anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za 7 dni stracisz możliwość wypłacania pieniędzy z Allegro Finanse, czy to wiadomość od Allegro?

Macka40
#7 Wielbiciel#

czy ktoś to jeszcze dostał

oznacz moderatorów
182 ODPOWIEDZI 182

Blaksad
#12 Orędownik#

3 miesiące od pierwszego maila, więc niedługo dostaniesz ponaglającego maila że niedługo mija deadline.

 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Pytajcie o to bezpośrednio PayU, Moim zdaniem oni tego nie wymagają, a nawet jak by to przesyłajcie do niech nie do Allegro. Wtedy PayU powinno potwierdzić weryfikację do Allegro.

oznacz moderatorów

haze68
#9 Pomysłodawca#

Ja rozumiem iż to Payu powinno interweniować w tej sprawie ale nadal nikt nie podał konkretnej odpowiedzi po co i na co komu skan mojego dowodu. Przecież są to moje pieniądze i nic nikomu do tego na jakie konto chce je wypłacić! Skoro 18 lat temu wystarczyło weryfikacje przeprowadzić poprzez przelew to nie można w ten sposób. Prościej i bezpieczniej? Myślę że zamknięcie konta w takiej sytuacji jest najbezpieczniejsze i otworzenie nowego.

Druga sprawa jest taka iż nadal mam konto do wypłat aktywne. Mam rozumieć iż pojawią się pieniądze i wtedy zablokują mi konto? Payu czeka na czysty zysk blokując wypłaty w momencie wpłaty? Konto do wypłat powinno być automatycznie zablokowane do momentu weryfikacji. Jeśli ktoś nie chce weryfikować to oki ale wtedy wiem na czym stoję i zaczynam sprzedaż z innego konta.

 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Na innych portalach sprzedażowych jest określona sytuacja weryfikacji więc człowiek zna zasady przed, a na alledno jest łapanka, nie wiadomo jakimi kryteriami się kierują wysyłając do weryfikacji.

oznacz moderatorów

czarnoszarywilk
#9 Pomysłodawca#

Witam dostałem maila że mam wysłać skan dowodu do allegro i mam na to 7 dni - niby allegro ale myślę że to przekręt. Nigdzie na mojej stronie allegro nie ma takiego żądania.

Przekręt albo niepoważne podejście do sprzedawcy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@czarnoszarywilk nie , to raczej nie jest przekręt , weryfikacja danych , jeśli się nie zastosujesz stracisz możliwość wypłat z AF . Dla pewności wywołam dziewczyny . @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MojaMakrama
#8 Zapaleniec#
jeśli w ciągu kolejnych 7 dni nie prześlesz zdjęcia lub skanu swojego dokumentu, nie wypłacisz pieniędzy z Allegro Finanse.

Do tytułu poprzedniej wiadomości wkradł się błąd – na potwierdzenie danych masz 7 dni, nie 14. Przepraszamy!

Zgodnie z prawem, co jakiś czas operator płatności PayU ma obowiązek weryfikowania danych sprzedającego. Ponieważ sprzedajesz na Allegro i korzystasz z płatności PayU, musisz potwierdzić swoje dane do wypłat. W tym celu wystarczy, że prześlesz zdjęcie lub skan swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego albo paszportu.

Jeśli nie zrobisz tego w ciągu 7 dni od otrzymania tej wiadomości, nie wypłacisz swoich pieniędzy z Allegro Finanse. Blokadę wypłat zdejmiemy dopiero wtedy, gdy zweryfikujesz dane u operatora PayU.

Jakie dane muszą być widoczne na skanie lub zdjęciu

Wystarczy, że prześlesz zdjęcie tylnej strony dowodu osobistego lub strony ze zdjęciem w paszporcie. Operator płatności PayU sprawdzi:

  • imię i nazwisko
  • PESEL (lub datę urodzenia)
  • serię i numer dokumentu
  • datę wydania i datę ważności dokumentu.
oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

@MojaMakrama Ja przy pierwszej weryfikacji do PayU wysłałam zdjęcie z zasłoniętymi niektórymi danymi i było ok. Z Przelewy24 nadal mam problem, bo nie chcą przyjąć takiego zdjęcia, a ja mam obawy przed wysłaniem zdjęcia dowodu z widocznymi wszystkimi danymi...

oznacz moderatorów

MojaMakrama
#8 Zapaleniec#

Również dostałam i się zastanawiam czy to prawdziwy mail.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czarnoszarywilk @MojaMakrama @mdrogeria Potwierdzam, ta wiadomość pochodzi od nas, więc uzupełnijcie proszę dokumenty, o których w niej informujemy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

czarnoszarywilk
#9 Pomysłodawca#

Witam

Przy obecnym RODO i przekrętach w sieci - to powinna być możliwość potwierdzenia wiadomości na stronie allegro czy w skrzynce pocztowej allegro (takiej nie ma)

Kiedy **piiip** wysyła takie wiadomości zawsze mogę wejść na stronę i tam mam wszelką korespondencję od nich i wszelkie fałsze się od razu wyłapuje a tu... nic ( chociaż allegro czerpie wzory z **piiip**)

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@czarnoszarywilk To jest prawdziwy mail od Allegro. Nie dostajesz w nim linku do kliknięcia, tylko instrukcję gdzie wejść na stronę Allegro > w którą zakładkę > i dopiero tam załączyć skan.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  Moglibyście zrobić uwierzytelnianie profilem zaufanym.

Skończyłyby się problemy, narzekania i wysyłanie skanu DO ze zdjęciem "Małpy" . Większość przedsiębiorców a od takich głównie żądacie weryfikacji, ma profil zaufany, a jeśli nie to bardzo łatwo może założyć w najbliższym ZUSie czy w banku .

Dlaczego w szale "unowocześnień" czy "udziwnień" allegro nie zrobicie tej możliwości uwiarygodniania się. U nas np refundacje za leki nie pójdą bez profilu zaufanego, płatności też.  Dziwię się okrutnie, takie ułatwienie a wy nic , a wy miniu miniu, skan wysyłać, a potem hakerzy lewe kredyty biorą na skan albo, że na rynku tyle kasy wypranej i wraże organizacje są wspomagane.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Popieram całkowicie pomysł @AptekaNatolinska . Jest to bezbolesne rozwiązanie nie budzące takich kontrowersji i sprzeciwów jak wysyłanie skanu dowodu. A wszystkie urzędy i ważne instytucje jak ZUS czy US honorują takie uwierzytelnienie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Zdjęcia i zrzuty są natychmiast usuwane w procesie weryfikacji, gdy tylko  dane są zatwierdzane, ale oczywiście przekażę Twoją propozycję jeśli chodzi o uwierzytelnianie profilem zaufanym do właściwych rąk. Większych zmian nie mogę obiecać, ale na pewno Wasze sugestie trafią do kogo trzeba. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Pomiędzy przysłaniem a usunięciem jest morze i ocean, wasze systemy "obronne" nie są nie do złamania,  hakerzy są coraz sprytniejsi, tyle naiwniaków sie nabiera, nasz sąsiad ostatnio wyrzucił 80 tysia przez okno, bo fałszywy "policjant" mu polecił i fakt , że ma 89 lat, nie ma znaczenia bo dzieci ma bardzo kumate i trendy. A mimo to uwierzył.   Osobiscie musiałam jeździc do oddziału bo też odmówiłam przesłania, skończyło się na zdjeciu małpy.  Wolę profil zaufany. I powinniscie zrobic to w te pędy.

oznacz moderatorów

K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

@AptekaNatolinska pytanie czy udało się to załatwić w oddziale od 'ręki' . Nawet 'góra' nie potrafi udzielić odpowiedzi czy jest tam osoba odpowiednia aby zweryfikować dane 🙂

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

od ręki natychmiast nie, ale w sumie posżło. jednak zwracam uwage, ze to było jakies 5 lat temu. Dlatego tak wciąż duszę temat, żeby allegro wprowadziło mozliwość weryfikacji za pomocą profilu zaufanego. Szybko i bezpiecznie, wszelkie operacje finansowe tą drogą.

oznacz moderatorów

K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

Próbujemy zobaczymy co wyjdzie. Profil zaufany byłby najbardziej korzystny ale... już Inpost przy zawieraniu umowy robi video weryfikacje na której DW jest do wglądu ale nie żadne skany etc...

oznacz moderatorów

Slawek_Moryc
#7 Wielbiciel#

Dlaczego dostalem email z informacja że za 7 dni stracę możliwość wypłacania pieniedzy z payu na swoje konto jeśli nie wyślę im skanu dowodu? Konto do wypłat było aktywne od dawna i od dawna wypłacam z niego pieniądze na swoje konto ,,,,to co się stało? Nie chce udostepniac skanu dowodu bo to proszenie się o kłopoty w obecnych czasach. Czy to oznacza że muszę zrezygnować ze sprzedaży na portalu allegro. Przecież nikt mi nie da gwarancji ze moje dane nie trafią w niepowołane ręce.  Coś w tym temacie wiadomo więcej. ?

oznacz moderatorów