anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużyliśmy czasy dostawy widoczne w ofertach

nat_not
Moderator
Moderator

Dzisiaj wydłużyliśmy czas dostawy, który kupujący widzą w Waszych ofertach. Wyliczenia dotyczące wysyłki się nie zmieniają. Wydłużeniu o 1 dzień ulega czas przewozu, czyli czas w jakim przewoźnik dostarcza przesyłkę. Zmiana dotyczy wszystkich metod dostawy - poza dostawą tego samego dnia z X-press Couriers oraz dostawą zagraniczną.

Przykład:

oferta z czasem wysyłki 24h, metoda dostawy Allegro Paczkomaty InPost
przed zmianą
zakup 3 grudnia: wysyłka 24h + czas dostawy dla tej metody 1 dzień = czas dostawy pon. 7 gru.
po zmianie
zakup 3 grudnia: wysyłka 24h + czas dostawy dla wybranej metody 1-2 dni = czas dostawy wt. 8 gru. - śr. 9 gru. 

Dla ofert, które mają czas dostawy dłuższy niż dwa dni robocze wyświetlamy oznaczenia o dostawie przed świętami. Pokazujemy je na liście ofert - pod warunkiem, że nasze obliczenia wskazują, że przesyłki na pewno dotrą do 23 grudnia. 

Dlaczego zdecydowaliśmy o zmianie

W okresie przedświątecznym wydłużył się czas, w jakim przewoźnicy dostarczają przesyłki. Uwzględniamy to w naszych obliczeniach. Chcemy, żeby czasy dostawy, które wyświetlamy naszym kupującym, były prawdziwe i aktualne. Mamy też nadzieję, że to rozwiązanie zapobiegnie pojawieniu się negatywnych ocen transakcji. 

   Natalia
   Moderator

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

AGD-SERVICE
#11 Animator#

   - proszę o odpowiedzi w tematach 1-5 . Przytoczę je ponownie.

1. Kiedyś był jasno i przejrzyście widoczny czas wysyłki towaru, choćby nawet podany w dniach roboczych (zgodnie z jasnymi i przejrzystymi zasadami handlu, co Allegro stale wymaga od sprzedających). I to był czas, za który odpowiadał sprzedawca i z którego musiał się tłumaczyć przed kupującym. To było prawidłowe.

2. Niestety, ten czas został teraz ukryty przez Allegro, dosyć skutecznie, kupujący musi wejść dopiero w zakładkę "dostawa i płatność". I co tam widzi - "Przewidywany czas dostawy". To jest sytuacja absurdalna. Ten parametr dotyczy warunków zawieranej transakcji (umowy) między sprzedającym i kupującym. Allegro (wg wielokrotnie pisanych wyjaśnień - nie jest stroną transakcji). Wskazywanie takiej daty jest niezgodne z prawem - Allegro nie udostępnia sprzedającemu wskazania daty dostarczenia zamówionego towaru.

3. Sprzedający w warunkach umowy określa w jakim terminie zostanie nadana przesyłka. Natomiast na aukcji Allegro pisze, w jakim terminie zostanie doręczona. To przecież jest samowolne zmienianie przez Allegro warunków zawieranej umowy między stronami (przypominam, że Allegro nie jest stroną w zawieranej transakcji, co było wielokrotnie podkreślane przez serwis Allegro).

4. Więc teraz pytanie - na jakiej podstawie Allegro zmienia ustanowione przez sprzedającego warunki transakcji?. Sprzedawca przecież wyraźnie podaje w jakim czasie nastąpi wysyłka, natomiast Allegro podaje, w jakim czasie nastąpi dostawa.

5. Kto bierze odpowiedzialność za zmianę warunków umowy?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderator
Moderator

@AGD-SERVICE Kupujący widzi w ofercie przewidywany czas dostawy towaru, który jest ustalany na podstawie Twoich deklaracji oraz danych dotyczących Twoich wcześniejszych zamówień. Nie dochodzi tu do zmiany warunków umowy. To, co widzi klient w ofercie, obowiązuje.

   Natalia
   Moderator

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów