anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro (DPD), a własne zamówienie kuriera

colourstudio_pl
#7 Wielbiciel#

Hej,

 

Mam podpisaną umowę z DPD, w ramach której kurier codziennie odbiera ode mnie paczki.
Włączyłem również przesyłki kurierskie Allegro DPD. Nie podpinałem umowy DPD w ramach "Wysyłam z Allegro", chciałbym nadać paczkę przez Wysyłam z Allegro przesyłkę.

Czy muszę do tej czysto allegrowej paczki nie mającej nic wspólnego z moją umową zamawiać kurier? Zrobiłem aktualnie paczkę "bez zamówionego podjazdu". Czy w ramach funkcjonującej już umowy mogę ją po prostu dać kurierowi (wraz z protokołem do podpisu)  czy też muszę i tak dla formalności tego kuriera zamówić, a jak wiadomo i tak przyjedzie ten sam człowiek ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:58025408
#12 Orędownik#

w/g mnie możesz oddać kurierowi wszystkie paczki bez względu na ich różnice formalne. Różnicujesz tylko ty w swojej ksiegowości i allegro, a nie kurier, dla niego wszystko jedno i dla dyrektorów DPD też..

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@colourstudio_pl najprościej zapytaj kuriera jak podjedzie. Niektóre firmy biorą wszystko. Inne tylko to co dotyczy danej umowy. Kurier powinien wiedzieć

oznacz moderatorów

colourstudio_pl
#7 Wielbiciel#

Opiekun biznesowy z DPD nie wie, a wy myślicie że kurier będzie wiedział. 
Skoro Allegro które wprowadziło taką funkcje nie wie, to kto ma na litość boską wiedzieć..

Nie wiem czy dla kuriera wszystko jedno, bo mogą mieć info o tym, ze trzeba zabrać X dodatkowych paczek od X firm do których przydzielony kurier na rejonie i może po prostu się nie zabrać.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@colourstudio_pl obstawiam ze kurier bedzie wiedział wiecej niż opiekun biznesowy. Dla kuriera to praktyka i pewnie nie pierwsze takie pytanie.

O ilość paczek bym sie nie martwił bo czy podjedzie kurier raz czy dwa razy z dwóch zamówień to nie ma znaczenia

Bardziej bym sie martwił czy dostaniesz podtwierdzenie odbioru. Bo kurier moż ich nie widzieć na zleceniu i nie zczytać od razu.

U mnie Inpost bierze wszystkie a też mam umowe. Tylko jełsi jakąś nadaje poza umową to jest zczytywana dopiero na punkcie.Wiec ryzyko że jak sie kurierowi zapodzieje to nie ma dowodu wysyłki

Oczywiście papierowego potwierdzenia bez zlecenia odbioru kurier nie podpisze

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@colourstudio_pl opcja "bez podjazdu kuriera", którą wybrałeś jest dostępna dla osób, które chcą wysłać przesyłkę na umowie własnej w ramach której są umówione podjazdy Kuriera. W polu Nadawca w formularzu nadawczym należy wtedy zaznaczyć, że Kurier przyjedzie po przesyłkę. Nie trzeba zamawiać dodatkowego podjazdu. Tutaj znajdziesz informację ne ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

colourstudio_pl
#7 Wielbiciel#

Jeżeli tak ma to działać, że opcja "bez podjazdu kuriera" jest dostępna dla osób z umową własną, to informuję że umowy wprowadzonej nie mam, a bez problemu wygenerowałem taką paczkę po API. 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@colourstudio_pl bo z wysyłam z allegro, można nadawać bez umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów