anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymiary przesyłki w narzędziu "wysyłam z allegro"

mdfimage
#10 Popularyzator#

Hejka, pytanie do osób które wysyłają dużo paczek poprzez "wysyłam z allegro" - czy wpisujecie zawsze dokładne wymiary paczek (oraz wagę) w rubrykach? Wysyłam dużo malutkich paczek dpd, pocztexem itp i często przy małych paczkach (takich do 2kg) nie wpisuje żadnych wymiarów oraz wagi. Nigdy nie miałem żadnej dopłaty do wysyłki od żadnego z przewoźników. Zostawiam każdy z boków jako 1cm i wagę jako 1kg. Zdarzyło się komuś dostać dopłatę za błędne dane?

P.S. Mówię oczywiście o sytuacjach gdzy rzeczywista waga gabarytowa oraz wymiary przesyłki nie przekraczają dopuszczalnych u danego przewoźnika

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zdarzyło się wielokrotnie, przewoźnicy potrafią dołożyć, przeszukaj wątki i poczytaj.😣

oznacz moderatorów

mdfimage
#10 Popularyzator#

No właśnie nie mogę znaleźć wyczerpującego tematu - wszystkie dotyczy przypadków gdy paczka rzeczywiście przekraczało dopuszczalne wymiary a ktoś wpisał mniejsze. 

Możesz poratować jakimś linkiem?

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Dosłownie w środę rozmawiałem na ten temat w DPD PickUp. Miła Pani powiedziała mi, że zazwyczaj na sortowni mierzą kartony (pewnie tutaj najłatwiej "złapać" sprzedawcę). Ja nadaję w kopertach z wypełniaczem (lub małych pudełkach) zapakowanych w foliową kopertę kurierską i od 20 lat nie doliczono mi nigdy dopłaty za wagę czy gabaryt. Mam wpisane jakieś nieduże wymiary 10x15x5, albo tylko wagę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mdfimage DPD już dawno podziękowałem więc się nie wypowiem natomiast w przypadku Pocztex-u mam ustawione przeciętne gabaryty i jeśli na oko się paczka mieści nie zmieniam , przy większych gabarytach dla spokojności koryguję . Dopłatę miałem tylko 1 raz za niestandard , ale z całym szacunkiem ....mięli rację .

oznacz moderatorów