anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro, Allegro Przesyłka Polecona tylko jako koperta

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sklep-GTS
#8 Zapaleniec#

Witam, dlaczego przez Wysyłam z Allegro nie można wybrać paczki mieszczącej się w wymiarach? Jest to możliwe tworząc etykietę przez Elektronicznego Nadawcę, ale już przez Wysyłam z Allegro nie. Przecież w regulaminie usługi nie ma warunku, że przesyłka musi być kopertą, więc nie rozumiem skąd to ograniczenie.

https://allegro.pl/regulaminy/zasady-wykonywania-i-korzystania-z-uslugi-pocztowej-niepowszechnej-pod...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
mdrogeria
#21 Demiurg#

A gdzie masz napisane ,że musi być koperta ???

W ramach usługi mogą być nadawane przesyłki: 1) o masie do 1 000 g; 2) o wymiarach: a) minimum – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm; b) maksimum – suma długości, szerokości i wysokości nie może przekroczyć 700 mm, przy czym najdłuższy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 500 mm, a najkrótszy wymiar nie może przekroczyć 60 mm.

oznacz moderatorów
Sklep-GTS
#8 Zapaleniec#

Tutaj:

Sklep-GTS_0-1604337508189.png

Wybierając zgodnie z prawdą Paczka, nie da się utworzyć przesyłki:

Sklep-GTS_1-1604338296293.png

 

oznacz moderatorów
Sklep-GTS
#8 Zapaleniec#

Zapytałem w końcu na czacie, odpowiedź mam dostać na maila za godzinę. Skoro nikt wcześniej o to nie pytał tutaj, to może po prostu mam wybierać Kopertę, a wysyłać i tak w kartonie? Tylko że w temacie poniżej inny sprzedawca wysyłał Przesyłki Polecona, a opłaty dostawał za Kurier48. I właśnie obawiam się takiej sytuacji.

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/10-99-z%C5%82-zamiast-6-49-z%C5%82-za-alle...

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Sklep-GTS A podpisz Ty sobie umowę z PP i nadawaj przez e nadawcę, bo z tego co czytam Wysyłam z Allegro generuje dziwne problemy. Od lat poleconych nie nadaję w formie koperty tylko w kartoniku i nigdy grosza dopłaty nie miałam 😎

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Sklep-GTS
#8 Zapaleniec#

No właśnie mam umowę z PP i opiekun handlowy mi potwierdził, że może być karton, jeśli wysyłam na mojej umowie. Tylko Elektroniczny Nadawca nie pozwala generować wielu etykiet naraz i trzeba edytować dane w każdej przesyłce, więc myślałem, że chociaż jedna zmiana na Allegro będzie na plus dla mnie i ułatwi mi pracę.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Sklep-GTS Masz na myśli jedno zamówienie z kilkoma przesyłkami ? Bo jeśli tak to Wysyłam z Allegro w ogóle tego nie obsługuje.

"Jeśli chcesz wygenerować więcej, niż jedną etykietę dla danego zamówienia, kliknij [dodaj kolejną paczkę/kopertę] i uzupełnij szczegóły kolejnych paczek. Obecnie nie skorzystasz z tej możliwości, jeśli wybierzesz usługi Poczty Polskiej. "

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylam-z-allegro-nowe-narzedzie-do-nadawania-przesylek-9gwBoLx...

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Sklep-GTS
#8 Zapaleniec#

Źle się wyraziłem. W EM muszę wchodzić w każdą przesyłkę poleconą zaimportowaną z Allegro i ręcznie dodawać wagę i dopisek F eCommerce zgodnie z instrukcją od PP. A w Wysyłam z Allegro nic bym nie zmieniał i zaznaczałbym wszystkie zamówienia i zbiorczo drukował etykiety. BTW czytałem o zaginionych poleconych w związku z pandemią i brakiem konieczności podpisu. Przesyłka ma wtedy status Doręczona, ale nikt nie podpisał odbioru. Obawiam się tego, bo moje paczki mają 6 cm grubości i nie wejdą do skrzynki. Czy też miałaś takie problemy?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Sklep-GTS  To odptaszkuj sobie w ustawieniach EN "wymagaj uzupełnienia masy " i po problemie.  Ja od zawsze tak mam, żadnego dopisku nie czynię i wszystko gra. Importuję przesyłki, zaznaczam i drukuję. Resztą zajmują się na poczcie .

Sprzedaję książki i większości też pewnie nie uda się upchnąć do skrzynki. Póki co nikt mi nie zgłaszał problemów, wszystko dociera na miejsce.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Sklep-GTS
#8 Zapaleniec#

Super, dziękuję Ci bardzo za pomoc! Tak więc zostaje przy EM. Dodatkowo przy wysyłce przez EM idzie to na moją umową i w razie reklamacji opiekun może pomóc.

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  poszukuję książki Podstawy Cholewkarstwa , wydana jeszcze za komuny. Czy masz wiedzę w tym temacie?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID  Z takim tytułem nie spotkałam się chyba nigdy.  Przewinęły się przez moje ręce Cholewkarstwo Rerutkiewicza i Szewstwo, ale Podstaw sobie nie przypominam.  Pewnie jakiś mikroskopijny nakład i zdobycie graniczy z cudem 😊

Bedę o Tobie pamiętać jak coś w tym temacie wypatrzę, choć w tych czasach łatwo ze zdobywaniem czegokolwiek nie jest.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
juraszekczesci
#10 Popularyzator#

Dlaczego nie widze moich ofert w moj asortyment ? Pierwszy raz się z tym spotykam ? 
Normalnie widnieją na allegro ale w mój asortyment nic się nie ładuje dziś.

 

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Sklep-GTS  Nie przejmuj się tym, Wysyłaj w tym co masz ,tylko trzymaj się gabarytu wagi.

oznacz moderatorów