anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Butiktalulla a jeśli nawet to kto to przeczyta ...

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

odpuść sobie Pocztex, chyba że chcesz co chwilę od klientów pytania dlaczego czy paczka wysłana bo nie dotarła, Pocztex to Poczta Polska więc nie trzeba się długo zastanawiać czy warto, to najgorsza opcja z możliwych, w tytule POCZTEX24 a realnie dostawy po 2-3 dniach, wiele razy składałem reklamację z pytaniem dlaczego dostawy nie docierają po 24 godzinach skoro w nazwie usługi jest 24, wiele razy otrzymywałem odpowiedź, że zawarte 24 nie odnoszą się do terminu wykonania usługi 😄 żal.pl

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a powiedź mi - w przypadku pocztex istnieje opcja pojazdów po paczki ? Jeśli tak - trzeba pewnie podpisać z nimi umowę i zdeklarować min. ilość paczek w ms ?  Ja wiem ,że placówki są na każdym kroku pod warunkiem ,że nie mieszkasz na wsi..... 🙂 

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

Podjazdy stałe są wszędzie ale na umowie ,podpisanie umowy w np w dpd nie radze doliczają masę kar .

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Nie każdy punkt pocztowy przyjmuje paczki Allegro Smart, ponieważ nie mają podpisanej umowy z Pocztą Polską na takie przesyłki. W takiej sytuacji zostaje bieganie na pocztę która nie znajduje się na każdej ulicy albo w każdej dzielnicy. Temat godny przeanalizowania przez Allegro

oznacz moderatorów

aluplexi_pl
#8 Zapaleniec#

nieprawda... ja nigdy nie zamawiam podjazdu kuriera poprzez allegro, bo mam stałe zlecenie na podjazd dot. umowy własnej, a tu niespodzianka po sprawdzeniu rozliczeń z allegro... doliczone po 3,99zł za odbiory w maju 😞

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aluplexi_pl sprawdziłam Twoje opłaty za przesyłki DPD w maju i są to opłaty w wysokości 3,99 zł są za nadanie przesyłki Smart! za zamówienia w przedziale 80 zł - 199,99 zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

aluplexi_pl
#8 Zapaleniec#

w rozliczeniu figuruje zapis:

"DPD - Kurier opłaty dodatkowe Numer nadania: 1000447461667U Nazwa usługi dodatkowej:  Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek) Kod: DPD_N1_PODJAZD"

mam 4 takie opłaty naliczone 9.06 (oczywiście dla 4 różnych numerów nadań)

oznacz moderatorów

aluplexi_pl
#8 Zapaleniec#

i taka sama sytuacja jest na naszym drugim koncie - cmmdesign

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aluplexi_pl dziękuję za przekazanie szczegółowych informacji. Faktycznie takie opłaty zostały naliczone 9.06. Wygląda na to, że zostały zlecone osobne podjazdy zamiast jednego dla kilku przesyłek. Aby to wyjaśnić złóż proszę reklamację do przewoźnika. Możesz to zrobić na dwa sposoby: przez formularz na stronie DPD lub pisemnie na adres pocztowy DPD: DPD Polska Sp. z o.o., Dział Reklamacji, ul. Mineralna 15, 02-274 Warszawa.

Reklamacja powinna zawierać:

  • pełnomocnictwo do składania reklamacji udzielone przez Allegro (możesz je pobrać tutaj)
  • dokumenty wymagane w zgłoszeniu reklamacyjnym – otrzymasz ich listę, gdy w formularzu wybierzesz powód zgłoszenia reklamacyjnego.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

JARLAND1
#10 Popularyzator#

To proszę sprawdź też moje,przykładowo z 6.01.23 i 30.12. 22 dopłaty za podjazd, umowa własna, generowane listy przez aplikacje DPD, proszę o odnośnik, czy to jest prawidłowe?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@JARLAND1 wyjaśnij to proszę z przewoźnikiem, ponieważ to on przekazuje nam informację na temat usług dodatkowych. Rozumiem Twoje zdziwienie, ponieważ przykładowo 6.01.2023 opłata za zamówienie odbioru mniej, niż 3 przesyłek została naliczona prawie 30 razy, więc być może problem polega na sposobie w jaki zamawiasz kuriera (zlecone osobne podjazdy, zamiast jednego), bo dość jasne jest że nadajesz więcej, niż 3 przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika sprawa jest prosta. To wy wystawiacie fakturę sprzedawcy i to Wy odpowiadacie za niesłusznie naliczone opłaty. Jeśli nie ma w systemie WzA zamówionego podjazdu kuriera, to naliczenie opłaty jest bezpodstawne. Koniec. Kropka.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

O! Dokładnie jak piszesz - jeśli zlecam podjazd to płacę. Jeśli nie zlecam, to nie płacę. Proste i logiczne. Obecnie to patologia. To tak jakby Allegro nagle wpadło umyć mi okna i wystawiło fakturę, choć niczego takiego nie zamawiałem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 my otrzymujemy informację o opłatach dodatkowych od przewoźnika, szczególnie w przypadku umowy własnej nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, dlaczego takie opłaty zostały naliczone i ile było zleceń podjazdów. Takie dane ma przewoźnik. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Dlatego należy uznawać w przypadku Allegro DPD wyłącznie zlecenia podjazdu wystawione na stronie Allegro. Żadnych innych. Nie ma zlecenia, nie ma usługi, nie ma opłaty. Koniec kropka. Z puntu widzenia współpracy Allegro-Sprzedawca nie ma kompletnie żadnego znaczenia z jakiego powodu DPD chce wyłudzić nienależne opłaty. To już Wasz problem.

oznacz moderatorów

marrrro77
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam, co w przypadku, gdy mamy stałe zlecenie podjazdu (mamy umowę z DPD tworzymy przesyłki przez stronę DPD - import Allegro, Allegro kurier DPD). Nie zawsze mamy 4 paczki DPD a kurier zawsze do nas za darmo podjeżdża. Czy dla nas coś się zmieni czy stałe zlecenie odbioru nie spowoduje naliczania dodatkowych kosztów w przypadku nadania np. 1 paczki?

Pozdrawiam i proszę o informację

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

 no nie bo masz umowę z dpd - a tu mowa o zleceniach bez umów - przez allegro dpd.

Masz pewnie 50 paczek w ms zdeklarowanych i mało istotne ile Ty nadasz dziennie... 

 

oznacz moderatorów

marrrro77
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry

niestety, ale w odniesieniu do mojego pytania z kwietnia czy opłata będzie naliczana przy stałym zleceniu odbioru gdy jest umowa z dpd - tak, jest naliczana. Dzisiaj sprawdziliśmy ostatnie miesiące i za każdy dzień kiedy nie było 4 paczek dla DPD jest opłata za podjazd pomimo umowy z DPD i stałemu zleceniu odbioru paczek.

Poniżej nazwa opłaty z bilingu w Allegro:

Nazwa usługi dodatkowej:

Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)

Uprzejmie proszę moderatorów o sprawdzenie czy tak faktycznie to wygląda, bo wstępne informacje w tym wątku sugerowały, że opłata będzie naliczana wyłącznie za pojedyncze zlecenie odbioru w wysyłam z Allegro.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

rozumiem, że w przypadku przesyłek Allegro DPD nie zaznaczasz podjazdu kuriera, bo masz umowę i odbiera Twoje paczki z umowy. Jeśli w takiej sytuacji jest naliczana dodatkowa opłata to jest jakieś kuriozum moim zdaniem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów