anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam kupujacy nas szantazuje czy allegro pomoze czy zaraz zgłosic sprawe do prokuratury?

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

„Oświadczenie kupującego: 16.02.2021r. Oświadczam, że po wpłacie kwoty 100zł (sto złotych) wpłaconych na konto [edycja] mBank w związku jako rekompensata do zakupionego towaru który posiadał wadę ukrytą, uznam transakcję za zakończoną i zakończę spór na Allegro. Jeżeli chce pan abym nie opisywał nigdzie w mediach i internecie iż pana firma sprzedała mi rzecz z wadą ukrytą i o zaistniałej sytuacji oraz zakończyć spór i uznać sytuację za całkowicie zakończoną i nie będę domagać się żadnych roszczeń przeciwko panu lub pańskiej firmie to mogę to zrobić ale tylko i wyłącznie po zwrocie kwoty 150zł (sto pięćdziesiąt złotych) wpłaconych na konto 3[edycja] mBank. Kupujący [edycja]”

nadmieniam fakt iz chcemy przyjac zwrot a towar kosztował 149 złotch brutto

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

LEPIEJ TAKIE COS WYPISYWAC KUPUJACEMU .. jak chcemy naprawic towar ale on nie chce go odesłac w zaden sposóbmisio_nr1_2007 15 lutego 2021 21:33

Powód otwarcia dyskusji: przedmiot jest uszkodzony
Szanowny panie odebrałem przesyłkę i zawiozłem do mechanika celem zamontowania. Jednak mechanik przed montażem obejrzał wybierak i linki przysłane przez pana. Niestety ale w wybieraku jest pęknięta sprężyna co czyni tą rzecz niesprawną/bezużyteczną. Na wybieraku są ślady zaznaczone przez pana markerem lub farbą więc wybierak był przez pana sprawdzany i znaczony przed wysyłką pomimo to wysłał pan niesprawną rzecz jest to wada ukryta którą pan przede mną ukrył. W opisie aukcji również napisał pan wyraźnie " SPRAWNE CENA ZA KOMPLET Z FOTKI". Dlatego też zgodnie z uprawnieniami konsumenta oraz kodeksem cywilnym wzywam pana do:
1. Usunięcia wady w postaci pękniętej sprężyny i wysłania mi na pański koszt nową sprawną sprężynę która do mnie dotrze najpóźniej do 18.02.2020r. O czym informuje mnie pan do dnia 16.02.2021r. do godz. 12.00. brak odpowiedzi oznacza że się pan nie zgadza na taką propozycję.
2. Wymiany niesprawnego wybieraka na sprawny na pański koszt wysyłka obecnego do pana i sprawnego do mnie ja nie ponoszę żadnych kosztów wysyłki.
3. W przypadku gdy nie posiada pan sprężyny i nie jest pan w stanie mi tego wysłać, w wskazanym terminie w pkt. 1 mogę przyjąć od pana towar z wadą ukrytą który czyni ten towar niesprawny/bezużytecznym, ale pod warunkiem zwrotu kosztów w kwocie 100zł na wskazany nr konta 37 1140 2004 0000 3602 2904 8704 bank mBank do dnia 17.02.2021r. do godz.18.00 (do tego czasu środki mają się zaksięgować na moim koncie.
4. Odsyłam panu rzecz która posiada wadę ukrytą i zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwraca mi pan koszt zakupionego towaru wraz z kosztem wysyłki 184zł + koszt wysyłki do pana 35zł+ koszt paliwa dojazdu do mechanika celem sprawdzenia towaru 10zł. Razem koszt 229zł.
Oczekuję konkretnej odpowiedzi z pana strony do 16.02.2021r. do godz. 12.00 która opcję pan wybiera. Dodatkowo przesyłam panu zdjęcie z uszkodzeniem o którym piszę. Nie ma możliwości uszkodzenia tego przeze mnie czy też mechanika ponieważ towar nie został zamontowany w aucie, brak możliwości uszkodzenia tej rzeczy podczas transportu. Ewidentnie jest to wada ukryta przez pana pomimo posiadania wiedzy na ten temat taką informację pan ukrył, ponieważ miał pan świadomość, że uszkodzenie tego elementu powoduje że wybierak jest niesprawny bez tej sprężyny. Dlatego też oczekuję na pańską odpowiedź w wskazanym wyżej terminie.
oznacz moderatorów

misio_nr1_2007
#7 Wielbiciel#

@szejk-gmbhtak a czym naprawi jak nie ma sprężyny ? pasowało by się dowiedzieć że nie ma możliwości naprawy bez elementu który trzeba w to miejsce wstawić bo nie da się tego zrobić drutem albo sznurkiem więc pasowało by to wiedzieć a nie się kompromitować. Poza tym chyba ekonomicznej wysłać sprzedawcy towar listem za 10zł i zakończyć sprawę niż nakładać na kupującego dodatkowe obciążenia w kwocie 35zł i czas oczekiwania 14 i w tym czasie człowiek zostaje bez auta, dodajmy czas trwania tego sporu czy chciał by pan tyle nie mieć auta? niech się pan postawi w mojej sytuacji zostać bez auta ponad 2 tygodnie fajnie nie ? bo trzeba odesłać sprzedawcy towar bo ten nie może wysłać sprężyny listem za 10zł ?

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@misio_nr1_2007 

A kto powiedział, że musi naprawić? Może uznać reklamację i zwrócić koszty. Wszystkie koszty. Powtarzam - takie są przepisy.

Że też jeszcze nie przyleciał niejaki @xyz96 i tego panu nie wytłumaczył. A, zapomniałem. On tylko w sprzedawców wali 🙂

P.S.

Jak czas goni to się kupuje na miejscu a nie ciągnie z neta.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

ma Pan podac jedno rozczenie napisalismy obnizenie ceny 71 procent , oswiadczenie wysłane w załaczniku do naprawy ma Pan odesłac towar i wtedy odpowiemy co i jak czy reklamacja jest zasadna w ciagu 14 dni ale wystawianie fv na naszą firme to juz kodeks karny nasze dane

 

oznacz moderatorów

misio_nr1_2007
#7 Wielbiciel#

@robertrutkowskiczekam na zdjęcie sprężyny niech wszyscy zobaczą czym pan to będzie naprawiać!!! Niech pan pokaże a nie się kompromituje! A poza tym złożyłem reklamację więc niech się pan zajmie jej rozpatrzeniem. Lub wyśle odpowiedź pisemną i podstawą prawną że nie rozpatrzy pan reklamacji! Czekam na pana decyzję.

oznacz moderatorów

misio_nr1_2007
#7 Wielbiciel#

@robertrutkowski  podałem roszczenie chcę wymiany sprężyny na nową, lub używaną, lub wysyłki tej sprężyny lub ja kupię sprężynę a pan zwróci pieniądze a pan co ma sprężynę, niech pan wysyła ją do mnie czekam z niecierpliwością. Jak pan nie ma spokojnie ja ją zamówię i obciążę pana kosztami. Zgodnie z prawem bo towar miał wadę ukrytą o czym pan nie pisze ani słowem czego się pan wybiela skoro jest pan nierzetelnym sprzedawcą i nie pisze pan prawdy w opisie aukcji? 

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

NIKT NIE KAZE PAKOAĆ TYLKO WYSŁAC DO NAS DO REKLAMACJI takie jest stanowisko nasze i allegro

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

jedna zadanie reklamacyjne prosze oraz odeslac towar do nas musimy to sprawdzic czy jest uszkodzone i reklamcja jest zasadna nie bardzo rozumiemy czemu Pan nie chce zrobić jak piszemy my i mowią przepisy szok !

oznacz moderatorów

misio_nr1_2007
#7 Wielbiciel#

@robertrutkowskia dlaczego ja mam odsyłać coś żeby pan stwierdził uszkodzenie o którym pan od początku doskonale wiedział i to skrupulatnie ukrywał. I ja mam ponosić dodatkowe koszty, który mi pan nie odda skoro ma pan problem z wysłaniem sprężyny za 10zł lub zamieszczeniem tu zdjęcia że pan taką sprężynę w ogóle posiada, że ma pan czym to w ogóle naprawić. Ode mnie ma pan co najmniej 4 zdjęcia z każdej strony z tego uszkodzenia. Po co się pan kompromituje! Co wyjmie pan drut z parasola czy ze spawarki ? jak pan nie ma sprężyny to nie mamy o czym pisać. Bo miesza pan **piiip**o w betoniarce i nic z tego nie wynika.

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

Nikt nic nie ukrył prosze odesłac towar do reklamacji jak mówi Allegro i my sprawdzimy i odpowiemy na reklamacje czy jest zasadna  w ciagu 14 dni lub  bez odsyłki jak pisaliśmy 100 razy dajemy rabat bez ogladania 71 procent towaru wszystko !

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

Witam.. zapoznalem sie z korespondecja Pana do nas .. Probuje nas Pan szantazowac i stawia warunki niezgodne z prawem wyznaczanie czasu godzin ..Posadzka nas Pan o brak paragonu gdzie podalismy wszystko do sprawdzenia online w urzedzie Skarbowym.. Jak Pan tego straszenia szantazowaniem nie zaniecha jestem zmuszony przekazac sprawe do prokuratury o szantaż i proba wyludzenia.. To jest scigane z urzedu..Nasza firma nikogo nie oszukala od poczatu piszemy ze zwrot nie ma problemu oraz prosze przedstawic fv na naprawe takie nasze stanowisko.. Towar moze Pan zwrocic zgodnie z ustawa lub reklamowac .. ps.. na jakiej podstawie mamy Panu zwrocic 100 zloty bez okazania fv na naprawe..Nie mamy tez pewnosci zadnej iz otrzyma Pan od nas 100 złoty i dalej nie bedzie nas Pan szantazowal jak to Pan teraz robi .. Prosze skorzystac z jednego narzedzia ktore przewidzial ustawodawca zwrot lub reklamacja .. Lub moze Pan napisac oswiadczenie iz przekazany rabat jest na naprawe towaru i zaniecha Pan szantazu oraz dzialania na niekorzysc firmy.. Milego Dnia ..

korespondencja do kupujacego z dnia 16.02

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

to szantaż i sprawa pojdzie do prokuratury nie odmowilismy zwrotu ani reklamacji //Oświadczenie kupującego:
16.02.2021r.
Oświadczam, że po wpłacie kwoty 100zł (sto złotych) wpłaconych na konto 37 1140 2004 0000 3602 2904 8704 mBank w związku jako rekompensata do zakupionego towaru który posiadał wadę ukrytą, uznam transakcję za zakończoną i zakończę spór na Allegro. Jeżeli chce pan abym nie opisywał nigdzie w mediach i internecie iż pana firma sprzedała mi rzecz z wadą ukrytą i o zaistniałej sytuacji oraz zakończyć spór i uznać sytuację za całkowicie zakończoną i nie będę domagać się żadnych roszczeń przeciwko panu lub pańskiej firmie to mogę to zrobić ale tylko i wyłącznie po zwrocie kwoty 150zł (sto pięćdziesiąt złotych) wpłaconych na konto 37 1140 2004 0000 3602 2904 8704 mBank.
Kupujący misio_nr1_2007

oznacz moderatorów

misio_nr1_2007
#7 Wielbiciel#

@robertrutkowskipanie sprzedawco. Nic pan nie zrobił więc jak sam zmarnowałem swój czas, telefon i pieniądze i zamówiłem sprężynę do wybieraka.Właśnie dziś ją odebrałem. Może teraz się pan tu wszystkim pochwali jak zakończy tą sytuację, która powstała w wyniku tego że wysłał pan towar z wadą ukrytą.

oznacz moderatorów