anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysokośc prowizji za sprzedana książkę dla dzieci za 9,90

Navyman
#8 Zapaleniec#

Witam,

przed chwilką sprzedałam ksiązkę dla dzieci za 9,90zł

Ksiązka ALFABECIAKI Wesoła rodzinka od A do Z(9585130660)1 sztuka
9,90 zł

 

i widzę, ze została pobrana prowizji 3,59zł! Proszę o informację jaka jest wysokość prowizji dla książki oznaczonej jak używana, bo zgodnie z pobraną opłatą wychodzi, ze jest to ponad 36%!

Czy to jakiś błąd czy żart?

pozdrawiam

monika

 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wszystko jest w regulaminie Allegro. Wystarczy przeczytać.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte Ty jak często czytasz regulamin i załączniki w szczególności cennik? W poniedziałki, może co co miesiąc 13-go? Rzadziej? 

 

Problemem nie jest regulamin ale częste zmiany jego bez wymaganej akceptacji użytkownika.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@__RPM_ w poniedziałki nie czytam regulaminów, bo nie lubię poniedziałków ...

co miesiąc 13-go też nie, bo 13-tka może być pechowa, ale

jeśli mam wątpliwości, to czytam i sprawdzam, wtedy wiem i nie muszę innym du.y zawracać czymś, co nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a chwili czasu i chęci sprawdzenia.

 

oznacz moderatorów

Navyman
#8 Zapaleniec#

witam, dziękuję za "pouczenie", nikt nie każe czytać, udzielać się i zawracać sobie d...

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Wybacz, ale są na tym świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły. Jeśli taka rzecz się przydarzy, to nie dziwota, że człowiekiem emocje targają i nie pomyśli o wczytywaniu się w przepisy.

Weźmy choćby (sorry za polityczny wtręt) ostatni pomysł naszej (niestety) władzy odnośnie depenalizacji przestępstw popełnianych w imię walki z pandemią. Wiesz, co pomyślałam po przeczytaniu tego po raz pierwszy?

"To jakiś żart?!"

Nie dziw się @Navyman - to naturalna reakcja człowieka na coś, co się w pale nie mieści.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Navyman

Spokojnie to nie błąd. To normalna praktyka allegro. Opłaty są zaporowe a od 1 czerwca 2020 prowizji podlega także koszt przesyłki. Więc wszystko w normie. Stale allegro dąży do wyrzucenia używanych przedmiotów ze sprzedaży.

oznacz moderatorów

Navyman
#8 Zapaleniec#

dziękuję za informację, wiem, ze wszytsko jest w regulaminie, ale kto ma czas czytać regulamin, to jakieś dawno wystawione rzeczy po moim synu i aż się zdziwiłam, czyli, ze policzyli mi prowizję, za ksiazkę i koszt wysyłki? żarty jakieś, straszne wysokości prowizji, szok!

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Navyman Tak to sposób na kpinę z użytkowników. Pani zanosi książkę na Pocztę a allegro liczy sobie opłatę za to że Pani poszła zanieść na pocztę przesyłkę, zapakowała i opisała.

Takie czasy. Na makulaturę się też nie opłaca oddać. W skupie nie będą chcieli zapłacić za książki bo pod każdą posesją jest kosz na papier i mają surowiec darmo. 

oznacz moderatorów

Navyman
#8 Zapaleniec#

dziękuję za odpowiedz, do tej pory jakos się temu szczególnie nie przygladałam, dzisiaj jakoś mi wpadło w oko i strasznie sie zdziwiłam, a prowizja od kosztów przesyłki to juz lekka kpina,

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Navyman Gdy idziesz do banku po jakiś kredyt czy pożyczkę, to też nie czytasz jej regulaminu? A gdy podpisujesz jakąś umowę, to też tak bez czytania? Bez jeśli robisz tak nagminnie, to sama działasz na swoją szkodę.
Zresztą, nie trzeba było czytać regulaminu - wystarczyło rzucić okiem tutaj https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4#czesc-iii-prowizje-od-sprzedazy albo skorzystać z https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

ale kto ma czas czytać regulamin

Ten, kto nie chce bulić za dużo korzystając z allegro.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest błąd ani żart, to jest zdzierstwo. Nie akceptujesz zdzierstwa, nie sprzedawaj za pośrednictwem Allegro.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, dam ci w punkcik, normalnie jestem wzruszona, ty nie walczysz ze sprzedającymi, ty walczysz z Allegro 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nic to nie pomoże, i tak kupię 🙂 Bój się 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, 😧 jestem przerażona, tylko pośpiesz się, bo jak zbiorę się w sobie i poprawię, to tylko stratę finansową poniesiesz. Ale może w gratisie dołożę ci melisę🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jaśminową, chyba Oskar, nie pamiętam dokładnie, masz? Z 15 lat temu we wszystkich sklepach była, potem specjalnie na giełdę spożywczą za miasto trzeba było jeździć, a później słuch o niej zaginął. Lepiej nie miej, bo Dyskusja murowana, i to nierozwiązana 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, pojawiła się ostatnio na rynku, ja jej nie mam. 2 może 3 sprzedających na Allegro ma. Teraz mało co opłaca sprzedawać się na Allegro 🙂 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Melisa może być za mocna, myślę że wystarczy rumianek😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, rumianek, to chyba na trądzik🤔

oznacz moderatorów