anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłaty z konta Allegro

rentgenus
#9 Pomysłodawca#

Czy Allegro ma zamiar i ewentualnie kiedy umożliwić wypłatę części środków z konta, tak aby to sprzedający mógł decydować o jej wysokości?Na chwilę obecną możliwa jest wypłata jedynie całości.Staje się to problemem, w momencie gdy trzeba dokonać zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@rentgenus Allegro ma w planie dać sprzedającym możliwość pozostawienia sobie przy wypłacie z Allegro Finanse pewnej kwoty, potrzebnej na ewentualne zwroty wpłat kupującym. Ktoś z moderacji pisał o tym niedawno na tym forum, ale szczegółów, dat wprowadzenia nie ujawniono.

oznacz moderatorów

rentgenus
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  napisał(a):

@rentgenusAllegro ma w planie dać sprzedającym możliwość pozostawienia sobie przy wypłacie z Allegro Finanse pewnej kwoty, potrzebnej na ewentualne zwroty wpłat kupującym. Ktoś z moderacji pisał o tym niedawno na tym forum, ale szczegółów, dat wprowadzenia nie ujawniono.


Też to gdzieś jakiś czas temu widziałem ale nic z tym nikt nie robi, a to jest trochę kłopotliwe.Prosty przykład.W poniedziałek kupujący zgłasza zwrot towaru (chociaż kurier nie zdążył wyciągnąć jeszcze paczki którą nadałem z paczkomatu :)).Zblokowałem pewną kwotę na cel zwrotu, ale ze zwrotem czekam, aż przesyłka wróci do mnie (najpierw musi ją odebrać i nadać zwrot co zrobił dopiero dzisiaj).W między czasie wpływają inne wpłaty, których De facto nie mogę wypłacić, bo konto wyczyści się do zera, a nie mam gwarancji, że w międzyczasie będą jakieś nowe wpływy.Tym sposobem blokuję gotówkę, którą mógłbym obrócić.Inną sprawą jest to, że raczej nie będę mógł zwrócić np.środków z Payu, gdy mam na koncie wpłaty tylko z Przelewy 24 i odwrotnie.Jakimś wyjściem byłaby możliwość wpłaty na to konto ale takiej możliwości również nie ma.Oczywiście można zwrócić środki indywidualnie na konto kupującego ale potem trzeba kopać się z Allegro o zwrot prowizji, nawet do 45 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozwiązaniem mogłoby być także zasilenie konta AF.😁

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rentgenus, niestety obecnie nie ma możliwości częściowej wypłaty i nie planujemy takiej zmiany w przyszłości.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma Czyli to jest już nieaktualne:

Do końca 2021 roku planujemy udostępnić kolejne udogodnienie - możliwość pozostawienia wybranej przez Ciebie kwoty na Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów