anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wiele, różnych produktów z różnych katygorii posiadających jeden EAN.

endejot
#9 Pomysłodawca#

Może z wami uda mi się wypracować jakieś rozwiązanie. Regulamin stanowi, że zdjęcie produktu ma odpowiadać temu oferowanemu. Jak zatem stworzyć produkt w pełni odpowiadający regulaminowi gdzie produkty z dwóch kategorii, czterech podkategorii mają ten sam kod EAN? Sprzedaje zabawki z asortymentu hot wheels gdzie kilka tysięcy różnych od siebie produktów - samochody, pojazdy z bajek, samoloty, helikoptery, motocykle - wszystkie posiadają ten sam EAN. 20220120_095019.jpg20220120_095050.jpg

 

Do tej pory poradziłem sobie z tym w ten sposób, że stworzyłem produkt z ogólnym logo hot wheels, z randomowym numerem EAN i wszystkie oferty łączyłem właśnie z tym produktem. Doczekał się on ponad 600 ocen (4.98) Niestety moderacja jednym kliknięciem usunęła mi ten produkt, nie podając rozwiązania jak zrobić to prawidłowo. Tak jakbym rozmawiał z maszyną która nijak nie jest w stanie zrozumieć tego problemu. 

Brak możliwości rozróżnienia produktów prowadzi do niezadowolenia kupujących i niepotrzebnych dyskusji czy ocen negatywnych. W kolejnym wątku pokazuje przykłady do jakich absurdów zmusza się sprzedających. 

 

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

endejot
#9 Pomysłodawca#

przeraża mnie to trochę, czemu ja mam to wiedzieć? Pewnikiem przez te dwa tygodnie ktoś od was usunął/zmienił ten produkt. Jak usunął to przy wystawianiu został stworzony przez nową osobę co już miało miejsce kilka razy w przypadku tego kodu ean. Nawet zmieniony nadal dotyka sedna problemu - ile razy nie zostanie zmieniony, zawsze będzie "zgodny" dla jednego rodzaju zabawki a pozostaje kilkanaście tysięcy innych wzorów z tym samym kodem ean i to jest problem z którym się zwróciłem. Trzeba dla kodu ean 074299057854 stworzyć coś uniwersalnego typu "zabawka hot wheels" żeby można było w tym produkcie wystawić zarówno auto jak i motocykl, helikopter czy samolot. A one wszystkie w sklepie są sprzedawane pod jednym ean od ponad 20 lat. 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@endejot tu masz źle wpisane kody produktu, to jest niedbalstwo sprzedających potem wszyscy cierpią, niektóre są poprawnie połączone a niektóre niedbale, wszystkie hotwheelsy maja jeden kod ean ale róże kody produktu 

nissan skyline - GTC68

mazda mx - GTC67 

i jak to podacie to poprawnie połączy i będzie super a to co podałeś w linkach należy @la_nika rozłączyć bo wprowadza w błąd 😞

tu masz poprawnie połączone audi 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

dlaczego wprowadzasz zamieszanie? Z audi z linku nie mam problemu ponieważ to jest inny produkt, inny kod ean. Cały czas ten wątek jest o autkach "mainline", sprzedający którego wymieniłeś też ma tego nissana o którym pisze który "doczekał się" ponad 3000 ocen i wywołał masę problemów.

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-63-chevy-ii-hw-flames-2018-10669891126

Jak któryś z moderatorów poodłączał mu ten produkt dla kodu ean te stworzone z "automatu" niby wyglądają prawidłowo, ale to nie są "stworzone" produkty przez sprzedających gdzie wg regulaminu allegro dla jednego kodu ean przewidują tylko jedno zdjęcie.

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@endejot ale ten model też jest poprawnie połączony to że się wszyscy podłączyli się pod nissana to wina sprzedawców 😞  

Wystarczy podać odpowiedni kod produktu i będzie poprawnie połączone a złe połączenia jak z nissanem trzeba zgłaszać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

wiem, ale to nie sprzedający "łączy" tylko moderacja usunęła nissana i powstaje twór "który" produktopodobny który jest niezgodny z regulaminem,

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

1 - w opisie aukcji widnieje jasno, że jest to samolot.

2 - Chyba w opisie są zdjęcia - jednak brak ze strony sprzedawcy dokładnego opisu

3. - Nigdzie w opisie aukcji nie ma, że jest to Nissan

4 - w opisie widnieje jasno, że jest to Honda.

 

Podsumowując - wszelkie reklamacje z tego typu przypadków należy zgłaszać do serwisu Allegro. Katalog produktów - to chyba największa baza danych w Polsce, to Allegro ją tworzy. Jako twórca tej bazy danych jest odpowiedzialne za jej prawidłowe funkcjonowanie. Przerzucanie odpowiedzialności na sprzedających za jej tworzenie, za jej poprawę i modernizację (za darmo) - nie jest zgodne z jakimkolwiek prawem. 

Niejednokrotnie oferowałem serwisowi Allegro swoje usługi w w zakresie poprawiania tego "pseudo katalogu" produktów. Oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem. Niestety, nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. 

 

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

dla Ciebie jako osoby znającej  system jasnym jest, że trzeba czytać opis - niestety dla sporej grupy kupujących nie jest to już tak oczywiste. A wiesz jak to wygląda w 99% przypadków. Kupujący miał prawo wystawić negatyw i tyle. Allegro niewinne.

 

Ale abstrahując od tego - wraz z produktyzacją stworzono zasadę w tym przypadku niemożliwą do spełnienia - dla jednego kodu EAN, jedno zdjęcie. I zamiast zrobić furtkę dla rzeczy których pod jednym kodem EAN jest więcej niż jeden rodzaj - allegro tego strupa przerzuciło na sprzedających.  I jak mam zrobić, żeby spełniać regulamin: Taką "alleG.jpgpomoc" otrzymałem:

oznacz moderatorów