anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wpłaty na poczet zwrotów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Witam mam pytanie bo nie wiem jak sobie z tym poradzić 

księgowy prosi mnie o wyjaśnienie wpłat na poczet zwrotów 

już wyjaśniam  jeśli dokonuje zwrotu a nie mam akurat na saldzie tyle środków można wpłacić na poczet zwrotu z rachunku 

czy te wpłaty zasilają konto wypłat 

czy jak one są księgowane 

księgowy twierdzi, ze jak mu wysyłam plik csv wpłaty klientów ,to są tam również te moje na poczet zwrotów 

np. we wrześniu było ich na kwotę 550 zł i ta kwota jest tak jakby w sprzedażach 

teraz on kaze mi się dowiedziec kiedy to odliczac 

jak to u was jest ?

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

annas14-firma
#16 Inspirator#

A jak dokonujesz tych wpłat? Bo według mojej wiedzy to nie ma takiej możliwości przy zwrotach robionych z Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

no właśnie jest taka możliwośc 

jak nie masz srodków na saldzie to możesz wpłacić sobie z konta bankowego 

wtedy kwota ta wpada na konto wpłat jako kupujacy tym sam  (tak jak bys ty sam sobie coś kupił )

i za chwile minus na poczet zwrotów 

jednak mój ksiegowy zauważył ze we wrzesniu w pliku csv jest wpłata moja jako kupujacy bo się mnie zapytał jakim cudem ja sam od siebie kupiłem rzecz 

i kazał mi to wyjasnić 

 

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

no i allegro wyjaśniło ,że ta wpłata jest kwotą wpłat tak jak byś sam sobie od siebie coś kupił 

i należy to skorygować od sumy wpłat z całego miesiąca 

przykład masz od 1 do 31 sumę wpłat od kupujących na 30 tyś 

i jeśli w tych 30 tyś są twoje zasilenia np. na kwotę 1000 zł to musisz skorygować 30 tys - 1 tyś czyli 29 tys. i dopiero od tych 29 tys pełną sumę zwrotow 

czyli jesli ktoś ma taką sytuacje jak ja to czarna d 

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

OK, to coś przegapiłem. Sam nie mam takiej potrzeby bo zawsze coś tam na AF zostawiam przy wypłatach.

Jedynym dokumentem jaki jest na taki transfer środków to wyciąg bankowy.

Zapytaj księgowego jak księguje na koniec miesiąca środki ze sprzedaży pozostające na AF. Musi gdzieś to być księgowane bo rzadko (lub nigdy) uda się przelać wszystko do banku na ostatni dzień miesiąca. Jeżeli to trzyma na jakimś koncie typu środki w drodze, to twoje zasilenia też powinien tam księgować. Żadne inne dokumenty ja sprzedaży i zwroty (korekty) moim zdaniem nie są potrzebne. Środki zgromadzone na AF mogą być traktowane jak środki w drodze lub depozyty.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Okazuje się ,że nie 

każda wpłata moja czy twoja na konto AF jest traktowane jako wpływ 

i jest ona wliczana w ogólne saldo wpłat 

czyli od głownych wpat AF odliczać trzeba swoje wpłaty na poczet zwrotów nastepnie od tej sumy odliczyć sumę zwrotów 

niestety koreklty sa potzrebne 

bo np we wrzesniu 

miałem 1600 zł  swoich zasileń 

i to jest ujęte w saldo wpłat 

ja rozliczam się tylko i wyłącznie z tego co mam na Af 

bo nie  mam pobrań i innych zewnętrznych wpłat 

wiec mam opłacony podatek dochodowy oraz vat z moich własnych wpłat 

niestety 😞

 

 

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

wg ksiegowego 

allegro coś złe technicznie zrobiło 

ta wpłata nie powinna być traktowana jako wpłata od kupujacego 

a niestety jest 

absurd 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Jeżeli mówisz o klasyfikacji w raportach sprzedaży, to nic nowego. Allegro wprowadza nowy rodzaj operacji, a IT przypisuje ją do istniejąca, która podpasuje. Tak było z płatnościami odroczonymi Biznes, które przychodziły bezpośrednio na rachunek bankowy sprzedającego, a w zestawieniach były oznaczane jak COD (OFFLINE). PO naszej interwencji (a może sami z siebie) w kolejnym miesiącu pojawił się już nowy status ETP.

oznacz moderatorów