anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

No chyba nie do końca wysyłam bezposrednio  z hurtowni ma wspolprace z dpd na podstawie umowy ma dziennie min. 100 paczek i nie zamawiajac podjazdu kuriera z allegro dostałem za kazda paczke 3.99zl allegro robi co sie im zywnie podoba. I co teraz macie 14dni na rozpatrzenie reklamacji potem ja odrzucicie i mam to placic?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Nawet gdy osobiście zawożę na sortownię lub do punktu bez zlecania podjazdu, to system DPD samodzielnie dopisuje podjazd, dzień wstecz modyfikuje śledzenie. I potem na tej podstawie rozpatrują reklamacje twierdząc że to kurier był wezwany i to on zawiózł paczkę. Niebywałe oszustwo uchodzi im na sucho!

oznacz moderatorów

e-dagart
#7 Wielbiciel#

mam podpisaną umowę z DPD. a jednak na  rozliczeniach z allegro pojawiła się opłata za podjazd kuriera. Dlaczego więc ta opłata się pojawiła? Opcja reklamacja?

Dagmara

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

Miałem kiedyś umowę z DPD abonament ,paczki z allegro nie wliczały się w abonament tylko wysyłki po za allegro .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@e-dagart Tak, możesz złożyć reklamację samodzielnie lub poprosić o to pracownika Allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a22643f3-4fb6-4aaa-ba32-1bd7a6619db6&subjectId=c8ed8df2-2... 

Przed tym upewnij się jednak, czy według Twojej umowy paczki z Allegro włączają się do puli paczek z Twojego abonamentu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Te reklamacje to fikcja, bo system DPD samodzielnie dopisuje nieistniejące podjazdy, a potem dział reklamacji patrzy hmmm... no jest podjazd dopisany. Tylko że w realu go nie było. Jest tylko na papierze lub excelu. Jak mamy reklamować rzeczywistą sytuację?

oznacz moderatorów

dorameble
#7 Wielbiciel#

Witam, po przeczytaniu rozmów zrobiłam i  przygotowanych 6 przesyłek dpd smart, zamawiam tylko jeden podjazd, kurier oczywiście zabiera wszystko, patrzę potem na rozliczenie i pobiera mi opłaty za każda przesyłkę... wiec o co chodzi ? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dorameble Jeśli nie zgadzasz się z naliczonymi opłątami, możesz złożyć reklamację. Pisała o tym Ola tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Nie da się niczego reklamować, bo opłaty są naliczane na podstawie fikcyjnych wpisów o dojazdach, których w rzeczywistości nie było. To jest taka sytuacja, jakby w Pani firmie koleżanka podbiła Pani kartę obecności. Albo jak jeden poseł głosuje na dwie ręce. W systemie wszystko się zgadza. Tak jest w DPD. Jakiś Boot dopisuje sobie podjazdy do systemu. Sprawdziłem to dokładnie. Pojechałem 10 km na sortownię, nadałem paczkę. W śledzeniu nie było podjazdu. Następnego dnia klikam, a tu godzinę przed moim nadaniem jest dopisany kurier, który rzekomo został wezwany, odebrał tą paczkę i zawiózł. Normalnie kryminał. Za moje dowiezienie paczki jakiś kurier wziął pieniądze, a ja zostałem obciążony kosztami wezwania. Reklamacja zaś sprawdza wpisy w bazie i odrzucają sprawę, bo kurier wpisany. Tak to wygląda i Allegro przykłada do tego rękę nie rozliczając faktycznych zleceń tylko fikcyjne.

oznacz moderatorów

JARLAND1
#10 Popularyzator#

Tak tez doliczają, ja wysyłam często z hurtowni gdzie podjeżdża zawsze kurier bez mojego zlecenia i doliczone.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Za jedną usługę dojazdu, nawet nie zleconą, DPD potrafi pobrać wiele opłat. Przywożąc paczki już mają dojazdy opłacone i jeszcze na lewo biorą za rzekomy dojazd po odbiór. Bywa że kurier nie skanuje paczek przy odbiorze, bo sobie rozłoży na kilka dojazdów skanując jedną co pół godziny. Tak samo gdy zawiozę paczkę do punktu i jest tam kurier, to potrafi przejąć paczkę i wpisać kolejny dojazd jakby odbierał z domu lub firmy. Masa przekrętów. Allegro przykłada rękę do oszustw, bo powinni jasno rozliczać wyłącznie ZLECONE przez stronę Allegro podjazdy, a nie jakiekolwiek, dopisane przez złodziejskie skrypty DPD.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska ale za to znoszą opłatę za podjazd po paczki Allegro One zielony Box 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tak - ale jak wywalę DPD - a "odpalę" Allegro one zielone Box - to utrzymam smarta ?

Bo z tego co wiem - "muszę" mieć chociaż jednego kuriera od nich.... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla oczywiście do smarta musisz mieć UPS, DPD lub Poczta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

no właśnie ............    myślę nad przeskokiem na pocztex z dpd  - ale godziny graniczne też mi nie odpowiadają- bo chyba trzeba dostarczyć paczki do 15:00 do placówki ...

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 to istnieją jeszcze ryzykanci zamawiający toto? Od chyba miesiąca nie trafił nam się żaden szaleniec chętny na przygodę z AO.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

w czym problem? opłatę masz do 3 paczek, powyżej 3 paczek nie masz opłaty, więc jaki jest problem ?

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

sprawa jest nie jasna ja robię na DPD nawet 2-3 podjazdy dziennie raz 2 paczki drugi raz na 6 na 1 ........Niestety allegro nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie co będzie jak kurier odbierze u mnie paczki o 11 a nadam następna partie o 12 kurier wpisze ze był pusty podjazd .Czyli płace kare bo był zerowy odbiór paczek ?.DPD to opcja allegro nie mamy ustalonych podjazdów w godzinach np 14-16 .Co będzie jeśli wydrukuje 10 etykiet a zdążę spakować 2 paczki bo DPD przyjedzie 10:10 .

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Mnie interesuje z kolei czy można zamówić kuriera hurtem po zakończeniu pakowania. Pakuję do godziny granicznej tego samego dnia bez zamawiania podjazdu i potem zamawiam do wszystkich przesyłek jakie danego dnia mam przygotowane.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

Pewnie ze można np na drugi dzień ale problem jest z kupującym który chce paczkę na wczoraj . .Dlatego u nas często jest kilka podjazdów dziennie nadajemy 1 paczkę bo ktoś prosi dostawę na jutro .

oznacz moderatorów