anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka Smart - opłata od ceny przedmiotu a nie wartości zamówienia

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Chciałbym zwrócić uwagę na pewną „niedoskonałość” systemu naliczania opłat za wysyłkę smart. Uderza to w sprzedawców oferujących np. przedmioty ciężkie, gdzie każdy musi być wysłany w oddzielnej przesyłce. Obecne zasady powodują niedorzeczność, gdzie za tą samą czynność (prowizje sprzedażowe równe sobie) pobierają różną opłatę za wysyłkę smart. Przykład: Towar za 79zł, wysyłka kurier DPD. Klient kupuje 4 przedmioty (lub 4 szt. tego samego) a allegro zgarnia 4x 6,99zł. Klient kupuje 4 produkty oddzielnie i opłata wynosi "tylko" 4x 1,99zł.
Czyli w jednym przypadku Sprzedawca ponosi koszt 4 przesyłek w wysokości 27,96zł, a w drugim 7,96zł - za dokładnie tą samą usługę!

Allegro, czy ten regulamin nie narusza równego traktowania, sprawiedliwych zasad? Dla nas, Sprzedających, to opłata za usługę 4 paczek kurierskich. Dlaczego zatem ich koszty mają być różne?

oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jak na razie tak to niestety działa .... ułomność systemu - raczej nie , stawiam na zamierzone działanie portalu w celu obniżenia kosztów ,, smarka ,,.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A na ile przedmiotów masz ustawioną jedną przesyłkę? Zwykle z automatu allegro nalicza kolejną jak jest zamówionych przez klienta więcej produktów na daną wysyłkę niż masz w ustawieniach.

oznacz moderatorów

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#

Miałam ustawione 3 sztuki, ale szybko zmieniłam na 6 jak zobaczyłam co się dzieje...W ich zapisie jest informacja tylko o pobieraniu prowizji od kwoty za zamówienie od klienta- nie wspominają nic o ilości przesyłek, a więc uważam, że jest to wprowadzanie w błąd lub ułomność systemu/ludzi odpowiedzialnych za zmiany...

oznacz moderatorów

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#

 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dzień dobry,

klientka zamówiła towar za ponad 500 zł- system wyliczył 2 przesyłki- allegro pobrało 2x 4.99 zł. (e8d4d2a5-875e-11ec-bb3b-d9cdee8a2979)

"Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka będzie wartość zamówienia od kupującego." 

Czy zatem liczy sie wartość zamówienia czy także ilość przesyłek do tego zamówienia?

Jeśli klient zamówi u mnie 15 rzeczy - wartość zamówienia np. 350 zł, to allegro pobierze opłatę 4.99 za ilość przesyłek wygenerowanych do tego jednego zamówienia czyli np. 5 przesyłek= 5x4.99=ok. 25 zł!!!!!!! 

Proszę o wyjaśnienie.

Anna

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

w cenniku dopłąt do smarta mowa jest o przesyłce .... domyślnie 1 , nie znalazłem żadnego zapisu dotyczącego wielopaków .

oznacz moderatorów

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#

Kolejny przykład:

Dzisiaj rano klientka zamówiła 5 rzeczy za 311 zł. System wyliczył 2 przesyłki. 4 rzeczy o wartości poniżej 300 zł mogę spakować do jednej przesyłki, a do drugiej jedną za kilkanaście złotych. Jak allegro policzy stosunek ceny? Oczywiście tak samo- 4.99 za obie przesyłki mimo iż jedna jest warta kilkanaście złotych, a druga poniżej 300......

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

A czy taką samą sytuację macie w przypadku paczkomatów? 

oznacz moderatorów

sklepbazalux
#9 Pomysłodawca#

W przypadku paczkomatu jest tak samo. Klient zamówił 5 przedmiotów za wartość powyżej 200 zł. Jeden przedmiot = jedna przesyłka. Allegro naliczyło 3.99 zł  x 5

oznacz moderatorów

badams71
#10 Popularyzator#

Tak, bo nowy sposób rozliczeń został ujednolicony w ten sposób, że nieważna jest firma kurierska, lecz wartość zamówienia. Czyli od paczkomatu czy od DPD, za zamówienie na ponad 200 zł biorą 5.99, powyżej 300 zł 6.99. Sprzedający nic nie może zrobić, bo jak? Mam ustawić ceny moich ofert na tak wysokie, żeby brać pod uwagę, że ktoś kupi u mnie 10 paczek, a ja zapłacę 70 zł allegro od takiego zamówienia? Przecież wtedy nikt tego nie kupi. Już teraz po prostu nie realizuję zamówień na wielopaczki, bo mnie na to nie stać.

oznacz moderatorów

foliedladomu
#9 Pomysłodawca#

W punkt! U nas przy większych zamówieniach potrafimy zapłacić 24 a nawet 32zł za przesyłki (3/4 x 8zł) a klient nie płaci nic. Nie dość, że DPD traktuje nas po macoszemu to jeszcze Allegro postanowiło się dołączyć. 

oznacz moderatorów

badams71
#10 Popularyzator#

My mamy klienta, który bierze 10 sztuk produktu za 69 zł regularnie, każdy musi iść w osobnej przesyłce. Allegro weźmie od takiego zamówienia 70 zł (bo 6.99 x 10), a my zostajemy na minusie. W dodatku klient pisze, żeby go traktować priorytetowo, bo myśli, że robi nam przysługę zamawiając ilości hurtowe, a mnie pusty śmiech bierze...

oznacz moderatorów

Client:91775400
#7 Wielbiciel#

ALLEGRO   robi ze sprzedawców niewolnikow  na przeczakanie. Ile.udalo się oszukać to udało.Nastepny piękny trick allegro i ukryta prowizja od.przesyłki na innym koncie wywalilem.już a smarta i nie jest źle nie dajcie robić się w ......darmową wysyłkę ustawień.Tak was okradają w kolejny nowy sposób.Tak jak i ten ich śmieszny Adas przy popularyzacji i nowych algorytmów.Tam w tym allegro to juź chyba  niepełnosprawni pracują umysłowo ,przecisnąć Allegro pełniące dorównać innym jest żenujące w swojej niewiedzy myślą  że sprzedawcy tego niewidzą.Ktos tu napisał na gadane a co zrobisz.poza allegro.A co allegro jest jedne sprzedajcie z tą na inne ale zwiększenie siły na innych kierowcach wyślijcie sie  bo to trzeba siły trochę włożyć efekt będzie taki że wyjdzie na plus dla Was a.aleggro niech......

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

9 lutego @_HolaOla_  napisała: "Nasz zespół analizuje ten temat, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu. "
Dziś kończy się 16 lutego. Cisza.

Słychać tylko szum spływającej kasy?

oznacz moderatorów

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#
Art.  286.  [Oszustwo]
§  1. 
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Szanowni Państwo, 

 

a gdyby tak zrobić zrzeszenie sprzedawców i stworzyć własną platformę na normalnych warunkach... dało by się przecież...

 

Praktyki Allegro są najdelikatniej mówiąc nie fajne... a tak naprawdę to już można mówić o przewadze kontraktowej i monopolu...

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@WojCzar_PL Jeżeli takie teoretyczne zrzeszenie sprzedawców ma co najmniej dziesiątki milionów złotych, to może zaczynać. Stworzenie platformy, wypromowanie jej, jej obsługa, serwery. To są ogromne koszty.

oznacz moderatorów

cool_turystka
#7 Wielbiciel#

Witam, zadałam pytanie  w tym temacie allegro.

Od zamówienia przekraczającego 400 zł, wysłanego w 4 paczkach (oczywiście SMART) naliczono mi prowizję ponad 26 zł oczywiście NIE od zamówienia a od ILOŚCI PACZEK; oto odpowiedź:

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Kwota podana w regulaminie współfinansowania Smart! to kwota za nadanie jednej przesyłki. Zamówienie jest klasyfikowane do jednego z czterech poziomów na podstawie jego kwoty (te zamówienie to czwarty pułap - zamówienia powyżej 300złotych) i kwota odpowiadająca temu pułapowi jest naliczana za każdą paczkę. 

Poniżej przesyłam jeszcze fragment regulaminu, który wskazuje, że ta opłata to kwota, którą zapłacą Państwo za przesyłkę, a nie zamówienie jako całość.

cool_turystka_0-1645778088841.png

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Na początku chciałabym Was bardzo przeprosić, że musieliście czekać na moją odpowiedź, ale cały czas pracujemy nad najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że zamówienia, które podajecie tutaj za przykłady są problematyczne, dlatego bardzo dziękuję Wam za wszystkie zgłoszenia. Przy obecnych zasadach nie jesteśmy w stanie tego zmienić ze względów technologicznych, dlatego aby wyeliminować tego typu sytuacje w przyszłości konieczna jest zmiana zasad całego programu opłat za przesyłki. Mamy już gotowe rozwiązania, ale niestety przygotowanie i wdrożenie nowych mechanizmów związanych z naliczaniem opłat wymaga czasu. W związku z tym, na tę chwilę proszę Was o cierpliwość. Gdy tylko będziemy mogli podzielić się z Wami informacjami na temat nowych zasad, na pewno będziemy Was o nich informować.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

blooming12
#9 Pomysłodawca#

Panie Moderatorze Ola, 
1. Ile czasu potrwa wprowadzenie nowych zasad?
2. Co należy zrobić / jak ustawić paczki, aby w ramach obecnego systemu ustrzec się przed tymi wysokimi, nieadekwatnymi, błędnymi opłatami?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Drogi @blooming12,

odpowiadając Twoje pytania:

1. Na ten moment niestety nie mogę wskazać Ci pewnych i wiążących terminów, ale staramy się wprowadzić nowe rozwiązanie najszybciej jak tylko będzie to możliwe. 

2. Skonsultuję z ekspertami odpowiedzialnymi za rozliczenia przesyłek w ramach Smart, czy jest jakikowiek sposób, który możemy Wam zarekomendować do czasu rozwiązania tej sytuacji i wrócę tutaj z odpowiedzią. Nie możemy jednak mówić o błędnych naliczeniach, ponieważ w tej chwili liczymy je prawidłowo i zgodnie z regulaminem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów