anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam kupujacy nas szantazuje czy allegro pomoze czy zaraz zgłosic sprawe do prokuratury?

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

„Oświadczenie kupującego: 16.02.2021r. Oświadczam, że po wpłacie kwoty 100zł (sto złotych) wpłaconych na konto [edycja] mBank w związku jako rekompensata do zakupionego towaru który posiadał wadę ukrytą, uznam transakcję za zakończoną i zakończę spór na Allegro. Jeżeli chce pan abym nie opisywał nigdzie w mediach i internecie iż pana firma sprzedała mi rzecz z wadą ukrytą i o zaistniałej sytuacji oraz zakończyć spór i uznać sytuację za całkowicie zakończoną i nie będę domagać się żadnych roszczeń przeciwko panu lub pańskiej firmie to mogę to zrobić ale tylko i wyłącznie po zwrocie kwoty 150zł (sto pięćdziesiąt złotych) wpłaconych na konto 3[edycja] mBank. Kupujący [edycja]”

nadmieniam fakt iz chcemy przyjac zwrot a towar kosztował 149 złotch brutto

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

kostas11
#21 Demiurg#

@robertrutkowski i gościu napisał to mailem 😄 [edycja] 😄 przecież to już sztych szczytów 😞

@_HolaOla_ @la_nika @mr_oma przyjrzyjcie się sprawie [edycja]

________
Κώστας
oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

ja sam w szoku nie do opisania co to sie wyprawia a chcemy przyjac zwrot reklamacje itp ..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika  @mr_oma  Czy tutaj można nazywać kupujących chwastami? Taki ma być poziom tego forum?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 oczywiście nie można, dziękuję za zwrócenie uwagi, nie wyłapałam tego słowa. 
@robertrutkowski poprosiłam o wypowiedź w dyskusji Pracownika Allegro i widzę, że została zamieszczona nasza odpowiedź, mam nadzieję, że uda się wypracować porozumienie w tej sprawie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@robertrutkowski A rzeczywiście była jakaś wada? reklamował? czy chce po prostu pieniądze 'ot tak"  Swoją drogą :

thats-some-good-blackmail.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

nie wiem czy ma wade nie odesłal towaru tylko chce kase i szantazuje 15 lat sprzedajemy towary i pierwsze takie coś obled..

nasza odpowiedz pełna kultura

Witam.. zapoznalem sie z korespondecja Pana do nas .. Probuje nas Pan szantazowac i stawia warunki niezgodne z prawem wyznaczanie czasu godzin ..Posadzka nas Pan o brak paragonu gdzie podalismy wszystko do sprawdzenia online w urzedzie Skarbowym.. Jak Pan tego straszenia szantazowaniem nie zaniecha jestem zmuszony przekazac sprawe do prokuratury o szantaż i proba wyludzenia.. To jest scigane z urzedu..Nasza firma nikogo nie oszukala od poczatu piszemy ze zwrot nie ma problemu oraz prosze przedstawic fv na naprawe takie nasze stanowisko.. Towar moze Pan zwrocic zgodnie z ustawa lub reklamowac .. ps.. na jakiej podstawie mamy Panu zwrocic 100 zloty bez okazania fv na naprawe..Nie mamy tez pewnosci zadnej iz otrzyma Pan od nas 100 złoty i dalej nie bedzie nas Pan szantazowal jak to Pan teraz robi .. Prosze skorzystac z jednego narzedzia ktore przewidzial ustawodawca zwrot lub reklamacja .. Lub moze Pan napisac oswiadczenie iz przekazany rabat jest na naprawe towaru i zaniecha Pan szantazu oraz dzialania na niekorzysc firmy.. Milego Dnia ..

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@robertrutkowskitrzeba było podać jakieś paragrafy z kodeksu karnego np

Art. 286 k.k.

Art. 191. kk

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

jak z tym walczyć złozyc zawiadomienie do prokuratury ?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@robertrutkowski ja bym nie odpuścił, bo jak to zostawisz będzie dalej szantażować 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

napisałem do allegro co mysla o tym i nie odpuszcze jako sklep nic nie zawiniliśmy moze jest wada moze nie nie wiemy, ale kupujacy nie chce odesłac tylko jak wyzej szantazuje daj kase

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@robertrutkowski Złożyłbym na Twoim miejscu, jednak bym wcześniej też sprawdził kto to i czy warto 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

szahrazad
#8 Zapaleniec#

A czy nie był to przypadkiem użytkownik o nicku bike(Tu cyferki-wole nie podawać pełnego nicku bo może to już dana dana osobowa...😁)

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@szahrazad raczej nie, ale może z tego samego "podwórka" 😉 Masz niżej jego nick, moderacja nie zdążyła jeszcze edytować

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@robertrutkowski To nie ma być żaden zwrot. Kupujący domaga się obniżenia ceny i w tej sytuacji sprzedawca może towar naprawić lub wymienić; https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Nie ma co lecieć od razu do prokuratury.

 

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

nie negujemy tego nawet czyta Pan dokładnie towar kosztował 149 złotych a kupujacy chce 150 złoty zwrotu i nie wiemy nawet czy jest towar uszkodzony. a to zasadnicza róznica obnizenie ceny a szantaż tak czy nie?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 mi się matematyka nie zgadza...... Towar : 149 PLN Kupujący żąda 150 PLN.... to gdzie tutaj masz wniosek o obniżenie ceny? 🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak to gdzie? W przesłanej wiadomości, może też w Dyskusji. Nie trzeba obniżać ceny. Można towar naprawić lub wymienić, zamiast lecieć do prokuratury.

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

ale to jest szantaz daj 150 złoty bez zwrotu towaru to jest normalne chyba nie

oznacz moderatorów