anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wady produktyzacji

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Zdecydowałam sie poruszyć problem na otwartym formu, gdyz mam dość pisania, pytania i czekania na odpowiedź.

Może tu jakis "spec" od kategoryzacji i łączenia z EANami produktów wypowie sie i wyjaśni mi łopatologicznie dlaczego co kilka dni odłączana jest moja aukcja od produktu.?  Dziś znów po raz e-nty.

Mleko Bebilon profutura w płynie buteleczka a 70ml. O ile karton mleka liczący 24 szt jest ok, łączy się z EANem 3041094950601, przy wielkości jest wartość "inna", to pojedyncza butelka połączona z tą sama wielkością "inna" jest regularnie odłączana co kilka dni. Wiadomo aukcja leci w dół. Wznawiam, łączę z wielkością "inna" tego produktu, przyjmuje a jakże i za kilka dni znow to samo "odłączyliśmy twój produkt" ble ble. Żeby było śmieszniej, przy próbie stworzenia nowego produktu (zakładając, że ten dopasowujący się , jest błędny, otrzymuje komunikat, "połączylismy twoj produkt".

Może w końcu zrobicie porządek z tym bałaganem, znaczy się doszłam sama dlaczego tak się dzieje, ale bałaganu nie poprawię.  Sprawa była opisywana w tikecie 21458209 i od 2-go marca czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów
57 ODPOWIEDZI 57

Agent051
#16 Inspirator#

@AptekaNatolinska szkoda twojego wysiłku. Dział produktyzacji jest dumny ze swojego katalogu produktów i nie przyjmuje do wiadomości, że ten katalog jest błędny. Nie przejmą się twoimi problemami, bo to twoje problemy i to ty jesteś odpowiedzialna przed klientem za ofertę. Oni pewnie już dostali premię za wdrożenie tego zbuka i nie obchodzi ich co z tym dzieje się dalej.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Nikt Ci tutaj nie pomoże.

To jest jak "kopanie się z koniem".

Ja tez wystawiam, oferty są łączone automatycznie z absurdalnymi produktami z katalogu Allegro. Potem otrzymuję informację, że mój towar został odłączony od katalogu.

To jest paranoja. 

Kilka razy zgłosiłem poprawki w katalogu produktów Allegro - jak ktoś tam zajrzy - to po prostu totalny "syf". Czas oczekiwania na poprawę produktu - tragiczny. W "międzyczasie" otrzymuję info, że moje wniesione poprawki są odrzucone, po 2 tygodniach sprawdzam i widzę, że są uwzględnione.

Jak Allegro nie zapłaci osobom zaangażowanym w prawidłowe funkcjonowanie tego katalogu - to z tego nic nie będzie. Kilkukrotnie oferowałem swoje usługi - 1 zł od jednego wpisu w katalogu - nigdy od Allegro nie otrzymałem odpowiedzi w tym temacie. Czyli jest następująca sytuacja - trwa polowanie na "jelenie" (w niektórych portalach są oni nazywani "januszami") , po prostu niech oni zgłaszają wszelkie poprawki do katalogu produktów. Allegro ich do tego po prostu zmusi - wymagając coraz większy procent powiązania ofert ze swoją baza danych. 

Pragnę zaoferować serwisowi Allegro weryfikację ofert pod względem zgodności z katalogiem i regulaminem Allegro - cena netto - 1pln. Chociaż - może być "absurdalnie" wysoka, skoro pracownicy Allegro nie potrafią sobie poradzić z tym problemem. A może czas najwyższy przekazać ten temat "profesjanolistom" - czyli sprzedawcom? Zamiast płacić pracownikowi Allegro "za nic" - to lepiej zapłacić sprzedawcy "za konkretną robotę?"

Czymś mi to za bardzo "najeżdża" - Allegro za bardzo kieruje się "na wschód".

Patrząc na działania serwisu - w tej chwili nie chcę zbyt ostro pisać, ale jasno można je powiązać z pewną sytuacją. 

