anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka Holandia.

czescivw
#8 Zapaleniec#

Witam.

Mam zapytanie odnośnie wysyłki za granicę dokładnie do Holandii. Kupujący nie może kupić u mnie produktu zapewne przez to, że koszt wysyłki jest za wysoki według odgórnego cennika allegro, który wynosi 29,99 dla firmy DPD. Dotychczas wysyłka za granicę wyglądała u mnie tak, że kupujący podawał adres dostawy, sprawdzałem koszt dostawy i edytowałem dla niego cennik. W związku z szalejącymi cenami euro i podwyżkami u przewoźników nie tworzyłem stałego cennika wysyłek zagranicznych żeby nie dokładać do biznesu. Obecnie przy nowym cenniku kupujący nie widzi opcji dostawy u siebie bo ja podałem zbyt dużą kwotę, a z tego co przeczytałem odnośnie dostaw na allegro to w przypadku gdy paczka przekroczy wagę 10 kg to kupujący płaci nadal 29,99 a ja z własnej kieszeni muszę zapłacić nadwyżkę. Jeżeli nic nie pomyliłem i tak jest to system jest co najmniej dziwny bo albo muszę podnieść cenę produktu o kwotę tego co jest naliczone ponad 29,99 albo zrezygnować z wysyłek części za granicę, które ważą więcej jak 10 kg.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czescivw tak to działa. Maksymalna waga dla przesyłek zagranicznych to 10 kg, a dopłaty za przekroczenie są doliczane do rachunku sprzedającego. Natomiast dopytuje jeszcze dział zajmujący się międzynarodową dostawą i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

czescivw
#8 Zapaleniec#

Jeszcze jedno mam pytanie. Na liście Państw z odgórną cena wysyłki nie ma Wielkiej Brytanii wiec dodałem własny cennik dla części, które chce kupić klient z UK jednak też tego nie widzi. Więc co jest grane?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czescivw wracam z potwierdzeniem, za paczki powyżej 10 kg dopłaca sprzedający.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

a jak usunąć ze swoich aukcji opcje wysyłki zagranicznej? boję się że będzie więcej kłopotów niż zarobku 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET Opcję usuniesz z ofert, edytując cenniki dostaw, które są do nich przypisane. Sprawdź tutaj jak to zrobić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

czescivw
#8 Zapaleniec#

Trochę to dziwne bo w tym momencie tylko utrudniacie nam sprzedaż. Jako sprzedający będę musiał zwiększyć cenę lub stworzyć nową ofertę jeżeli ktoś z zagranicy będzie chciał coś kupić. Chyba, że o to chodzi allegro bo nowa oferta to nowa opłata albo wyższa prowizja za sprzedaż droższego przedmiotu.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@czescivw 

Mówisz o wysyłce zagranicę w ramach umowy Allegro z przewoźnikiem. Masz opcję wysyłki zagranicę wg własnej umowy. Tam ceny możesz podać jakie Ci się chce. Pamiętaj jednak że cena wysyłki jest wliczana do prowizji Allegro.

oznacz moderatorów

czescivw
#8 Zapaleniec#

Daje screena z tego co pisze allegro. Miałem cenę wyższą od sugerowanej i nie była widoczna dla kupującego.info wysyłka.png

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@czescivw  To znaczy że jeżeli wg umowy własnej ustawisz cenę większa niż te sugerowane max z Allegro Standart to nie będzie widoczna metoda wysyłki w ofercie?

 

Edit: dobra widzę 🙂

zagranica.jpg

No to fajnie :).

oznacz moderatorów

czescivw
#8 Zapaleniec#

Witam. 

Po raz kolejny mam problem z wysyłką za granicę i tym razem jest to Wielka Brytania. Zrobiłem szablon wysyłki do UK z ceną dostawy i ani ja ani kupujący nie widzi opcji wyboru tego kraju co dotychczas było możliwe gdyż pod koniec stycznia już u mnie kupował części. Z tego co widzę to nie ma odgórnej ceny na wysyłki do UK jak to jest z państwami UE więc o co chodzi? Chce to uczciwie sprzedać przez allegro ale jest to mi utrudnione.wysyłka UK.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@czescivw Cześć. Przykro mi, bo wiem, że ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje, ale obecnie nie ma możliwości udostępnienia wysyłki do UK, Cypru, Malty i Ukrainy. Jest to decyzja biznesowa. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów