anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzany kod EAN istnieje dla innego produktu.

motostylizacjapl
#8 Zapaleniec#

Witam.

Nie mogę połączyć oferty w kategorii żarówki. Wprowadzam kod EAN z opakowania żarówki i istnieje produkt w katalogu Allegro w kategorii spawanie o tym samym kodzie EAN.

PRĘT TIG LNT25 3,2 /5KG

. Jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@motostylizacjapl, możesz podać ten EAN?  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

motostylizacjapl
#8 Zapaleniec#

Kod EAN żarówki: 5908313418961.

Jeszcze jeden temat: kilka tygodni temu zwróciliśmy się o utworzenie w katalogu produktów nowego typu żarówki do soczewki bi xenon, zwanej potocznie "palcowa" i nie mamy żadnej odpowiedzi. Nie możemy połączyć jej z katalogiem produktów Allegro. ( https://allegro.pl/oferta/palnik-zarnik-xenon-do-soczewki-bi-xenon-11884095519 )

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@motostylizacjapl dziękuję za wiadomość! Konsultuję tą sprawę, wrócę do Ciebie, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

motostylizacjapl
#8 Zapaleniec#

Dobrze, czekam.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@motostylizacjapl przepraszam, że tyle to trwa. Otrzymałam potwierdzenie, że wartości "iPHCAR" oraz "HID" zostały dodane. Jeśli chodzi o kod EAN przypisany do innego produktu, niż żarówka, muszę jeszcze poprosić o Twoją cierpliwość. Wrócę tutaj, gdy tylko otrzymam odpowiedź w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witam. Podłączę się z problemem tutaj gdyż na 100% wrócisz.  Wymagacie aby wszystko co jest mozliwe było " sproduktowane ". Tymczasem dzieją się rzeczy o jakich ludziom się nie śniło. 

W aukcji która była wystawiona już dawno zwiększyłam ilość sprzedawanych przedmiotów i oto efekt:

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Nie udało się automatycznie połączyć z produktem, ponieważ upłynął czas na zmianę kategorii.

kategorii.

A ja wcale nie deklarowałam zmiany i nie chcę zmieniać kategorii, więc o co tu biega? Tym sposobem przedmiot który wcześniej był w katalogu " wypadł " z niego. Tym sposobem produktyzacja może trwać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu czy mogę poprosić Cię o podanie numeru oferty, której to dotyczy? Sprawdzę to! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Oczywiście.

 9980237983

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu dziękuję bardzo! Produkt w katalogu jest wystawiony w kategorii: 
Elektronika -> RTV i AGD -> Elektronika -> Elektronika -> Części elektroniczne -> Układy scalone -> Pozostałe, natomiast Twoja oferta jest w kategorii Elektronika > RTV i AGD > Elektronika > Elektronika > Części elektroniczne > Tranzystory. 
Wprowadzając jakąkolwiek edycję oferty po takim czasie od wystawienia oferty, przy zaznaczonym połączeniu z katalogiem próbowaliśmy połączyć ją z produktem, który jest w innej kategorii, dlatego pojawił się taki komunikat. 
Aby połączyć ofertę z katalogiem możesz w tej sytuacji albo zmienić kategorię oferty na tą, do której jest przypisany produkt, albo zgłosić błąd w produkcie i zasugerować zmianę kategorii na tą z oferty. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

W między czasie pojawił się następny błąd. Aukcja o numerze  12164582636. Sprzedaję w niej układ scalony 74LS06 w wykonaniu do montażu powierzchniowego. System łączy to z produktem 74LS06 do montażu przewlekanego i w dodatku 2 sztuki i ta informacja pokazywana jest centralnie, natomiast mój tytuł aukcji znacznie mniejszą czcionką jest na marginesie. Ostatnio miałam podobną sytuację i w rezultacie musiałam wysłać klientowi 2 szt zamiast jednej gdyż tak było w wziętym z katalogu tytule. Chcąc nie chcąc muszę odłączyć ten układ od katalogu, a potem będą ( już są ) polecenia żeby zwiększyć ilość przedmiotów połączonych z katalogiem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu w tej sytuacji róweniż poproszę o zgłoszenie błędu w katalogu (możesz to zrobić np. z zakładki Mój Asortyment). Widzę też, że produkty w katalogu są w kategorii "cyfrowe", a Twoja oferta w kategorii "analogowe". Jeśli poprawna kategoria to "analogowe" w formularzu zgłoszenia błędu możesz również to zaznaczyć, a informacje na temat weryfikacji zgłaszanych zmian możesz sprawdzić tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Dziękuję za odpowiedź.  Problem jest w tym że ani w pierwszym ani w drugim przypadku nie zmieniałam kategorii gdyż zarówno wspomniany 74LS06 jak i ten z poprzedniego błędu ( TC514400 )   były zamieszczone w kategoriach w których powinny być, czyli w w układy cyfrowe.  Nie wspominając już nawet o tym że jeden z nich jest w analogowych a drugi jakimś cudem wylądował w tranzystorach. Proszę mi wierzyć że po 40 latach prowadzenia sklepu z elektroniką potrafię odróżnić układ scalony od tranzystora. Faktem jest że z jakichś względów ( nuda? ) co jakiś czas otrzymuję komunikaty o przeniesieniu jakiegoś podzespołu z prawidłowej kategorii ( np jakiś czas temu były to diody prostownicze przeniesione do Diod Zenera lub odwrotnie, nie pamietam już  )  i w takim przypadku odpuszczam sobie gdyż wtedy zamiast zajmować się sprzedażą musiała bym zacząć sprawdzać czy, co i dlaczego zostało przeniesione do innej kategorii, w 90% nieprawidłowej.  Wcześniej próbowałam interweniować i zgłaszałam błędy, ale wymaga to zbyt wiele czasu a efekty są mizerne, więc również odpuściłam sobie. Szkoda czasu. I o to już proszę nie mieć do mnie pretensji. Obawiam się że schody zaczną się dopiero pod koniec okresu przejściowego kiedy to wymagany próg produktyzacji zacznie się zbliżać do 100%. Dopiero wtedy zaczną wychodzić różne dziwne połączenia jak np. przedstawione przez wątkotwórcę.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja myślę, że w tym temacie Allegro nie posiada pracownika dysponującego odpowiednią wiedzą. Nawet nie wiedzą, że układ scalony można uszkodzić przy wyjmowaniu go z przesyłki. Wiedza na temat różnorodności US, tranzystorów , kondensatorów, i innych elementów elektronicznych - to dla All "czarna magia". Powinni zatrudnić specjalistę w tym zakresie - inaczej się nie da. Zwykła osoba ze strony Allegro - nie ma kompletnie żadnego pojęcia w tym temacie.  To dotyczy konstruowania tzw. "katalogu produktów Allegro". 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu oczywiście, absolutnie nie wątpie w Twoją ekspercką wiedzę. Dowiem się, skąd te zmiany kategorii i jak można temu zapobiec w przyszłości i wrócę tutaj z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

motostylizacjapl
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo. Produkty zostały połączone z katalogiem.

Robert

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@motostylizacjapl wracam z informacją, że produkt o EANie 5908313418961 jest już poprawiony. Możesz połączyć ofertę z tym produktem bez problemu. Dziękuję za Twoją cierpliwość!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów