anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysyłka listem ekonomicznym

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

Miałam taki przypadek wysłałam klientowi zamówienie listem ekonomicznym i podobno nie dotarł zwróciłam pieniądze . Po jakimś czasie ten sam klient znowu kupił zapłacił za list ekonomiczny napisałam do nie go by dopłacił do listu poleconego odpisał mi że najwyżej jak znowu nie dotrze zwrócę mu pieniądze i oczywiście podobno list nie dotarł.  Klient się burzył że mam mu zwrócić pieniądze  i  mam zlikwidować opcję wysyłki listem zwykłym(około 60-70% moich klientów w tym wielu stałych zamawia wysyłki listem ekonomicznym od lat i nie było problemu. Czy jest możliwe że w ciągu miesiąca 2 razy list ekonomiczny nie dotarł? Oczywiście skończyło się na tym że on mi dał negatywa a ja go wpisałam na czarną listę.  Pasowało by przy każdej aukcji pisać dużymi literami wysyłka listem ekonomicznym na odpowiedzialność kupującego. już 20 lat działam  na allegro ale tak źle jeszcze nie było klient jest ponad prawem a sprzedawca nikim.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

Niestety jako nadawca odpowiadasz za przesyłkę do momentu jej doręczenia . Proponując przesyłkę nierejestrowaną sam prosisz się o kłopoty . Nigdy nie będziesz mial pewności , że klient jest uczciwy , a poczta w takiej sytuacji się wypina . Wszelkie zapisy o odpowiedzialności klienta w takim przypadku są niedozwolone .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niestety w przypadku udostępniania listu zwykłego należy liczyć się z takim sytuacjami. Kupujący może być nieuczciwy, ale mimo to odpowiedzialność za przesyłkę ponosi sprzedawca i trzeba oddać wpłatę lub wysłać ponownie. Nie można w ofertach pisać, że wysyłka listem ekonomicznym odbywa się na odpowiedzialność kupującego - to niezgodne z prawem i regulaminem Allegro. Najlepiej nie udostępniać listu zwykłego.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

nigdy nie wysyłaj listem zwykłym więcej z tą formą wysyłki problemów niż korzyści .jak poczta zgubi polecony masz prawo żądać rekompensaty (nawet powyżej 140 zł) 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Allegro polecony ubezpieczony jest do 100zł

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria

  • za zaginięcie listu poleconego przysługuje odszkodowanie w wysokości maksymalnie 145 zł (50 krotność opłaty pobranej)
  • za zaginięcie paczki pocztowej przysługuje odszkodowanie w wysokości żądanej przez reklamującego, nie wyższej jednak niż 10-krotność opłaty pobranej za jej nadanie
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak , ale ja mówię o allegro poleconym 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ale OPka pisała o "zwykłym"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Penie z braku czasu nie przeczytaleś wszystkiego . Piszę o ew odszkodowaniu 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria Przeczytałem wszystko i Ty zrób to samo😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

kto to jest OP ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna OP to skrót od Original Poster, czyli po prostu "autor wątku";]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

ja podaję ile jest polecony bez umowy z pocztą max. jest chyba 147,50 zł 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Pasowało by przy każdej aukcji pisać dużymi literami wysyłka listem ekonomicznym na odpowiedzialność kupującego.

 

Oczywiście możesz, formularz wszystko przyjmie. Ale co z tego, skoro to nie ma mocy prawnej?

Jeśli sprzedajesz konsumentom to odpowiadasz za dostawę do odbiorcy, a nie tylko do przewoźnika. Wysyłanie zwykłym listem to proszenie się o kłopoty.

 

Jak sprzedajesz jako osoba prywatna to twoja rola kończy się z chwilą przekazania do przewoźnika - o ile potrafisz to udowodnić. Z listem eko - ciężko to zrobić.

 

 

oznacz moderatorów

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

kupuję też dużo nie tylko na allegro  np. na **piiip**u nie ma problemu wysyłają zwykłymi .  Mam potwierdzenia nadania poleconych i zwykłych w tym również feralnej przesyłki za co dostałam negatywa w mojej książce nadawczej

oznacz moderatorów