anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z allegro dpd jak wydrukować etykiety?

MAMY ROZWIĄZANIE!
RED
#21 Demiurg#

Coś właśnie allegro zmieniło w nadaj z allegro

pojawił się pasek

typu

Zamawianie przesyłki

Wybór przesyłek

Zamawianie podjazdu

Podsumowanie

 

przeleciałem przez opcje wpisałem rozmiary

pojawiło się podsumowanie

i kompletnie nie widzę jak wydrukować etykiety

wysyłkowe

oznacz moderatorów
121 ODPOWIEDZI 121
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Kurier wieczór: to przesyłki DPD, które zostały nadane na umowie własnej i nie wyświetlają się poprawnie. Znamy przyczynę, proszę o cierpliwość.

 

Drukowanie etykiet: w zakładce Zamówione przesyłki są trzy opcje drukowania:

  1. Etykiety - pobiera się pdf z etykietami wszystkich zaznaczonych przesyłek,
  2. Protokoły - pobiera się pdf z protokołami wszystkich zaznaczonych przesyłek (o ile przewoźnik je przekazuje),
  3. Wszystkie dokumenty - pobiera się zip, w którym są dwa pliki pdf: jeden z etykietami, drugi z protokołami (o ile przewoźnik przekazuje protokoły).

Kwestia etykiet A6: dla jakiego przewoźnika, pomimo ustawienia A6, pobierają się etykiety A4?

ZAMÓWIENIA- SZCZEGÓŁY-DRUKUJ ETYKIETĘ: przykro mi, ale w tym miejscu akurat niczego nie zmienialiśmy i tam generuje się tylko pdf z etykietą.

 

oznacz moderatorów
humi_pl
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, że "Kurier wieczór" to tylko błąd nazwy a nie jakieś dodatkowe opłaty?

Ustawienia mamy A6 pdf dla "Kurier wieczór" czyli DPD po zaznaczeniu np. 2 szt jest tylko A4. Żeby mieć na etykieciarkę trzeba drukować każdą pojedynczo.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Tak, spokojnie, tylko nazwa metody wyświetla się błędnie, paczka została poprawnie zamówiona jako DPD.

 

Dziękuję za informację o A6 - działamy 🙂 

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@humi_pl dopytam jeszcze:

  1. Czy w Ustawieniach WzA masz format A6?
  2. W którym miejscu pobierasz etykiety?

Sprawdziłam:

  1. Formularz Wysyłam z Allegro, krok "Wybór przesyłek": etykiety pobierają się w A6 (takie mam w ustawieniach),
  2. Zakładka Zamówione przesyłki: etykiety także pobierają się w A6.
oznacz moderatorów
jemiolka2018
#9 Pomysłodawca#

a jeszcze szybkie pytanie: jak wejść do tego formularza Wysyłam z Allegro?

w skróconym menu nie widzę i w zakładce Sprzedaż też nie...

 

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Zamówienia - Nadaj przesyłkę

oznacz moderatorów
jemiolka2018
#9 Pomysłodawca#

chodziło o wejście żeby wydrukować etykiety już zamówionym paczek ale już znalazłem... cały problem jest z tego, że ktoś wpadł na "genialny" pomysł odwrócenia kolejności drukowania etykiet i zamawiania podjazdu... ot i cała tajemnica kolejnego usprawnienia Allegro 😉

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Nie każdy potrzebuje zamawiać podjazd, dlatego może pobrać etykiety i wyjść z procesu.

oznacz moderatorów
jemiolka2018
#9 Pomysłodawca#

ale poprzedni system był zły czy jak... bo nie rozumiem: nie potrzebował podjazdu to nie korzystał z tej opcji i po co to zmieniać?

oznacz moderatorów
Kameleon_Tarnow
#7 Wielbiciel#

Czyli dobrze rozumiem że jak nie chcę zamawiać podjazdu do po wydruku etykiety nie muszę już nic robić, tylko zanieść paczkę do punktu?

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Proces zamawiania składa się z czterech kroków:

  1. Zamawianie przesyłki – wypełniasz dane i zamawiasz przesyłki,
  2. Wybór przesyłek – zaznaczasz paczki, drukujesz etykiety i możesz wyjść z procesu bez zamawiania podjazdu (wtedy możesz albo zanieść je do punktu, albo zamówić podjazd później w zakładce Zamówione przesyłki) albo klikasz Zamów podjazd i robisz to od razu,
  3. Zamawianie podjazdu – ustalasz termin podjazdu po przesyłki zaznaczone w poprzednim kroku,
  4. Podsumowanie.
oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@mgd_tomczyk 

Jeżeli teraz nie zamówimy podjazdu kuriera to nadal będziemy obciążani przez Allegro dodatkową opłatą za podjazd w przypadku ilości paczek DPD mniejszej niż cztery ?

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Nie odpowiadam za kwestię rozliczeń, ale jeśli nie zamawiacie podjazdu, to nie ma opłaty za podjazd. 
W zakładce Zamówione przesyłki można zamawiać teraz podjazdy grupowo (dla max. 100 przesyłek jednocześnie), co powinno ułatwić kwestię liczby paczek per podjazd.

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@mgd_tomczyk 

Niestety na Allegro pomimo, że nie zamawiamy podjazdu DPD to każdorazowo za niego płacimy gdy paczek jest mniej niż cztery.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Poproszę numer przykładowej przesyłki, za którą jest takie obciążenie, sprawdzę kwestię zamówienia podjazdu. 

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@mgd_tomczyk 

numer przesyłki: 0000391562616W

numer zamówienia: eae5b901-34fc-11ed-98bf-db4a1639998d

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@mgd_tomczyk 

Sprawdziła Pani kwestię zamówienia podjazdu? Numer zamówienia: eae5b901-34fc-11ed-98bf-db4a1639998d

Nie mogę znleźć informacji na ten temat. 

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Przesyłka o numerze 0000391562616W nie została nadana w Wysyłam z Allegro, wobec czego nie jestem w stanie sprawdzić, czy został do niej zamówiony podjazd, za który nastąpiło obciążenie.

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@mgd_tomczyk 

Nigdy nie zamawialiśmy podjazdu kuriera DPD po paczki z Allegro. Kurier odbiera je przy okazji odbioru paczek z naszego sklepu. Odbiór mamy bezpłatny zgodnie z umową z DPD. Pomimo tego jesteśmy obciążani przez Allegro co zgodnie z tym co Pani napisała wcześniej nie powinno mieć miejsca: "Nie odpowiadam za kwestię rozliczeń, ale jeśli nie zamawiacie podjazdu, to nie ma opłaty za podjazd. "

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

W tej sytuacji proszę skontaktować się z nami przez tę stronę: https://allegro.pl/pomoc/kontakt - prawdopodobnie będzie konieczne złożenie reklamacji. Ja niestety nie mogę w tej sprawie pomóc.

oznacz moderatorów