anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wznowienie aukcji - czy to działanie jest poprawne?

-Lith-
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

chciałem zaalarmować Sprzedających o procederze lub błędzie, który ma czasem miejsce po zakończonej sprzedaży. W ciągu niecałego tygodnia Już drugi raz jestem świadkiem, jak po wylicytowaniu aukcji przedmiot wystawia się ponownie automatycznie i - według relacji jednego ze Sprzedających - wiąże się to z ponownym naliczeniem opłat! Dzieje się to bez wiedzy i udziału Sprzedającego.

Drugi przypadek dotknął mnie osobiście jako kupującego: dokonałem zakupu w aukcji 9119062325, po czym pojawiła się ona ponownie u Sprzedającego już pod numerem 9119101583. Zobaczą Państwo, że są one identyczne.

Trzeba to nagłośnić.

Pozdrawiam!

Janusz Kaiser

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

A może sprzedający wystawia drugi produkt, albo naciągacz i sprzedaje kilka razy ten sam produkt, lub ktoś nie odebrał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-Lith-
#9 Pomysłodawca#

Opcja pierwsza odpada, bo to unikalne zestawy. Niepowtarzalne.

Opcja druga również jest mało prawdopodobna, bo obydwaj sprzedawcy mają dobrą renomę i niezależnie od siebie opisali mi sprawę.

Obawiam się, że z systemem Allegro dzieje się coś nie tak, dlatego uczulam Sprzedawców.

Pozdrawiam

JK

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Ale przy wystawianiu aukcji jest opcja wznów automatyczne, mogli mieć to zaznaczone 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-Lith-
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, mam nadzieję, że to tak prosta pomyłka. Niemniej - uczulam.

Pozdrawiam!

JK

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@-Lith- Z systemem wystawiania ofert wszystko jest w porządku, więc nie ma powodów do zmartwień i  ostrzegania kogokolwiek. Sprawdziłam obie oferty i są one całkowicie poprawne, nie widzę tutaj żadnych nieprawidłowości. Nie jest prawdą, że druga oferta pojawiła się po zakończeniu pierwszej. Sprzedający wystawił dwie oferty, więc zakładam, że po prostu posiada dwa zestawy tych klocków. 

Do relacji anonimowego Sprzedającego nie mogę się odnieść, ale jeśli ma on wątpliwości związane z naliczonymi opłatami, zawsze może zgłosić się do nas. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

-Lith-
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

Dziękuję za zbadanie sprawy. Napiszę, co wiem.

1. Sprzedający nie posiada dwóch takich zestawów. Byłem z nim w stałym kontakcie w tej sprawie. Powiedział mi, że wystawiły się automatycznie.

Drugi Sprzedawca już się z Państwem w tej sprawie kontaktował, jeszcze chyba nie otrzymał odpowiedzi.

Pozdrawiam

JK

oznacz moderatorów

zefir-mk
#7 Wielbiciel#

 

Dzień dobry,

 

ja miałem podobną sytuacje kilka dni temu, sprzedałem towar 

, który 5 minut później pojawił się znowu na aukcji wyróżnionej, 

nic mi nie wiadomo o odnawianiu, nie jestem hurtownikiem

i więcej kupuje niż sprzedaję. prowizja za wyróżnienie została pobrana

drugi raz ,zgłosiłem problem na allegro ale cisza.nikt nie odpowiedział.

sprzedałem towar za 650 zł a prowizja za wyróżnienie dwa razy,

za sprzedanie oraz sprzedanie z wyróżnieniem razem 102PLN,

ja to olewam, tylko to jest kasa dla dziecka, jak nie cofna drugiej prowizji

to na pewno nie skorzystam z tego portalu.dla zasady

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi kasę 🙂 Coś ten system często się psuje, szkoda tylko, że zawsze na niekorzyść sprzedających.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@zefir-mk @mikeza odsyłam do powyższych odpowiedzi @_HolaOla_ oraz @kostas11, które w wyczerpujący sposób wyjaśniają temat. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

zefir-mk
#7 Wielbiciel#

dziękuję chyba już nie będę czytał , wczoraj kupiłem jeszcze szybko komputer dla syna , i po 21 latach wypowiedziałem umowę, po prostu dla zasady.

poczułem się oszukany (po rozmowie z konsultantem),po drugie świat nie kończy się na Allegro.

 Nie będę ich uczył co to znaczy klient lojalny,  nie będę ich uczył marketingu

ostatnio po 10 latach z UPC , który podobny numer mi odwalił, rozwiązałem

umowę i przeszedłem do Orange, dzwonili 5 razy żebym został , nawet w dniu 

odłączenia pytali czy mogą dać mi bonus, wiedzieli że dzisiaj klient  żyje chwilą

i nie przywiązuje się do firmy na lata .

Allegro to duża firma, ale ludzie tam pracujący nie potrafią utrzymać relacji

niech policzą jaki cash flow  był przez 21 lat.

 

oznacz moderatorów

monia-m33
#7 Wielbiciel#

Wątpię, aby ten system działał poprawnie.

Wystawiłam na sprzedaż KUP TERAZ 1 dozownik sensoryczny (zaznaczyłam opcję wystawiania automatycznego po zakończeniu trwania aukcji)

I jakaż to niespodzianka! Dziś o godz. 17.43 sprzedał się, a pomimo tego został wystawiony ponownie i o godz. 18.08 dokonano po raz drugi zakupu tego samego przedmiotu (na szczęście ten sam kupujący i mam nadzieję, że nie chce 2 takich samych przedmiotów, bo ja mam tylko 1).

Jakaś kpina, oczywiście 2 razy naliczona opłata za sprzedaż. Nie sądzę więc, aby wszystko działało w tym serwisie jak należy. I chyba należałoby sie temu przyjrzeć, bo nie po raz pierwszy jak widać to się zdarza.

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@monia-m33 Zaznaczyłaś opcję  - wznów po zakończeniu z taką samą ilością przedmiotów ?

 

"po zakończeniu wystaw ponownie ofertę z pełnym zestawem przedmiotów

Oferta będzie wznawiana ze stałą, początkową liczbą przedmiotów niezależnie od tego, ile przedmiotów sprzedasz."
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@monia-m33 Zaznaczyłaś opcję automatycznego wznawiania i jesteś zaskoczona tym, że automatycznie się wznowiło?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

monia-m33
#7 Wielbiciel#

Logiczne dla mnie, że wznawia niesprzedane przedmioty. Poza tym przedmiot był wystawiony już jakiś czas temu i wtedy nie było dopisku: "Oferta będzie wznawiana ze stałą, początkową liczbą przedmiotów niezależnie od tego, ile przedmiotów sprzedasz."

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@monia-m33 jakiś czas temu to znaczy kiedy? bo ten zapis istnieje od 4 lat jak nie dłużej. Wznawia także sprzedane, jeśli chcemy aby "wznawiało" tylko niesprzedane zaznaczamy "do wyczerpania przedmiotów"

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@monia-m33 Zawsze ten dopisek był przy opcji automatycznego wznawiania. Jak chcesz żeby się nie wznawiało, to wystawiasz ile tam masz sztuk i zaznaczasz opcję "do wyczerpania przedmiotów".

Zresztą, napisane jest dość jasno:
"po zakończeniu wystaw ponownie ofertę z pełnym zestawem przedmiotów
Oferta będzie wznawiana ze stałą, początkową liczbą przedmiotów niezależnie od tego, ile przedmiotów sprzedasz."

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

Nie zastosowałem sarkazmu tylko próbuję Ci uświadomić, że musiałaś nie zauważyć tego podczas zaznaczania, bo ten zapis istnieje od kiedy wprowadzili opcję "do wyczerpania"

oznacz moderatorów

gormit_gormit
#9 Pomysłodawca#

Tak, wznawianie ofert czasem dzieje się błędnie - przynajmniej kiedyś mi się tak działo jako sprzedającemu. Mam 1 sztukę i po sprzedaży wznawia się - klops jeśli ktoś drugi kupi zanim to wyłapię. Analogicznie dzieje się przy ofertach wieloprzedmiotowych, wznawiają się z liczbą statrową, system nie odejmuje sprzedancyh sztuk. Rzecz do poprawy

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gormit_gormit Nie żadna rzecz do poprawy, tylko po prostu nie umiesz używać tej opcji, ot co.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów