anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WEEKENDOWE NADANIA psują przewidywany czas dostawy ?!

KM-KIDS
#2 Obserwator#
Witam,

Na wstępie do moderatorów: Problem dotyczy innego konta niż to z którego piszę niniejszą wiadomość, w razie potrzeby podam na PRIV.

Pytanie głównie do osób które nadają przesyłki InPost poprzez poprzez weekendowe nadania w soboty i niedziele.  CZY WEEKENDOWE NADANIA psują wam podpis pod ofertą "przewidywany czas dostawy" ?
 
Czy po weekendzie zauważyliście, że pogarsza wam się "czas dostawy" dodawany pod produktem na liście ofert ?
U mnie:
- W czwartek do godz. ok 17 miałem pod ofertami podpis "DOSTAWA JUTRO"
- W piątek wiadomo - z automatu wrzucana jest "Dostawa w poniedziałek" - nie są brane pod uwagę możliwe doręczenia przesyłek paczkomatowych w soboty i niedziele.
- W sobotę i niedzielę podpis "DOSTAWA WE WTOREK"
- W poniedziałek pod ofertami miałem podpis "Dostawa jutro" do godz. ok 15
- We wtorek "Dostawa jutro" do godz. ok .11,
- Teraz mamy Środę i już o północy mam podpis pod ofertami "DOSTAWA POJUTRZE" co mnie zaskoczyło.
 
Wszystkie przesyłki DPD (z 10%) zamówione do godz. 14 wychodzą w tym samym dniu, natomiast wszystkie przesyłki InPost zamówione do godz. 19 wychodzą w tym samym dniu i dochodzą w następnym (ok. godz. 14 część zabiera kurier a o godz. 19 zawożę osobiście do sortowni InPostu i tam zawsze jest jeszcze jakiś kurier który mi je zeskanuje). Wysyłam też paczki w soboty i niedziele, kurier odbiera ok godz. 14-15. Także praktycznie wszystko co klient zamówi do godz. 19 ma na drugi dzień a weekendy podobno nie są brane do statystyk.

Uprzedzając pytania dodam, że wszystkie te paczki wyjeżdżają TIR'ami z sortowni tego samego dnia i następnego dnia są już doręczane, nie leżą do dnia następnego.
Przypuszczam, że jest coś nie tak z algorytmem bo podobno paczki z soboty i niedzieli nie są brane pod uwagę lub są liczone jako dostawa natychmiastowa ale coś mi nie pasuje:
- Przesyłki paczkomatowe wysłane w sobotę i doręczone w niedzielę - Może algorytm liczy że powinna wyjść w Poniedziałek czeka na potwierdzenie statusu doręczenia w poniedziałek lub wtorek, gdy widzi że nie ma tego potwierdzenia (bo dostawa zrealizowana w niedzielę) to działa na szkodę statystyk ?
- Przesyłki InPost (miniKurier itp.) wysłane w sobotę i doręczone w poniedziałek - liczy jako dostawa w 2 dni, gdzie przy rzekomym pomijaniu algorytm liczy, że przesyłka szła 2 dni i nie uwzględnia tego, że przesyłki kurierskie nie są doręczane w soboty i niedziele ?
- Przesyłki wysłane w niedzielę i doręczone w poniedziałek, coś nie pasuje wg algorytmu bo "w niedzielę nie można nadać przesyłki" ? Mam wrażenie że to już mój kolejny weekend po którym mam diametralnie gorsze statystyki dostawy a to już drugi w którym nadaję przesyłki weekendowo.

I jeszcze jedno cenne spostrzeżenie i prośba do Was, w raporcie "Skuteczność wysyłki" nie mam żadnych przesyłek z tego weekendu. Kolumna "DATA DODANIA LISTU" a powinno być ok 120 szt., z poprzedniego weekendu 14-15 listopada mam wszystkie przesyłki w pliku. Proszę sprawdźcie u Siebie i jeżeli macie ten sam problem z przewidywanym czasem dostawy to dajcie znać i piszcie zgłoszenia do allegro.
 
oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

kostas11
#21 Demiurg#

@KM-KIDS powiem szczerze że mam na to wyczochrane, ustawiłem 3 dni i nie mam zamiaru brać udziału w wyścigu 🙂  żeby się nie denerwować jak Ty bo ustawiłeś 24h i masz teraz obniżoną jakość bo coś tam w systemie padło 😄 A i tak wyświetla mi się 24 h bo nadaje paczki na bieżąco 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów