anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wiązanie oferty z produktem

DarekB
#9 Pomysłodawca#

Wystawiam produkt którego jeszcze nie ma w bazie produktów (sprawdzając po EAN - nowość od producenta).

Formularz przyjmuje wszystkie dane, a po wystawieniu / edycji oferty mam komunikat jak poniżej, przy czym oczywiście nazwa jest krótsza od 50 znaków, bo inaczej oferty nie dało by się wystawić. 

Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Błąd przetwarzania żądania. Nieprawidłowa nazwa produktu = [maksymalna długość to = 50]

Dzięki połączeniu produktu z Twoją ofertą zwiększysz szansę na znalezienie jej przez klientów. W przyszłości wszystkie oferty będą musiały być połączone z produktami.

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Wystawiasz ten produkt jako pierwszy? Nic się nie pokazuje jak wklepiesz ten EAN w wyszukiwarkę allegro (nie wyszukiwarkę produktów)?

Ten błąd wyświetla się kiedy produkt istnieje już w bazie - ktoś mógł go wystawić w innej kategorii. 

Spróbuj jeszcze wyszukać produkt wpisując jego model albo jakąś część nazwy. Podobnie tutaj było z tonerami, po EAN nie można było wyszukać, ale po modelu/nazwie przechodziło

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

Przy szukaniu po EANie nie pokazuje produktu do podpięcia (wiem że to nowość bo w ofercie importera u którego się zaopatruję). Oferta jest widoczna ale taki komunkat się pojawia po wystawieniu.

Przy szukaniu przez ogólną wyszukiwarkę pokazuje inne oferty - tego wcześniej nie sprawdzałem.

EAN 4894160043641 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ale jazda z tą produktyzacją. Próbowałem coś poszukać, ale za chiny nie mogę odnaleźć tego produktu. Ktoś chyba stworzył produkt z pliku albo API. Spróbuję pogrzebać dalej, może uda mi się do czegoś dotrzeć.

Od supportu raczej dostaniesz info, żeby szukać produktu w formularzu albo dadzą Ci link do pomocy jak powiązać/stworzyć produkt, więc i tak odpada, bo to jest grubsza sprawa 😛

Przy wystawianiu Allegro próbuje automatycznie powiązać ofertę z produktem poprzez parametry, które jednoznacznie określają wystawiany przedmiot - jeżeli nie udało się stworzyć produktu i pewnie dlatego wyświetla się błąd, bo jakiś produkt istniejący w bazie ma za długą nazwę.

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

możliwe że tak jest 😉

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

w takich wątkach pojawia się ktoś z allegro, czy nie ma co liczyć na ich pomoc?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@DarekB Możesz spróbować powiązać ofertę jeszcze raz? Produkt jest niemożliwy do wyszukania ręcznie, ale powinno Ci go teraz powiązać po zmianie oferty.

Podałem jedynie Twój EAN, producent Unitek i kod producenta C1814GBK, po tym otrzymałem jedynie info, że produkt istnieje. Faktycznie, w konsoli otrzymałem produkt o ID "a05175db-9b7b-4a1c-98c4-1818b90f17b7", który mogę odnaleźć w API - jest on pusty...

  +"id": "a05175db-9b7b-4a1c-98c4-1818b90f17b7"
  +"name": "UNITEK C1814GBK Ethernet Cable FLAT UTP Ethernet Cat.6 15m"

Jeżeli znów będzie to samo, zgłoś błędy w tym produkcie i uzupełnij wszystkie dane w linku poniżej, to jest ten produkt.

https://allegro.pl/offer/product/report/a05175db-9b7b-4a1c-98c4-1818b90f17b7

Jeżeli formularz nie będzie reagował na zgłoszenie błędu, to będziemy bawić się dalej! 🙂

Nie jestem w stanie wytłumaczyć jakim cudem komuś się to udało... przynajmniej produkt się odnalazł. Produkt nie ma kompletnie żadnych danych... ani kategorii, zdjęć, nic. Chciałbym poznać odpowiedź eksperta od produktyzacji jak ten produkt został stworzony 🙂

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

Poszło!

Jest jeszcze ten sam model kabla o dł. 20m EAN 4894160043658 z tym samym problemem.

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

w sensie poszło zgłoszenie zmian bo powiązać się nie da... 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeżeli drugiego Ci nie połączy, to będzie ten

https://allegro.pl/offer/product/report/1616adcd-0a4c-4556-b20a-9d38708ad49c

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

poszło zgłoszenie zmian

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

Na razie cisza, ten sam komunikat po próbie edycji.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Zapomniałem wspomnieć, że może to potrwać do kilku dni. Wydaje mi się, że lepiej będzie pomęczyć ich przez czat, bo to jest poważny problem, a zanim oni to sprawdzą... 

To chyba będzie tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4a6df9f8-0556-4b18-8930-68906a58c18e

Tylko obawiam się, że napiszą Ci abyś kliknął [zmień] i wyszukał produkt 😂

U mnie był akurat lżejszy problem, bo była zmiana parametru kuchenki w utworzonym produkcie i trwało to dwa tygodnie. Jeżeli napiszesz im na czacie, że nie możesz powiązać oferty przez tak poważny błąd, naciskaj na zweryfikowanie zgłoszonego błędu w tym produkcie, bo nie możesz utworzyć powiązania.

Możesz ich przekierować do tego tematu i niech się przyjrzą, bo to musi któryś z ich techników w końcu zajrzeć i się tym zająć - tracimy tylko czas na poprawianie błędów w ich funkcjonalności, a nie na tym to polega, nie tak miało to wyglądać.

Na dniach spróbuję napisać do nich bardzo szczegółowe zgłoszenie albo zgłosić tutaj pomysł, bo tak nie może być.

oznacz moderatorów

DarekB
#9 Pomysłodawca#

Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz edycji i co? Przy zapisie aukcji z parametrami komunikat jest: 

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

Wyszukiwanie w aukcji po EANie nie zwraca produktu do powiązania, więc sprawdzam czy pozostałe aukcje jakie można wyszukać ogólnie w Allegro są w tej samej kategorii. Są a jakże, ale co wszystkie nie są powiązane z produktami?

PS. Zauważyłem że chyba w ostatnich dniach Allegro jakieś mieszanie w powiązanych produktach zrobiło. Ilość ofert mam w miarę stabilną, a nagle o kilka procent spadł mi wskaźnik powiązanych ofert, więc pewnie jakieś zostały poodpinane od produktów. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DarekB 

Mam to samo. W identycznych sytuacjach, w których wcześniej Allegro tworzyło produkt, pojawia się komunikat o nieprawidłowej nazwie produktu.

Jak dla mnie są dwie opcje:

- błąd techniczny (rozwiązanie: sprawdzić, naprawić, przeprosić)

- zmiana zasad tworzenia produktu (rozwiązanie: wyjaśnić nowe zasady, przypiąć post z wyjaśnieniem, i też przeprosić - za brak wcześniejszego wyjaśnienia)

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@DarekB Możesz ponownie sprawdzić czy uda Ci się połączyć ofertę z produktem? Wczoraj też zaczęło mi sypać błędami, ale zaczęło już wszystko przechodzić, chyba naprawili. Problem jednak leżał gdzieś indziej.

Pozwolę sobie jeszcze przywołać @mmmst @Kasiulki2  - sprawdźcie proszę czy u Was też działa.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DarkStoorM 

Dzisiejszy test potwierdził - przeszło. Ani jednego komunikatu, że 47 to więcej niż 50😊

Pojawiła się za to irytująca zmiana w kategorii książek. Nie będę się zagłębiać jaka, bo nie o to chodzi. Chodzi mi tylko o to, że zaskakująco często wprowadzenie zmiany skutkuje uprzednim wprowadzeniem błędu🤣

oznacz moderatorów