anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wkrótce wprowadzimy ułatwienia w rozliczeniach z Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Za dwa miesiące, 27 kwietnia 2023 r., wprowadzimy zmiany w Regulaminie. Będą one dotyczyć PayU i Przelewy24 oraz opłat i prowizji.

W określonych przypadkach będziemy automatycznie pobierać należność za nasze usługi z pieniędzy, które macie ze sprzedaży na saldzie w Allegro Finanse.

Aby tak się stało, będą musiały zostać spełnione oba poniższe warunki:

  • łączna wysokość zobowiązań na wszystkich kontach firmowych zarejestrowanych na Twoją firmę wyniesie co najmniej 100 000 zł
  • łączna wysokość wpłat w ostatnich 12 miesiącach za nasze usługi na wszystkich kontach firmowych zarejestrowanych na Twoją firmę będzie niższa niż 50% obecnego zadłużenia.

Jak często przeprowadzana będzie weryfikacja wymagań

Czy warunki zostały spełnione będziemy sprawdzać codzienne. Jeśli w danym dniu potwierdzimy, że tak, uruchomimy automatyczną spłatę należności. Wyłączymy ją, gdy przestaniecie spełniać co najmniej 1 z warunków.

Za każdym razem, gdy rozpoczniemy lub zakończymy automatyczne ściąganie należności, damy Wam o tym znać mejlowo.

Gdzie znajdziecie informacje o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy go klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie szczegółowy wykaz opłaconych naliczeń. Znajdziecie go pod nazwą “Pobranie opłat z wpływów”.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Agent555
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Słusznie  , zamiast blokady automatyczne pobieranie z kont AF zalegających

oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Dla mnie spoko, ja to bym nawet włączył sobie coś takiego jak bym mógł, niech samo ściąga a mi daje już po prowizji kasę, na koniec miesiąca bym miał całość dla siebie, a nie musiał patrzeć jeszcze ile tam musze im przelac.

oznacz moderatorów

Ksiegarnia_MIS
#8 Zapaleniec#

Można włączyć, wystarczy skontaktować się z Allegro mailowo i złożyć wniosek. Po uruchomieniu Allegro samodzielnie potrąca bieżące należności - spokój i wygoda.

oznacz moderatorów

DobryChlopak85
#8 Zapaleniec#

Wy juz ułatwień nie wprowadzajcie, bo im więcej tych ułatwień tym poroporcjonalnie trudniejsze robi sie prowadzenie tego allegro

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

@nat_not Czy taką automatyczną opcję pobierania można ustawić tylko dla rynku allegro.cz? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AQUASYSTEMS Nie, możesz ją ustawić też w Allegro.pl.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not proszę Pani a mogę zadać jedno pytanie ? 

Czy jest to automatycznie pobierane po sprzedaży w stylu sprzedałem za 100 zł odliczają 10 zł i tak po każdym zakupie, czy na zasadzie uzbierało się coś tam i jak system przetrawi to skubniecie 100 zł a czasem 200 zł a czasem 59 zł itp. ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 W momencie zakupu naliczane są opłaty związane z prowizją, ale kwota nie jest automatycznie pobierana z salda. Mechanizm weryfikacji czy spełniono warunki do uruchomienia automatycznego pobrania należności działa osobno. Pobierana jest opłata w wysokości całego rachunku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not a szkoda Wy to zawsze coś przekombinujecie 🙂

U konkurencji jest to fajniej zrobione i zaraz po zakupie pobierają i reszta zostaje do wypłaty a u Was nie wiadomo kiedy i jak 😞

eerl.jpg

A mogę się domyśleć co jest powodem, sprzedawcy połapali by się ile faktycznie kosztuje tu sprzedaż 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

czescidacia_pl
#7 Wielbiciel#

Oczywiście standardowo rezerwacja kwoty nic nie daje, bo i tak pobiera całość co zgromadzimy. Trochę głupie, bo chyba na coś ta rezerwacja była wprowadzona...

oznacz moderatorów

metaldrewzoo
#7 Wielbiciel#

Jak można to wyłączyć?

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@metaldrewzoo 

Nie można.

oznacz moderatorów

metaldrewzoo
#7 Wielbiciel#

dramat.....

oznacz moderatorów

MojeMK
#8 Zapaleniec#

Na jaki adres napisać bo bym chciał aby pobierano mi automatycznie opłaty 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MojeMK wejdź w rozliczenia i na górze będzie baner do uruchomienia tej opcji https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MojeMK
#8 Zapaleniec#

ja jestem osobą prywatną i nie mam chyba tego bo nie widzę 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MojeMK tak dotyczy to firm 😞

W lutym 2024 planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za nasze usługi na wszystkich kontach firmowych

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

W naszej firmie zapadła już decyzja. Czas zawijać się z A i uciekać do O.

oznacz moderatorów