anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje konto zostało zablokowane przez powiązania z innym, co mogę zrobić?

tu_promocje
#8 Zapaleniec#

Zablokowano nam kilka kont allegro firmowych jednoosobowej działalności i prywatne konto właściciela konta z wieloletnią tradycją. Jako powód allegro podaję zadłużenie wobec allegro współpracującej z nami Spółki zoo - Inna firma, inny nip, inny adres, inne konto bankowe, inny właściciel. Powodem, jest też to że dostęp do tych kont posiada jakaś osoba z naszych firm, ale nie chcą zdradzić co to za osoba. Miał Ktoś taki problem ? Jak to rozwiązać? Spłacić długi innej firmy? Rozmawiałem ze spółką zoo oni  też prowadzą spór z allegro za naliczone z kosmosu karne opłaty ale tak jak i w moim przypadku obsługa allegro to zbrojony beton "bardzo mi przykro, lecz decyzja serwisu w tej sprawie nie uległa zmianie", "nie jest możliwe z naszej strony wskazanie Panu sposobu, w jaki konta powiązane są z Pańskim kontem" itd...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

maxr01
#17 Koryfeusz#

To nie jest temat na AG. Tutaj nikt Ci nie pomoże

Taką sytuację musisz bezpośrednio z Allegro wyjaśniać.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

tu_promocje
#8 Zapaleniec#

z allegro nie ma wyjaśniania, tak jak napisałem wyżej, Jesteś pewien że nikt nie miał podobnej sytuacji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tu_promocje Temat poruszany na forum wielokrotnie. Nie odblokują Wam konta, dopóki tamta spółka nie ureguluje zadłużenia.

oznacz moderatorów

tu_promocje
#8 Zapaleniec#

czyli powinno być tak samo jak w tej sytuacji: 

Komornik zajął ciągnik za długi sąsiada. Stanął przed sądem w Łodzi

Ta sprawa zbulwersowała całą Polskę....

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@tu_promocje 

Domyślam się, jakie to emocje, kiedy wszystko się wali, ale jednak spróbuj się zastanowić spokojnie: czy Allegro aby nie ma racji?

Prosty przykład: w poniedziałek konto współpracującej z Tobą spółki zostaje zawieszone, a w czwartek na Twoim koncie pojawiają się te same produkty, w identycznych cenach, z tymi samymi zdjęciami. To jest dowód, mocny dowód na Twoją niekorzyść. A jeśli nie daj Boże oferty wystawiono z tego samego IP, to jest dowód prawie-że-niezbity.

Jeżeli Twoje konta uaktywniły się nagle, wszystkie razem, po zawieszeniu konta współpracującej spółki, to nie masz szans.

W ten sposób trzeba myśleć. A może Twój magazynier zalogował się z Twojego komputera na konto zawieszonej spółki?

Pamiętaj, że komornik miałby prawo zająć ciągnik, gdyby udowodnił, że sąsiad przekazał go sąsiadowi, aby uniknąć zajęcia.

Primo: czy Allegro nie ma racji?

Secundo: czy Allegro aby na pewno nie ma racji?

Tertio: Jeśli Allegro absolutnie nie ma racji, wezwanie przedsądowe i jazda w razie odmowy. Duże firmy też się boją niekorzystnych wyroków.

oznacz moderatorów

tu_promocje
#8 Zapaleniec#

Zajmują twój ciągnik, bo sąsiad miał długi, Nie ciągnik sąsiada! Więc sąd i uokik, działamy...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jeżeli ty masz rację i allegro ma rację to o właściwej racji powinien zdecydować sędzia.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@tu_promocje 

UOKiK nie bardzo, niestety, Urzędem Ochrony Konkurencji oni są tylko wtedy, kiedy ochrona konkurencji pomaga konsumentom.

Sąd jak najbardziej, ale licz się z tym, że to będzie trwało lata całe🙄

Według mnie najlepsze rozwiązanie to konsultacja z dobrym prawnikiem. Temat konsultacji - co zrobić, żeby rozwiązać problem bez wieloletniego procesu (i ile mnie to będzie kosztowało...).

Pamiętaj, że Allegro ma fioła na punkcie IP, czego najlepszym dowodem jest dostęp do tych kont posiada jakaś osoba z naszych firm.

Wystarczy, że Twój pracownik zalogował się z Twojego komputera na konto tamtej firmy. Jeśli nic z tego, co pisałam wyżej o produktach, cenach czy zdjęciach nie miało miejsca - pozostaje powiązanie po IP.

Dla mnie IP to słaby dowód - ale wypadłam z obiegu parę lat temu, a zresztą to nigdy nie była moja działka. O ile wiem, nie było precedensu.

oznacz moderatorów