anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@AptekaNatolinska 
U brokerów kurierskich podjazd jest dalej za free, nawet po 1 paczkę.

I pyk, kolejne 3,99 do ceny towaru. 🙂

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a da się przez brokera "przeskoczyć" allegro dpd - aby to miało sens ?

Ja mam tylko parenaście paczek dpd w miesiącu a na inposta sporo.

Przez deb...ny system pokazywania na aukcji : "dostawa jutro" - która się pojawia u mnie do 14:00 - mam wieczny problem z nadaniem dpd. Klient zamówi coś o 13:50 na dpd i wymaga paczki jutro "bo tak pisze"

Chore

oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

To ustaw sobie godzinę DPD do 9 a nie 14 a ja polecam usunąć go całkiem i wrzucić pocztex.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

Pocztex ....buhahahahah, i dostawa 2-3 dni 😄 brawo!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

stary pocztex kurier jak najbardziej, ale ja wysyłam już nowe przesyłki pocztex 2.0 i doręczalność ponad 90% następnego dnia, wiec nie ma co narzekać. A cena 50% niższa niż kurier. od połowy roku te przesyłki zastapią pocztex kurier 24/48.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

cena 50% niższa? to ile płacisz za paczkę do 5kg pocztex 2.0 ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

trzeba lepiej zapytać ile krzyczy sobie DPD,bo w przeciągu kilku ostatnich miesiący koszt przesyłki podskoczył o ok 20-30%, dla porównania przesyłki pocztowe się nie zmieniły. Jak miałem ustawione w cenniku 16zł przy DPD to wychodziłem na zero wyliczając prowizję allegro od wysyłki, teraz dokładam do paczki 2zł + prowizja allegro, więc zaczynam się zastanawiać na dalszym sensem wysyłania (oczywiście na moją umowę). W przypadku pocztexu, aktualnie jest promocja i koszt takiej paczki to 9zł netto (do 20kg). DPD jest droższe o ponad 50%

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Maleńka paczka Pocztex jest o 30% droższa niż gigantyczna. Moja paczka 72x12x10 ma 30 razy mniejszą objętość niż 60x60x70, a kosztuje znacznie drożej. Tam są jakieś absurdy. U kurierów liczy się objętość, a w Pocztexie długość. Normalnie oszaleli.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niby masz rację, ale róznica polega na tym, że np. w DPD latają z linijką i mierzą każdy wymiar co do 1cm, a na poczcie nikt tego nie sprawdza 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

Ja zamawiam praktycznie wyłącznie Pocztexem i na ponad sto przesyłek w ciągu ostatniego roku tylko jedna była opóźniona, reszta była następnego dnia pod warunkiem, że nadana do rozsądnej godziny lub u kuriera. Powiem więcej - nie kupuję u sprzedawców nie oferujących wysyłki Pocztexem, bo nawet jak coś nie wyjdzie, to odbiorę sobie na poczcie a nie w oddziale 30km stąd.  Ostatnio coś zamówiłem na A....n i wysłali DHL, dwa razy była "próba doręczenia" i do odbioru w oddziale - komunikacją miejską wycieczka na pół dnia. Nie ma to jak stara dobra poczta. 😉 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ale w parametrach sprzedaży spadnie Ci sprzedaz, bo paczki będą jako "niewysłane". I siup w dół.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

ja bym to już dawno wywalił ale jak rozumiem Allegro "wywali" smarta.... 

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy opłata będzie pobierana jeśli nie zrobię zlecenia odbioru (tzn bez podjazdu kuriera), a kurier odbierze paczki?
Albo jeśli paczki zostaną zaniesione do DPD PickUp?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

bez tego Ci nie naliczy - ale kurier nie bedzie "zainteresowany" podjazdami za friko 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Macie jeszcze Pocztex , placówki pocztowe są praktycznie na każdym kroku .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a jak działa pocztex bo nie mam z nimi doświdczenia ? Dostarczają zwykle na dzień kolejny paczki jak DPD ?

Jeśli tak - do której godziny trzeba by taką paczkę dostarczyć nawet na pocztę główną - aby to poszło dalej tego samego dnia ? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Butiktalulla niby 48 H jak sama nazwa wskazuje , ale przy zakupie klient widzi zakres dwóch dni jako czas doręczenia . Gro paczek doręczanych jest w dniu następnym . Trzeba nadać do 15:00.

Osobiście wolałbym zrezygnować ze smarka jak wprowadzać DPD do ofert .

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

to dpd mam jak kulę u nogi... 

czy w aukcji można zrobić dopiskę w opisie - ,że  np. wysyłki dpd mogą być realizowane w 48h  /

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Butiktalulla 

Nie można!. Opis ma dotyczyć tylko asortymentu.

oznacz moderatorów