anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wymuszony czas na rozwiązanie dyskusji a kupujący mądry inaczej

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Sprawa dotyczy wprowadzenia terminu 7 dni na rozwiązanie dyskusji z powodu "nie otrzymałem przesyłki".

Rozumiem ideę, ale to nie zmienia faktu że całość jest jak to zwykle w allegro, bez sensu.

jeśli allegro uniemożliwi utworzenie takiej dyskusji w przypadku gdy tracking paczki zgłosi że została już doręczona albo zwrócona to nie ma problemu, ale szczerze wątpię by allegro tak zrobiło.

Więc pytanie 1, co w przypadku gdy paczka jest oznaczona jako doręczona albo zwrócona? kupujący będzie mógł sobie żądać ponownej wysyłki twierdząc że paczki nie dostał i jak mu nie wyślę to allegro mi wjedzie [edycja] albo zwróci mu pieniądze a mi potrąci z faktury?

Pytanie 2, jeśli ktoś nie odbierze paczki, z jakiegokolwiek powodu, i nie bardzo będzie chciał zapłacić za ponowną wysyłkę (bo przecież SMART), mam znowu dokładać od siebie żeby zamknąć sprawę w terminie?

pytanie 3. sprawa ma być zamknięta do 7 dni a co jak nie będzie bo kupujący ma to gdzieś? macie jakieś plany dyscyplinowania kupujących? oczywiście że nie, więc znowu wszystko spadnie na sprzedającego?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mix-mce, jeśli chodzi o pytanie numer jeden, bardzo łatwo sprawdzić tę informację dzięki prześledzeniu trackingu przesyłki. Jeśli dojdzie do sytuacji, że posiadane przez nas informacje będą różniły się od tych przekazywanych przez Kupującego, będziemy to wyjaśniać indywidualnie.

Z bezpłatnej dostawy w ramach Allegro Smart! można skorzystać tylko 1 raz w ramach tej samej transakcji. Jeśli Kupujący nie odbierze przesyłki i wróci ona do Ciebie, powinniście wspólnie ustalić, jak będzie zrealizowana ponowna dostawa.

Jeśli dwie strony nie są w stanie dojść do zrozumienia i Kupujący otworzy Dyskusję z powodem "Nie otrzymałem produktu" może oznaczyć ją jako nierozwiązaną po 7 dniach od czasu dostawy, na który składa się deklarowany przez Ciebie czas wysyłki i czas przewozu danego przewoźnika. Nie zmienia się czas Dyskusji z pozostałych powodów - jest to wciąż 14 dni.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mr_oma 

ad1. rozumiem że będziecie to wyjaśniać jak już kupujący zgłosi się o pomoc allegro i allegro zacznie domagać się dowodu wysyłki albo zwrotu pieniędzy a nie zanim otworzy dyskusję? Bo inaczej tego u was nie widzę.

ad2. ja to wiem, i pewnie garstka innych osób ale 9 na 10 nie wie, wasze kampanie reklamowe kuleją w tym temacie. Kupujący nie wiedzą nawet gdzie w ofercie jest numer oferty a co dopiero że muszą płacić za dodatkową wysyłkę.

ad3. nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, co się stanie jak kupujący oleje dyskusję przez 7 dni? Normalnie wysyłacie mu wiadomość i jak dalej nie odpowie to automatycznie zamykacie po następnych dwóch tygodniach a jak będzie w tym przypadku?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mix-mceobecnie nadal obowiązują ramy czasowe z tego artykułu. Przypomnimy Kupującemu o trwającej Dyskusji i poprosimy o oznaczenie, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie będziemy mieli od niego żadnych informacji, Dyskusja ulegnie przedawnieniu - przedawnioną Dyskusję zamkniemy jako rozwiązaną po 30 dniach od jej rozpoczęcia.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mr_oma więc podsumujmy, jaki jest w ogóle sens zdania

wymagamy rozwiązania dyskusji w ciągu 7 dni

jeśli to "wymaganie" jest tylko opcjonalne i dyskusje mogą być dalej otwarte do 30 dni?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mix-mce  ano sens jest taki że przed upływem 7 dni kupujący nie może oznaczyć dyskusji jako nierozwiązanej

Po upływie 7 dni może już to zrobic i allegro nie ma na to wpływu

To nie znaczy że musi. Po rozwiązaniu problemu kupujący czasem po prostu pozostawiają dyskusje która jest zamykana automatycznie po 30 dniach

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ dobra fajnie ale czemu allegro nie potrafi tego napisać normalnie tylko jak następny nakaz bez sensu?

przecież niczego nie wymagają, skracają tylko termin po którym kupujący może się zgłosić po "ratunek".

oznacz moderatorów