anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wykorzystywanie zdjęć, w jaki sposób sobie z tym poradzić?

prezento-grzes
#11 Animator#

Witam  W jaki sposób Allegro chroni wykorzystywanie moich zdjęć na innych aukcjach ?? Niektórzy są na tyle bezczelni że piszą jak mi udowodnicie .Posiadam zdjęcia przed obrobieniem .Niech ktoś wyjaśni mi mi a jaki sposób  sobie z tym poradzić ?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

@prezento-grzes Możesz tylko zgłaszać, jeżeli chodzi o Allegro. Możesz pójść do sądu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@prezento-grzes Na dobry początek wyślij delikwentom fakturę za wykorzystanie Twojej własności.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Dzwoniłem teraz napisałem wiadomość czekam na odzew nie będzie wtedy chyba podejmę kroki dalsze.Czekałem na wasza opinie 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wykorzystanie Twoich zdjęć możesz zgłosić do Allegro. Kilka lat temu serwis zmienił zasady i dodaje teraz specjalne oznakowania, które mają uniemożliwiać wykorzystanie cudzych zdjęć, jednocześnie nakładając zakaz stosowania znaków wodnych. Pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=9cac1ea5-38cd-4d58-92a4-2953cc1aad26&subjectId=41ea0914-0...

Wklej tu odpowiedź, ciekawe, jak to działa w praktyce.

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Jak zakomunikowali wprowadzenie zabezpieczeń wystarczyło mi kilka minut myślenia jak to obejść - podpowiem nie potrzeba żadnego specjalnego oprogramowania ... w skrajnym wypadku wystarczy jeden przycisk na klawiaturze 😉 Więc te znaki wodne czy specjalne do jeden wielki pic !!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@baldes To jak już zrobisz tego PrintScreena, wrzuć tę grafikę w coś lepszego niż Paint i zmień gammę😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie o to chodzi - zabezpieczenie dodaje metadane do pliku graficznego - zwykły printscreen powoduje, że jest kopiowany tylko obraz bez "zabezpieczeń" - nie trzeba nawet nic zmieniać bo system i tak tego nie rozpozna ...

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@baldes Wyszukaj sobie w internecie bo już nie pamiętam dokładnie a nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Są określone parametry w % bodajże co do zmiany aby nie można było uznać tego za plagiat czy kopię.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@baldes Nie dodaje żadnych metadanych. Pisałem Ci, żebyś zmienił poziom gamma w takim zrzucie i zobaczysz co zostało do niego dodane (pod warunkiem, że masz oryginał do porównania).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Ja sam nie mam zamiaru tego robić bo mnie bardziej interesuje, żeby moich zdjęć nie kopiowano - chcę tylko pokazać jak dziurawe to zabezpieczenie...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@baldes Dziurawe jest (ale z innego powodu), co nie znaczy że PrintScreen jest jakimś remedium na jego całkowite ominięcie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@prezento-grzes Wstawiaj w zdjęcia "znak wodny" z nazwą Twojej firmy lub nicku. Tego chyba Allegro nie zabrania 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Nie zabrania, pod warunkiem że nie chodzi o miniaturkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Miałem taką sytuację już trzykrotnie i zawsze dotyczyło miniaturki. Dwa razy po zgłoszeniu do Allegro (z załączeniem moich oryginalnych zdjęć) bez dalszych dyskusji doprowadzili do zmiany przez osobę (... no chyba złodzieja) do usunięcia. 

Trzeci przypadek zgłoszenia był już bardziej złożony, gdyż Allegro stwierdzało że ich narzędzia nie wskazują że jest to kradzież. Dziwne bo była to miniaturka na białym tle z identycznymi cieniami od oświetlenia. Zaproponowano mi interwencję pod warunkiem przekazania moich danych obwinionemu. Zgodziłem się i moje zdjęcie zostało usunięte przez wskazanego sprzedawcę.

Ten ostatni przypadek trochę naruszył moja wiarę w narzędzia stosowane przez Allegro, no ale wiem że to nie jest łatwa sprawa. Pocieszające jest, że osoby nieuczciwe z reguły nie poświęcają zbyt dużo czasu na przeróbki, wiec łatwo można je wyłapać. 

oznacz moderatorów