anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ale przecież kilka "odpowiedzi" wyżej la_nika pisała, że Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup jesli nie zaznaczysz podjazdu to bezpłatny. To jak w końcu? Bo jedna przeczy drugiej. Może byscie panie moderatorki skonsultowały i określiły wyraźnie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jeśli wysyłasz na własną umowę, to interesuje Cię to co masz w jej zapisie. Kurier podjeżdża po odbiór paczek, a przy okazji zabiera te allegro dpd (tam nie wpisuję zlecenia odbioru). Allegro nie wie przecież ile nadajesz paczek na swoją umowę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Czy ktoś panuje nad tym chaosem?

Znów jak co miesiąc poświęciłem chwilę na analizę opłat dodatkowych za podjazd kuriera za odbiór mniej niż 4 paczek.

Rezultat:

Naliczono mi 19 opłat.

Opłaty naliczone poprawnie: 3

Opłaty naliczone niepoprawnie: 16

w tym: 13 opłat za nadanie samodzielne w sortowni; 3 opłaty za zlecenia przez DPDonline na odbiory kolejno 4, 5 i 8 paczek

Strata: 63,84 zł + 1h analizy

Reklamacja napisana - jak co miesiąc (chyba już czwarty) - odpowiedź przyszła na razie jedna.

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Ja wszystko woże na sortownie na sledzeniu odrazu status przyjeta na oddziale od 3 miesiecy zgłaszam ze zle mi naliczaja i ciagle odrzcuaja mi reklamacje i doliczaja nowe oplaty za miesiac masakra oddac do uikok i bedzie spokoj

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Potwierdzam, DPD bardzo oszukuje na naliczaniu nieistniejących podjazdów. Poproszę Moderatorów o wystawienie wniosku do Zarządu Allegro o skontrolowanie i ukrócenie tego złodziejstwa. Proszę stworzyć narzędzie kontrolne, ponieważ Historia Operacji nie nadaje się do tego celu. Potrzebne jest stworzenie listy opłat za dojazd według dni za które naliczono te opłaty, a nie według dni obciążenia konta.

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Po 44 dniach upomniałem się o odpowiedź na zgłoszenie reklamacyjne (27426157).

Dostałem wklejoną formułkę i odrzucenie reklamacji:

all1.png

Oczywiście nie na temat, bo jak pisałem wyżej opłaty dotyczyły w większości samodzielnych nadań w sortowni oraz większej ilości paczek niż 3.

Czy ktoś jeszcze panuje nad tym skubaniem Sprzedawców?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@DlaMistrzow_pl Kto od Ciebie przyjmuje paczki i w statusie paczki jakie masz początkowe punkty realizacji.

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Gdy wrzucam bezpośrednio na taśmę to pierwszym statusem jest "przyjęta w oddziale", potem o dziwo czasem pojawia się drugi status "odebrana przez kuriera" - nie zawsze.

Natomiast, gdy do taśmy jest kolejka zostawiam w punkcie obsługi na sortowni (recepcja) i wtedy najpierw ma status "odebrana przez kuriera" w momencie gdy Pani z recepcji ją skanuje, a potem wieczorem na taśmie dostaje status "przyjęta w oddziale".

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@DlaMistrzow_pl jakbym był miłośnikiem teorii spiskowych, to stwierdziłbym, że Pani z recepcji ma układ z kurierem. Skanuje na jego stan i uczestniczy w podziale stawki za podjęcie paczki przez kuriera pod adresem nadawcy. 😛

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DlaMistrzow_pl zgodnie z informacją przekazaną w sprawie nr 27426157 Doradczyni złożyła już odwołanie od decyzji przewoźnika. Poczekaj proszę na naszą odpowiedź w wyżej wymienionej sprawie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Nie wiem, kto tu robi kogo w balona, ale otrzymałem odpowiedź, w które wklejono korespondencję z przewoźnikiem.

DPD_odp.png

 

Czy mam rozumieć, że opłata za podjazd naliczana jest nawet wtedy, gdy podjazdu nie ma (zawożę na sortownie samemu), bo przekazałem 3 paczki, albo w danych nadawcy popełniłem literówkę? Ręce opadają...

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Tak, jeśli dojazdów nie ma, albo są dojazdy już opłacone, to DPD i tak policzy. Nie ma problemu, żeby naliczyć za jedną wykonaną usługę kilka opłat. To jest właśnie taka oburzająca nieuczciwość z ich strony. Allegro na to pozwala. Przecież mogli by naliczać opłaty tylko wtedy gdy wzywamy kuriera DPD.

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Możecie zweryfikować czy opłaty za podjazd faktycznie są naliczane, gdy kurier po nie nie przyjeżdża, bo nadajemy je osobiście w sortowni czy punkcie DPD, ale poniżej 4 przesyłek na raz? Wg. informacji od konsultantów Allegro opłat nie ma, a my jesteśmy nimi obciążani. Reklamacje nic nie dają. Jest gdzieś jakiś bug systemowy na lini DPD-Allegro, który nas sporo kosztuje.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

To nie bug systemowy, tylko celowe nieuczciwe działania. Sprawdziłem to empirycznie. Specjalnie dla testu nie wezwałem kuriera i zawiozłem paczki samodzielnie. Sprawdziłem w śledzeniu i paczka pojawiła się w sortowni po zeskanowaniu o 20:00. Następnego dnia skrypty DPD dopisały w systemie śledzenia z datą wsteczną zdarzenie, że rzekomo kurier był u mnie po paczki o 17:00 i że to on je zabrał. I teraz najlepsze i najśmieszniejsze to proces reklamacji. Konsultant DPD sprawdza w systemie czy kurier był u mnie, napotyka fałszywą informację że był, nie wie że to fałszywka, w związku z tym na podstawie tych danych odrzuca reklamację, a następnie odrzuca odwołanie, bo w systemie wszystko się zgadza. Tak więc róbcie sobie zdjęcia z paczkami przed sortownią w chwili ich przekazywania, aby mieć dowód, że to nie kurier po nie przyjechał.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, trzeba to nazwać po imieniu, to jest złodziejstwo. Tyle w temacie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
A jak jest z podjazdami UPS? Są płatne czy nie? Czy jest jakieś minimum paczek? Trzeba szukać alternatywy niż dokładać do biznesu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lwowl w przypadku kuriera UPS zlecenie odbioru, czyli podjazd i odbiór paczek przez kuriera, nie jest wliczone w cenę przesyłki. Jest to usługa dodatkowa, za którą rozliczysz się z nami zgodnie z cennikiem usługi. Usługa może być dla Ciebie bezpłatna jeśli regularnie zamawiasz przesyłki metodą Allegro Kurier UPS i złożysz stałe zlecenie odbioru.
Minimum, które musisz zadeklarować i spełnić, to: podjazd kuriera co najmniej 3 razy w tygodniu, a przy każdym podjeździe przekażesz kurierowi co najmniej 4 paczki.
Czyli wygląda to podobnie, tutaj znajdziesz informację jak złożyć stałe zlecenie odbioru. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A jesli sama dostarczę do punktu mającego umowe na odbiór przesyłek  UPS ? Czyli nie ustalam stałych minimum 3 dni odbioru i nie patrzę na ilośc paczek? są dwie - zawożę, nastepnego dnia jest jedna - zawożę, potem pauza do końca tygodnia. Jak wtedy przedstawia sie kalkulacja? Obciążąją jakąś opłatą czy nie?

Bo nie znalazłam odpowiedzi w  "mądrych" radach.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

U nas kurier odbiera paczki 10-13 jeśli nadam 4 sztuki o 12 nie odbierze ich przerzuci paczki na drugi dzień a ja nadam w drugi dzień 2 paczki .Czyli place kare za podjazd za 2 skoro z poprzedniego dnia mam 4 paczki przerzucone to płace czy nie  .Nadając paczki o 12  nie mogąc po nie przyjechać kurier DPD przerzuca je wbijając ze towar nie został spakowany i co w takiej  sytuacji ?place za pusty podjazd ? .DPD to wasza opcja nie mam ustalonych podjazdów tak jak to jest z inpostem gdzie mam umowę podjazd 15-17 .Po raz kolejny zaczynacie kombinować bezczelnie śmiejąc się sprzedawcą w oczy szukając łatwego zarobku .

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

A jeśli kurier UPS przyjeżdża po paczki Allegro One BOX to jest płatne czy nie jest? Dlaczego zielony BOX nie przyjął paczek ALE000049E21099 i ALE0000499D9770? Czy możecie podawać w chwili zlecania podjazdu ile będzie kosztował? Na liście "Moje przesyłki" brakuje podstawowych informacji: czy wysłana, czy nie wysłana, czy zlecony podjazd czy nie zlecony, czy wymaga BOXa czy kuriera, ile kosztuje podjazd, do której godziny trzeba nadać itp.. Człowiek jak ślepy we mgle to obsługuje. A jeszcze do tego DPD dopisuje nieistniejące podjazdy i nie uwzględnia żadnych reklamacji. Powinny być rozliczane wyłącznie podjazdy zlecone przez stronę Allegro.

oznacz moderatorów