anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wady produktyzacji

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Zdecydowałam sie poruszyć problem na otwartym formu, gdyz mam dość pisania, pytania i czekania na odpowiedź.

Może tu jakis "spec" od kategoryzacji i łączenia z EANami produktów wypowie sie i wyjaśni mi łopatologicznie dlaczego co kilka dni odłączana jest moja aukcja od produktu.?  Dziś znów po raz e-nty.

Mleko Bebilon profutura w płynie buteleczka a 70ml. O ile karton mleka liczący 24 szt jest ok, łączy się z EANem 3041094950601, przy wielkości jest wartość "inna", to pojedyncza butelka połączona z tą sama wielkością "inna" jest regularnie odłączana co kilka dni. Wiadomo aukcja leci w dół. Wznawiam, łączę z wielkością "inna" tego produktu, przyjmuje a jakże i za kilka dni znow to samo "odłączyliśmy twój produkt" ble ble. Żeby było śmieszniej, przy próbie stworzenia nowego produktu (zakładając, że ten dopasowujący się , jest błędny, otrzymuje komunikat, "połączylismy twoj produkt".

Może w końcu zrobicie porządek z tym bałaganem, znaczy się doszłam sama dlaczego tak się dzieje, ale bałaganu nie poprawię.  Sprawa była opisywana w tikecie 21458209 i od 2-go marca czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów
57 ODPOWIEDZI 57

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, skierowałam tę sprawę bezpośrednio do działu odpowiedzialnego za produktyzację. Gdy tylko się czegoś dowiem, dam tutaj znać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Mam nowy kwiatek, no po prostu ręce i gacie opadają z powodu debilizmu niektórych z szeregu zasiadajacych nad produktyzacją.

Możecie się czuć urażeni tym określeniem, ale tak już jest, że  prawda w oczy kole.

Mamy suplement diety o nazwie INOFOLIC COMBI, producentem jest firma Exeltis. Z produktyzacji po EANie dopasowuje sie produkt o nazwie  Suplement diety Exeltis kapsułki 95 g 60 szt. 

Zgłaszam błąd w nazwie produktu, sugerując poprawne brzmienie INOFOLIC COMBI 60 KAPSUŁEK. Niechby to brzmiałoSuplement diety Inofolic Combi kapsułki 95 g 60 szt. 

Zgłoszenie zostaje odrzucone.

Wyobraźcie sobie, że nagle aspiryna bajerowska z witaminą C na allegro nazywa sie Bayer z witamina C 10 tabl do rozp zamiast aspiryna, jaja..prawda.

Czy naprawdę myslicie, że my dla jaj zgłaszamy te błędy? Ok możemy nie zgłaszać, ale w przeciwieństwie do allegro chciałabym aby produkt sprzedawany przeze mnie miał swoją własną nazwę, a nie nazwę producenta w tytule. Część tych waszych produktyzacyjnych błędów juz olewam, szkoda mi czasu i atłasu skoro i tak was nic nie obchodzi i odrzucacie wszystkie propozycje poprawy waszych błędów. Ale czasem nie umiem przejśc obojętnie jak w tym przypadku. Ale bajer.... z witaminą C.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Hej, nazwa aukcji to tylko nazwa.

Na Allegro masz dwa tytuły oferty. Po prawej kolumna 25% mało widoczna sprzedawcy, po lewej 75% kolumna Allegro z nazwą z produktyzacji.

Najgorzej jak są wypisane bzdury że aż by się chciało dać po łapach tym co to wpisywali oraz zatwierdzali.

Najgorsze jest w tym wszystkim to że to sprzedawca dostaje BATY za tę ich produktyzacje i dzień zaczyna z komentarzem negatywnym.

Dam przykład:

Klientka kupiła produkt gdzie w ofercie wpisaliśmy 100 ml oraz zdjęcie 100 ml.

Natomiast w wielkiej kolumnie 75% wielkimi literami napis z produktyzacji 400 ml.

Sprawdzamy EAN w internecie i cały internet zwraca pojemność przypisaną do tego kodu 100 ml.

Ale przecież Allegro wie lepiej i wali 400ml i o ile na monitorze widać dwie nazwy to na smartfonie tylko z produktyzacji wali po oczach a później klientka niezadowolona i z oburzeniem dlaczego taki mały dosłała.

Jeszcze w gorszej sytuacji jest sprzedawca jak Allegro w dyskusji się włączy i proponuje oddać za brakujące mililitry to dopiero ręce opadają.

@mr_oma @la_nika  czy w tym temacie coś się w końcu zmieni?

Wymagacie łączenia produktów w waszych excelowych tabelkach i procentach w danych kategoriach, odrzucacie zgłaszane błędy a całe żniwo złego opisu zbiera sprzedawca.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Tak wygląda zgłoszenie zmian 😁 😂 🤣 :

produktyzacja.JPG

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@anitaw40 Czy ja dobrze widzę? Zaakceptowana zmiana pojemności z 400 na 100, ale w nazwie nadal 400?

