anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wasze opinie - Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch

dezald
#7 Wielbiciel#

Witam,

Planuję wprowadzić tą metodę dostawy lecz chciałbym zasięgnąć opinii sprzedawców, którzy już z tego korzystają.

U mnie na chwilę obecną wygląda to tak:

Brak doręczenia / zaginięcia:

  • Kurier inpost - poniżej 1% (brak doręczenia)
  • Kurier DPD - 2 -3% w szczególności paczki COD (brak doręczenia). Jest to ewidentna wina doręczyciela bo jakoś z inpostem nie mam tego problemu.
  • Paczkomaty - poniżej 1% (brak doręczenia)
  • Paczka w Ruchu - 1 -3 % (głównie zaginięcia, rzadko brak SMS z kodem)

 

Reklamacje:

  • Kurier inpost - w większości uznane (uszkodzenia zawartości).
  • Kurier DPD - w większości uznane (uszkodzenia zawartości).
  • Paczkomaty - tu niestety w większości nie uznawane (uszkodzenia zawartości).
  • Paczka w Ruchu - w 100% uznane (zaginięcia, uszkodzeń nie zgłaszałem).

 

Pytanie jak na tle tego wygląda dostawa Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

emcefalooo
#2 Obserwator#

Odbiór z Żabek i nadawanie tam to jakieś nieporozumienie.

Punkt pocztowy powinien te paczki obsługiwać, a Żabki, które nie przyjmują paczek powinny być zamknięte w niedziele i tyle!

Problemy z nieprzyjmowaniem paczek przez Żabki powinien być odnotowywany przez pracowników Poczty Polskiej i do Żabek nieprzyjmujących paczek powinny być przesyłane upomnienia. Głównym beneficjentem tego, że paczki mogą być nadawane do sklepów Żabka są te sklepy, a dostaje się bardzo niedocenianym i źle opłacanym pracownikom Poczty Polskiej.

 

Moja perespektywa oddaje mam nadzieje dobrze punkt widzenia Sprzedającego i Kupującego bo dokonuje transakcji regularnie jako jeden i drugi. Byłbym wdzieczny za potraktowanie tematu serio, bo to wpływa pośrednio na postrzeganie również Allegro.

 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Po dwóch latach, dałem sobie spokój z Pocztą Polską i ich punktami, i faktycznie koniec problemów ze zwrotami paczek o których klienci nie wiedzieli że są do odbioru, koniec z uwalaniem reklamacji.

Teraz wszystko idzie przez InPost, kurier oraz Paczkomat.

Później długo długo nie ma nic, jak skończy się ta przepaść i znajdę ofertę wartą uwagi, wówczas ją włączę do swych ofert. Kilkukrotne podchody z ofertą próbował DPD, ale oferta nie godna uwagi. Ciekawie kiedy ci zarządzający firmami kurierski wpadną na genialny pomysł i uznają że w dzisiejszych czasach nie koniecznie niska cena to atut.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@dezald Osobiście ze względu na małe gabaryty moich przesyłek korzystam głównie z paczkomatów in post jak dotychczas zero zaginionych przesyłek ,jedna paczka uszkodzona oraz listów poleconych na naszej PP i tu jednak też mnie ostatnio zaskakują bo w ciągu tego roku nic nie zgubili ani nie zniszczyli dawniej bywał różnie ,punkty odbioru jakoś mi nie leżą i nie mam do nich zaufania ,kurier GLS też w 100% bez strat.

oznacz moderatorów