A sytuacja jest typu: albo zgadzasz się z naszymi warunkami, my je dyktujemy, wszelkie próby zmian i tak nie są brane pod uwagę, chociaż nie wiem co napiszesz.

Taka sama sytuacja jest teraz - nie będę pisał gdzie. Przecież wszyscy wiedzą. Tak samo jest z Allegro. Czy znów zostanę ukarany "spadkiem sprzedaży" za ta wypowiedź?

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AGD-SERVICE, w jaki sposób miałbyś zostać "ukarany" spadkiem sprzedaży za wypowiedź na Gadane?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Hej, możecie mnie odblokować ze sprzedaży? Nie chcę być karany za słowa które kiedyś pisałem na forum. Przez wypowiedzi różne tutaj spadła mi sprzedaż. Przepraszam i proszę o cofnięcie blokady/spadku sprzedaży. Nie będę już więcej Was krytykował tylko cofnijcie zmiany. Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Hej @Hoth24BrickStore, przykro mi, że odnotowujesz spadek sprzedaży, ale zapewniam Cię, że nie ma on nic wspólnego z tym co piszesz na naszym forum. 
Jesteśmy otwarci na Wasze krytyczne uwagi i komentarze, jeśli są merytoryczne to są to dla nas bardzo cenne informacje. Na Twoim koncie nie ma blokady, a my nie mamy żadnego wpływu na Twoją sprzedaż. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Chyba "mało siedzisz w temacie".

Nie chcę poruszać innych rzeczy, gdyż to skończyłoby się w sądzie, a ja na o po prostu nie mam czasu.

Nie chcę też zbyt wiele pisać w tym temacie - a mógłbym wiele... Łącznie z tym jak Allegro celowo nie usuwało mi negatywów za transakcje przeprowadzone tylko i wyłącznie dla wystawienia negatywa. Ale to już historia... Ale takie sytuacje miały miejsce.

Odnośnie aktywności na AG i spadku sprzedaży - postanowiłem, że też nie będę się już więcej wypowiadał w tej sprawie. To mi wyjdzie tylko na "plus" - tzn. jak się nie będę wypowiadał...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Jak? - chyba zbyt "krótko" siedzisz w temacie. Ja nie będę się w tym temacie wypowiadał z wiadomych względów. 

Po prostu chcę coś sprzedać - a aktywność tutaj - nie sprzyja sprzedaży. Różnie możesz to sobie rozumować... a ja mam swoje zdanie - sprawdzone.

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, dasz znać, dlaczego w parametrze kod producenta wpisujesz EAN? Czy ten EAN nie dotyczy opakowania zbiorczego (zawierającego 24 sztuki)? To tłumaczyłoby łączenie z kartonem mleka.

Czy przypadkiem pojedyncza butelka nie ma swojego indywidualnego kodu EAN? Dlaczego w parametrze liczba sztuk zaznaczasz "inna"? To nie mówi nic o produkcie. 

P.S. @k_owczarek1 prosiła, żeby wspomnieć, że sprawiłaś jej przykrość nazywając ją "za starą". 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  Tak, to prawda, tu jest ukryty problem, dzis znowu to samo spotkało drugie mleko Bebilon z Pronutra 90ml.

EAN przynalezy do opakowania a 24 szt, pojedyncza butelka nie ma własnego EANu, ale przeciez nie możecie zabronic kupującym kupowania na sztuki ani sprzedającym sprzedawać na sztuki. 

Problem jest w braku Eanu pojedynczej buteleczki. Albo musicie skasowac wymóg do tej pozycji albo zrobic z tym samym EANem dwie pozycje do wyboru 1/ opakowanie a 24 szt i druga 2/ opakowanie pojedyncze. W błąd wprowadza wpisana ilość "inna", tu powinno byc albo 24 albo 1.

A co z Dologelem, zgłoszonym jako błąd do waszej produktyzacji , jest WYROBEM MEDYCZNYM A u was łapie go jako lek, co jest ewidentnym błędem w sztuce.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji, w których rozdzielasz opakowanie i zamiast wielosztuki sprzedajesz pojedynczy produkt. Aby oferta była jak najbardziej precyzyjna, rekomenduję kontakt z producentem, który być może dysponuje EAN dla pojedynczego opakowania. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mr_oma   PRODUCENT NIE DYSPONUJE EANem DO POJEDYNCZEGO OPAKOWANIA.

Wykrzyczałam to, z założenia jest to sprzedaż na kartony, (jest EAN na kartonie)  ale czyż macie prawo zabronic sprzedaży na pojedyncze sztuki???? 

Dlatego musicie dopuścic albo sprzedaz bez EANu albo pozwolić na wpisanie np ciagu zer w miejsce EANu.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  mija tydzień, wciąż brak logicznej odpowiedzi i rozwiązania problemu . Długo tak będzie? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, niestety nie dysponujemy idealnym rozwiązaniem. Oczywiście, nie możemy zabronić sprzedaży produktu na sztuki. Pracujemy nad tym, abyś mogła tak wystawiać swoje oferty. Natomiast wymaga to globalnych zmian i potrzebujemy na nie czasu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla  dzis znowu mi odłączono dwie aukcje, czy ktoś tam u was w końcu weźmie się do roboty?  Aukcje 9017158031 i 11892232223

Pisałam, ze szukacie rozwiązania, to jak: szukacie czy nie? Bo dla mnie to wygląda, ze nikt nic nie robi. Od nas to za wszystko ciągniecie kasiorę, ale sami przyłozyć się do likwidacji własnych błędów to nie możecie.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

to było żartobliwie, że 'za stara" na mleko o składzie do 6 m-cy. Nie wiem ile ma lat, ale o ile wiem, to allegro nie nie jest dla niemowąt poniżej 6 miesiąca życia. Wezmę to pod uwage przy nastepnym komentarzu.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_    dzis znowu mi odłączono aukcje, czy w końcu doczekam się, ze zrobicie porządek z tymi produktami, czy prędzej będzie koniec świata ?????????????????

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@AptekaNatolinska  Rozumiem że to pytanie było retoryczne 🙂

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Przecież katalog produktów Allegro to jeden wielki bubel.

Dziesiątki wpisów w katalogu - dotyczą tego samego produktu. Różne kody produktu, kody EAN wpisywane z własnego systemu sprzedaży, Allegro łączy automatycznie oferty z "bublami" z katalogu. Po jakimś czasie odłącza oferty. Czasem sugerowane powiązania są wręcz absurdalne, trzeba wystawić przedmiot bez wpisu w katalogu. A poprawa przedmiotu w katalogu - to droga przez mękę. Zgłaszający poprawki powinnii być za to wynagradzani, a jest wręcz przeciwnie.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

A osoby weryfikujące wpisy są albo ślepe, albo leniwe, albo bezdennie głupie. Nie wykluczam oczywiście zaistnienia wszystkich możliwości naraz.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Ludzie wpisują co chcą i dlatego jest bałagan.

 

Pierwsza lepsza oferta po kodzie EAN - 5900017067841 i co mam klientowi sprzedać według katalogu Allegro? 

Balsam do opalania Nivea 30 SPF 200 ml czy Spódnica midi rozkloszowana Top Secret r. L

Czy nie macie jak sprawdzić duplikatów EAN i zweryfikować aby był prawidłowy wpis i go oznaczyć jako zweryfikowany i prawidłowy a błędne usunąć?

Największa baza produktów, gdzie to użytkownicy ją stworzyli na wymuszone polecenie Allegro, a portal teraz nie wie jak to ogarnąć i nad tym zapanować.

Znalazłyby się osoby które by to zrobiły poprawnie, jak wspomniałeś trzeba za to dać wynagrodzenie w jakiej by nie było to postaci, ale portalu na to najwyraźniej nie stać.

Wagi w tym katalogu są najlepsze: produkt według producenta ok.500g a w katalogu pół tony.

oznacz moderatorów