anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygenerowane dwie przesyłki, chcę wysłać wszystko w jednej.

Milifordas
#7 Wielbiciel#

Mam zamówienie od Kupującego na dwa przedmioty, gdzie w ramach pakietu Smart mam wygenerowane dwie przesyłki do paczkomatu. Specyfika tego towaru jest taka, że tych dwóch przedmiotów nie da się rozdzielić, trzeba je wysłać razem. I co teraz? Czy mogę wysłać tylko jedną paczkę? Oczywiście żadnych pieniędzy za przesyłkę nie otrzymałem, bo to było w ramach SMART, więc nie mogę zwrócić pieniędzy za druga przesyłkę. Za przesyłkę płaci Allegro, ale jeżeli wyślę tylko jedną przesyłkę, to zapłaci tylko za jedną, nie za dwie.

Powodem takiej sytuacji jest fakt, że w ustawieniach dostawy mam ustawioną maksymalnie jeden przedmiot na przesyłkę, więc jeżeli ktoś zamawia dwa przedmioty, Allegro generuje dwie przesyłki. Nie mogę tego inaczej ustawić, bo jeżeli ustawię dwa przedmioty w przesyłce, ktoś może zamówić dwa większe przedmioty, bez tego drugiego, Allegro wygeneruje jedną przesyłkę, a dwa przedmioty nie mieszczą się w paczkomacie.

Co z tym zrobić?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Dlaczego miało by Tobie Allegro płacić za dwie przesyłki, skoro wyślesz tylko jedną?

oznacz moderatorów

Milifordas
#7 Wielbiciel#

Mnie Allegro nic nie płaci, nie dostaję za przesyłkę żadnych pieniędzy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Milifordas lepiej wyślij w 2 . Były przypadki ,że klient upominał się o niekompletną przesyłkę , a nie udowodnisz wysyłając w jednej bez jego zgody . 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

czyli, jak ktoś kupi część A to musi dokupić część B ? części A bez części B nie wysyłasz ? Jeśli klient płaci za 2 przesyłki to tak masz wysłać. Jeśli sprzedajesz zestaw to sprzedawaj jako 1 komplet. Jak będzie zwrot to całości zakupu, w przeciwnym razie klient może sam podzielić zestaw i zwrócić to co mu nie potrzebne. 

oznacz moderatorów

Milifordas
#7 Wielbiciel#

Po prostu, część A to właściwy towar, a część B to bardzo dobre opakowanie do niego.

Część A jest bardzo delikatna i konieczne jest do niego bardzo drogie opakowanie.

Nie mogę wliczyć opakowania do ceny części A, bo wtedy będą poszkodowani Ci co kupują osobiście.

Oczywiście można wysłać samą cześć B, bez części A, czyli samo opakowanie, bez towaru, ale jaki to ma sens.

Natomiast część A dostępna jest tylko przy odbiorze osobistym, a wraz z opakowaniem również w wysyłce.

Nie mogę też wysłać części A bez opakowania, a w drugiej przesyłce tylko opakowanie, to też bez sensu.

oznacz moderatorów

Milifordas
#7 Wielbiciel#

Tu akurat nie ma problemu, bo jedna część to towar, a druga to drogie opakowanie do niego. Klient nie jest w stanie udowodnić że dostał tylko jedną część, czyli towar bez opakowania.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Milifordas  A może najprościej zapytać klienta jakie ma życzenie? Jedną paczką czy może każdą część w osobnej ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Milifordas
#7 Wielbiciel#

Mam zapytać, czy chce towar bez opakowania w jednej paczce, a w drugiej samo opakowanie?  Przecież to nie ma sensu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Milifordas  Tu jest Allegro. Tu sprzedajemy i kupujemy a nie szukamy sensu . Skoro tak ustawiłeś swoje aukcje , że kupuje się te przedmioty osobno to zamiast dorabiać jakieś wielkie filozofie zapytaj kupującego jak chce i będziesz miał spokojniejszy sen 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

to opakuj prowizorycznie towar żeby nie uszkodzili i wyślij w pierwszej paczce a w drugiej samo opakowanie no chyba że to bukiet kryształowych kwiatów

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wyśli w 2 dobrze Ci radzę .

oznacz moderatorów