszcze 2 inne dyskusje, oczywiście jako "nie otrzymałem towaru po wpłacie", a zaczynały się one takimi słowami "Nie odebralam na czas przesylki. " oraz "Mam taki problem, że nie zdążyłam odebrać paczki".

Fajnie, nie??? Już dawno pisałem, że system dyskusji to po prostu patologia w obecnej formie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte  mam to samo. Nowa dyskusja "nie otrzymałem towaru po wpłacie" a w treści: nie zdążyłam odebrać paczki. To norma jednym słowem. Niestety allegro samo sugeruje, żeby kupujący z byle kłopotem rozpoczynał dyskusję, zamiast napisać zwykłego maila, czy zadzwonić 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Nie trudno się domyśleć czyja to zasługa i kto tu radzi w każdej sprawie otwierać dyskusje 😄 Wbij w Google problem ze sprzedażą i czytaj pierwsze porady z linkami do POK hahaha

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Podawanie nr-u konta przez sprzedającego też nie jest obowiązkowe.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere No to skonfiguruj konto do wypłat 😂 Dużo danych nie jest obowiązkowe ale.....nic nie kupisz, nic nie sprzedasz, nic nie załatwisz, wymuszają.😣

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Borze świerkowy... Chodziło mi o podawanie nr-u konta bankowego kupującemu (bądź też udostępnianie go w którejś z zakładek w ofercie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere ja już wykasowałem dane konta bo i tak nie są potrzebne skoro klient płacąc zwykłym przelewem i tak nie będzie miał wysłanego towaru poprzez paczkomat.

@xyz96 napisałem,że wpłata przez AF jest obowiązkowa jeśli chcesz mieć przesyłkę w ramach Allegro paczkomaty, a nie, że w ogóle jest obowiązkowa.

@mwmonety @konto zamknięte dlatego już gdzieś jakiś czas temu pisałem na Gadane, że lepiej gdyby Allegro wróciło do starej nazwy "spór", a nie "dyskusja". Może by się trochę ukróciły takie głupoty o jakich wspominacie. Bo ja też już nie raz otwarcie od swoich klientów słyszałem, że dyskusję traktują po prostu jako formę zwykłego kontaktu, którą im Allegro umożliwiło.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte W żadnym przypadku wpłata przez AF NIE JEST OBOWIĄZKOWA, żaden punkt regulaminu o tym nie stanowi.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 "W żadnym przypadku wpłata przez AF NIE JEST OBOWIĄZKOWA, żaden punkt regulaminu o tym nie stanowi. "

 

To spróbuj coś kupić, wybrać np. paczkomat Allegro Inpost i zapłacić sprzedawcy tradycyjnym przelewem 🙂 Już widzę jak Ci wyśle towar :D:D:D

Nie da się. Po prostu się nie da.

Tutaj masz link zmiany na Allegro 

 

Regulamin Allegro to często spis niedorzecznych i wzajemnie się wykluczających bądź sobie zaprzeczających, sformułowań.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte A co to kupującego obchodzi? On zawarł umowę, wybrał sposób i cenę dostawy, zapłacił zgodnie z prawem. Nie odstąpisz od takiej umowy, musisz dołożyć i wysłać. Jaki Ty mi link przesyłasz? Prześlij link do regulaminu, gdzie jest napisane, że kupujący ma obowiązek zapłacić przez AF, albo że sprzedający ma prawo odstąpić od umowy po wpłacie bezpośredniej. Nie prześlesz.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Kupujący zawarł umowę - masz rację. Ale na WARUNKACH OBOWIĄZUJĄCYCH W SERWISIE. A jeden z nich to aby skorzystać z wysyłki paczkomaty smart trzeba zapłacic przez AF. Koniec, kropka. NIKT MU NIE BRONI płacić przez normalny przekaz bankowy - ale wtedy nie ma bezpłatnego smarta. Czy mi się to podoba - nie. Ale tak jest.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Prześlij link do regulaminu, gdzie jest napisane, że sprzedający ma obowiązek podać nr konta bankowego albo że kupujący ma prawo żądać od sprzedającego pokrycia różnicy kosztów przesyłki. Nie prześlesz.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów