anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

nikl
#14 Krzewiciel#

Nie czytasz co się dzieje? Żadne reklamacje nie pomogą, bo w procesie reklamacji jest sprawdzany wyłącznie stan rozliczeń ze statusami usług w systemie. Niestety w systemie przewoźnika są wpisane usługi, których nie wykonano! Tego nie da się reklamować i to Allegro jest za to odpowiedzialne. To jest Allegro Kurier.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl czytam, jednak obowiązują procedury, jedną z nich w takim przypadku jest złożenie reklamacji. Możemy skontaktować się z przewoźnikiem i to wyjaśniać, ale potrzebny jest numer reklamacji i szczegóły, dlatego pierwszym krokiem jest zgłoszenie reklamacji przewoźnikowi. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy dana usługa została wykonana czy nie, ale postaramy się to wyjaśnić.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Przewoźnik też nie jest w stanie wyjaśnić, bo nie chce. Oni chcą dalej oszukiwać. Jedynym rozwiązaniem jest naliczanie opłaty wyłącznie wtedy, gdy Sprzedawca zleci podjazd kuriera przez stronę Allegro. Wszelkie inne przypadki naliczenia opłaty to są oszustwa. Proszę sprawdzić na poziomie Allegro ile razy w miesiącu wzywamy podjazd, a ile opłat naliczono.

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@la_nika Reklamacja złożona w dpd, natomiast dopytam jeszcze gdzie jest granica? DPD dodaje opłaty do przesyłki sprzed roku i Allegro to akceptuje? Do przesyłek sprzed 2, 3, 4 lat też? Skoro nr przesyłki już nie istnieje, to sprzedawca nie ma argumentów, że przesyłkę nadano/odebrano konkretnego dnia.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Podczas reklamacji warto domagać się, aby to przewoźnik udowodnił że daną usługę wykonali na podstawie danych GPS kierowcy. Trzeba od razu zaznaczyć, że systemowe dane o podjazdach są fałszowane i nie godne zaufania. Reklamacje trzeba kierować do Allegro i domagać się rozliczania wyłącznie zleconych przez stronę podjazdów. Masowe przekręty trzeba zgłaszać odpowiednim organom ścigania. Inaczej tego się nie opanuje. Ścigane są kradzieże bułeczki za 33 grosze, a tu odchodzi kradzież na miliony. To już przestępstwo, nie wykroczenie. W dodatku fałszowane są procesy reklamacyjne, które nigdy nie odkrywają prawdy. Trzeba robić codzienną dokumentację. Nie wspomnę już o współdziałaniu Allegro z oszustami poprzez tworzenie systemu kompletnie nieprzejrzystego i utrudniającego kontrolę. To są właśnie te opóźnienia rozliczeń, brak prostej listy za jaki dzień policzono daną opłatę, czyli kiedy wykonano usługę, brak powiązania z paczkami, brak listy dokonanych zleceń podjazdów itd.

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@la_nika 

Dzień dobry. DPD odpowiedziało na moją reklamację i wzywa mnie do uzupełnienia braków, tj podanie numeru listu przewozowego oraz pełnomocnictwo Allegro.

Pełnomocnictwo znalazłem. Proszę o podanie numeru listu przewozowego do zamówienia 7b2fa7a1-7eaf-11ec-b5c9-250ce13a71b1 , bo u mnie nie widzę już nawet tego zamówienia.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net Numer listu przewozowego to 1000406529717U 🙂 

 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka Proszę o przesłanie kopii etykiety listu przewozowego 1000406529717U. Proszę również o informację, czy przy tworzeniu etykiety do zamówienia 7b2fa7a1-7eaf-11ec-b5c9-250ce13a71b1 , była zaznaczona opcja "doręczenie w sobotę".

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net konsultuję czy mamy taką możliwość, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Proszę przy okazji zapytać przez ile miesięcy wstecz DPD może ściągać nam opłaty za nieistniejące usługi dodatkowe? Czy można raz na zawsze zerwać i zakończyć umowę z DPD, aby wyłudzanie było nieskuteczne. Nawet jak się powyłącza wszędzie DPD, to oni mogą dalej nękać niesłusznymi opłatami w nieskończoność. Nawet nie mamy już wglądu w te zamówienia i przesyłki. Reklamacje nie działają.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net wracam z odpowiedzią, przykro mi, ale nie mamy możliwości pobrania etykiety, ponieważ minął już ponad rok od jej wygenerowania. W tej sytuacji mogę zasugerować kontakt z przewoźnikiem, być może oni będą mogli pomóc.
Natomiast możemy potwierdzić, że była zaznaczona usługa dostawy w sobotę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Problem jest w tym, że DPD mogło zaznaczyć usługę dostawy w sobotę bez wiedzy i woli nadawcy. Mogło być tak, że kurier złapał paczkę i zawiózł w sobotę, choć nie było zlecenia. Wtedy system DPD patrzy o! dostarczono w sobotę, więc dodaje z datą wsteczną zaznaczenie dostawy w sobotę. Tak samo dzieje się jeśli ktoś zawiezie na sortownię z pominięciem kuriera. Wtedy system DPD samowolnie dopisuje z datą wsteczną wizytę kuriera i usługę zlecenia dojazdu. Sprawdzałem osobiście.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@nikl @la_nika    Proszę o informację, czy prawdą są słowa nikl 

" Tak samo dzieje się jeśli ktoś zawiezie na sortownię z pominięciem kuriera. Wtedy system DPD samowolnie dopisuje z datą wsteczną wizytę kuriera i usługę zlecenia dojazdu. Sprawdzałem osobiście. "

Osobiście miałam reklamacje, gdzie jak wół stoi "odebrane w punkcie dpd" a dpd upiera sie, ze to kurier odebrał i ukradło mi 3,99 za odbiór mniej niz 3 paczki.

Jeśli to prawda, proszę o wznowienie postepowania reklamacyjnego we wskazanym zgłoszeniu;  27139368" [ ref:_00D24aE05._5003VTdYEI:ref ] 

Dotyczy reklamacji: 

IDENTYFIKATOR KUPUJĄCEGO:

19577804

Przesylka numer DPD 0000391687918W
zgłoszenie nr "27139368" [ ref:_00D24aE05._5003VTdYEI:ref ]  odpowiadała pani Sandra [edycja] 
Data Godzina Opis Oddział
2022-09-20 12:06:54 Powiadomienie mail WA1
2022-09-20 12:02:58
Przesyłka doręczona
Odbiorca: R......S
CIE
2022-09-20 08:16:45 Powiadomienie mail WA1
2022-09-20 06:51:40 Wydanie przesyłki do doręczenia CIE
2022-09-20 06:08:43 Przyjęcie przesyłki w oddziale DPD CIE
2022-09-19 19:38:56 Przyjęcie przesyłki w oddziale DPD WA1
2022-09-19 18:53:56 Powiadomienie mail WA1
2022-09-19 18:46:27 Przesyłka odebrana przez Kuriera WA1
2022-09-19 11:00:22 Powiadomienie mail WA1
2022-09-19 11:00:14 Powiadomienie SMS WA1
2022-09-19 10:28:44 Przekazanie przesyłki kurierowi WA1/PL17521
2022-09-19 10:27:52 Przyjęcie przesyłki do punktu Pickup WA1/PL17521
2022-09-19 10:12:13 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Nie ma jak udowodnić, czy kurier odbierał, czy zawoziliście sami do oddziału. Chyba, że macie dowód osobistego nadania w oddziale, taka czerwona karteczka z kodem. Wtedy muszą oddać. Trzeba przechowywać te karteczki pół roku i sprawdzać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jeśli nie wybierasz podjazdu kuriera, a nadajesz paczki samodzielnie w punkcie DPD, to Przewoźnik nie powinien naliczać opłat za podjazd. Nie można też wpisywać wstecznie daty podjazdu, jeśli się on nie odbył. Opłaty nalicza się tylko za zrealizowany podjazd. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Wszyscy wiemy, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a jednak się zdarza. Stąd ten wątek na forum. Proszę w imieniu wszystkich sprzedawców o interwencję w tej sprawie.

Nasze reklamacje są odrzucane bo nie możemy udowodnić swoich racji, musielibyśmy codziennie otrzymywać pokwitowanie na odbiór paczek w punkcie, a wiadomo jak to w życiu bywa, pośpiech i niechęć na czekanie w kolejce wygrywa. Same punkty niechętnie chcą podpisywać dokumenty, skoro zeskanowały paczki przy nas, a więc jest dowód na dostarczenie ich do punktu.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Ale jaki masz pomysł na skuteczną reklamację i na zapobieganie oszukiwania w przyszłości? Ja wyłączyłem DPD całkiem, ale chciałbym korzystać gdy przestaną oszukiwać. Kiedy Allegro dostarczy gwarancję, że przestaniemy być oszukiwani?

Rozwiązaniem jest rozliczanie wyłącznie ZLECONYCH dojazdów. Sprzedawcy nie mają czasu ani ochoty bujać się z każdą reklamacją oddzielnie, a Wy jako firma podpisująca tak duży kontrakt z DPD poradzicie sobie systemowo z reklamacjami. Załatwcie to w końcu właściwie. Czy robicie coś w tym kierunku?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@nikl @ko_alka 

Mam dowód w postaci tej czerwonej karteczki nadania a mimo to DPD ukradło mi 3,99 zł za podjazd kuriera. Nie obawiam sie używania słowa "ukradło" bo jest w moim posiadaniu dowód nadania. Więc ściągnięcie dodatkowej opłaty 3,99 do tej paczki 

0000391687918W jest złodziejstwem.

Każdy kto chce, może kliknąć na numer paczki, przeniesie go na stronę DPD, gdzie widać kiedy i komu paczka została oddana.

Dlaczego więc naliczono dodatkowe 3,99 i nieuznano reklamacji.??? Może moderatorka zajrzy "pod pierzynę" i przyjrzy się tej reklamacji.  

Zresztą jego zdjęcie dostaliście w e-mailu  w 27139368" [ ref:_00D24aE05._5003VTdYEI:ref ] 

Czy zatem wznowicie postepowanie reklamacyjne??????

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Niestety taka prawda. Na tanich przedmiotach 3,99 obżera cały zysk. Prosimy aby Allegro rozliczało wyłącznie podjazdy zlecone ze strony Allegro. Za całą resztę trzeba oddać pieniądze Sprzedawcom. Tryb reklamacyjny nie działa i zabiera masę cennego czasu.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@nikl  A żebys wiedziała, to prawda, cały mój zysk na tym przedmiocie to 3zł, wiec wychodzi nawet na to, że 99 groszy dołozyłam.

oznacz moderatorów