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Nie jest popranie 100, zmienili nazwę na inną, ale wcześniej co było zgodne ze Standardami Allegro nagle stało się niezgodne po zmianie tylko jednej cyfry 😀.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, możesz podać numer tej oferty? Zweryfikuję to oraz Twoje zgłoszenie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Proszę suplement Inofolic Combi https://allegro.pl/oferta/inofolic-combi-dla-pan-planujacych-ciaze-60-kaps-12174882093

zgłoszenie odrzucone z dnia 18.05 br

NAZWA
Suplement diety Exeltis kapsułki 95 g 60 szt.
INOFOLIC COMBI 60 KAPSUŁEK

 

Odrzucone
Zmiana, którą proponujesz jest nieprawidłowa dla tego produktu.
ZDJĘCIE PRODUKTU

 

AptekaNatolinska_2-1653063381290.jpeg

 

 

Zaakceptowane
Pomyślnie zweryfikowano
WAGA NETTO
95,00
95,00

 

Zaakceptowane
Pomyślnie zweryfikowano
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, dziękuję. Poprosiłam o weryfikację tej sprawy. Gdy dowiem się czegoś więcej, wrócę tu z odpowiedzią. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, z tego, co widzę, Twoja zmiana została zaakceptowana. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Smutne, że jednak wymagało to Twojej interwencji i pisania o tym głośno na forum. 

Przecież przy sprawdzaniu naszych zgłoszeń siedzą ludzie, co najmniej ze średnim wykształceniem, czytać umieją, znaleźć i sprawdzić w sieci też potrafią. Może być  fajna rzecz, pod warunkiem, że bez błędów. Błędy wypaczają ideę  i nie dziwcie się, że nas, sprzedawców szlag trafia, bo  ugryźliście za duży kawałek tortu, dławicie się nim bardzo często, ale to my odpowiadamy przed kupującymi. I my ponosimy pokłosie waszych błędów.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mr_oma ratunku, ratunku, chyba powinniście zwolnić czym prędzej zwolnić cały dział produktyzacji i pozatrudniać nowych fachowców, z ogromną przykrością stwierdzam, że z taką doza debilizmu umysłowego nie są godni pracować w allegro.  

Wystawiam produkt ACERTIN (aukcja 12222276935), z produktyzacji ściąga kartę  

Suplement diety Exeltis saszetki 210 g 60 szt.  i brak zdjęcia.

Zgłaszam do allegro błąd w nazwie i brak zdjęcia, przesyłam poprawną nazwę Suplement diety ACERTIN saszetki 210 g 60 szt. i zdjęcie .

Otrzymuję komunikat zwrotny przy nazwie 

 

Odrzucone
Zmiana, którą proponujesz jest nieprawidłowa dla tego produktu.
Przy zdjęciu 
Odrzucone
Zdjęcie nie spełnia kryterium allegro - dłuższy bok powinien mieć minimum 500 pikseli.
U was w ogóle nie było zdjęcia. A cóż to za filozofia poprawić zdjęcie? 
Zamiast się cieszyć z poprawek zgłaszanych przez fachowców, robicie takie "jaja". To co się dziwić, ze wszyscy uciekają w kierunku czerwonej konkurencji .... 
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AptekaNatolinska 
czym prędzej zwolnić cały dział produktyzacji i pozatrudniać nowych fachowców, z ogromną przykrością stwierdzam, że z taką doza debilizmu umysłowego nie są godni pracować w allegro.

Ale przecież to zachowania pracowników (każdego szczebla) tworzą poziom Serwisu, a nie odwrotnie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@A3dam  własnie dlatego napisałam o konieczności wymiany zespołu. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AptekaNatolinska 
Prawdopodobnie łudzisz się, że Allegro jest inne (lepsze ?) niż jest. 
A jest dokładnie takie - jakie jest.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska zadziałam w tej sprawie. Czy mogę poprosić Cię jeszcze o doprecyzowanie, ponieważ teraz produkt w katalogu nazywa się tak: "Suplement diety Exeltis Acertin 3,5 g 60 saszetek", gdy zgłaszałaś zmianę, gramatura była inna (210g). Czy możesz napisać czy powinno być 3,5g czy 210g. Czyli czy gramatura 1 saszetki czy całości?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

na opakowaniu podana jest masa netto: 210g, opakowanie zawiera 60 saszetek o masie netto 3,5g   (60x3,5=210)

Ponieważ gramaturę umieściłam zaraz po nazwie , w naszym pojęciu odnosi się do pojedynczej saszetki, globalna ilość zawsze można sobie wyliczyc przez mnożenie ilości saszetek i gramaturę każdej.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Dziękuję za Twoją odpowiedź. W międzyczasie skonsultowaliśmy nazwę tego produktu. Obecnie jest to "Suplement diety Exeltis Acertin 3,5 g 60 saszetek". W związku z tym obecna nazwa w katalogu została uznana za prawidłową, ponieważ jest w niej parametr "Postać: saszetki", "Waga netto (g): 3,50", "Producent: Exeltis" oraz "Nazwa: Acertin".

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska A widzisz jakieś zalety? Jeśli ich nie ma to taki produkt nie ma sensu. Mnie to nie dotyczy osobiście bo nie muszę mieć z tym nic wspólnego ale skoro wszyscy widzą w tym same wady to chyba to coś znaczy.

oznacz moderatorów