anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie o zakładce Zamówienia w Menedżerze Sprzedaży

pronac
#9 Pomysłodawca#

Nowa zakładka w ms.allegro.pl -> ZAMÓWIENIA.

Co sądzicie, jakie zmiany powinny być uwzględnione ?

 

Bardzo gorący temat na FB pojawił się po wprowadzeniu nowej zakładki.

Ja osobiście jestem bardzo zawiedziony nową propozycją od Allegro. Nie została w żaden sposób z sprzedającymi skonsultowana a jej funkcjonalność jest bardzo słaba, więcej utrudnia niż pomaga w naszej pracy. 

 

Bardzo proszę o ponowne przeanalizowanie tej zmiany, skonsultowanie jej z głównymi odbiorcami i wypracowanie odpowiedniego narzędzia.

 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LovePRINT
#9 Pomysłodawca#

Witam,rzeczywiście jest to raczej cofnięcie się niż krok do przodu,obsługujemy 5 kont na allegro,i w chwili obecnej nie było problemów z MS,wszystko trafiało do zakładki sprzedane,po skopiowaniu funkcji "Zamówienia" bo przecież już taka jest po zalogowaniu do Allegro,powstaje zamieszanie,bałagan,trzeba będzie się przełączać pomiędzy użytkownikami,odznaczać,sortować co wysłane co nie,jakie jest nowe zamówienie.My już swego czasu zgłaszaliśmy uwagi,garść uwag,na temat narzędzia,jednak serwis nie słucha tego co się proponuje,wprowadzać coś czego oni i tak nie używają,a nam którzy korzystają utrudnią pracę.Trzeba poszukać alternatywy dla MS.jeżeli dalej tak będzie.

oznacz moderatorów

BigMaras
#8 Zapaleniec#

Cofnięcie to mało powiedziane. Wyeliminowanie zakładki transakcje to nie krok wstecz a zakończenie praktycznie całego projektu MS bo nic z niego nie zostanie.

Co do zakładki zamówienia to nadaje się ona jedynie do pojedynczych transakcji na allegro lokalnie a nie dla sklepów.

1) Brak jest możliwości katalogowania zamówień do folderów

2) Brak jest możliwości eksportu xml do programów nadawczych jak np. DPD, czy enadawca

3) Przy dużej ilości zamówień kompletnie nie czytelne i nie do ogarnięcia, wszystko w jednym worku

4) Brak jest możliwości wysyłki do klienta spersonalizowanych wiadomości email po transakcji jak ma to miejsce teraz

5) Brak możliwości tworzenia i podglądu np. listy wystąpień o zwrot prowizji czy kompaktowej listy zamówień i jej sortowania

Na grupie FB jedyna informacja od przedstawicieli jest taka, że pracujemy na rozwiązaniami. Super, czyli wyłączamy w drugim kwartale MS a potem się zobaczy czy coś dodamy.

Normalnie ręce opadają....

oznacz moderatorów

pronac
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem w tej sytuacji jest stworzenie "grupy roboczej" złożonej z Allegro, Informatyków e-commerce oraz 3 grup Sprzedawców [ mali, średni, duzi ].

Nowe narzędzie powinno być dostosowane do potrzeb tych grup. 

 

Po stworzeniu wspólnego projektu każdy zyska:

  • Allegro - zarobi 
  • Sprzedawcy - ułatwi organizację zamówień i sprzedaż na Allegro
  • Informatycy - będą mieć co robić 🙂 

@msniezek Macieju czy Allegro zauważyło bardzo duże zniesmaczenie Sprzedawców zaproponowana nową zakładką "Zamówienia" ? Czy poza sugestiami jakie są zbierane są podejmowane inne działania? 

 

oznacz moderatorów

Piotr-WulCar
#8 Zapaleniec#

Dla większości sprzedawców, którzy nie mogą sobie pozwolić na pracę na takim bublu jak zakładka Zamówienia, skończy się wykupieniem oprogramowania zewnętrznego. 

oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem jak Wy, ale ja dostałem od swojego opiekuna handlowego prośbę o przesyłanie sugestii co do działania zakładki "Zamówienia". Myślę, że warto przesłać swoje sugestie na maila i poczekać co będzie się zmieniało.

oznacz moderatorów

pronac
#9 Pomysłodawca#

@sprzedaz_on-line 

Wszędzie gdzie jest mowa [ Fora, FB ] o zakładce "Zamówienia" i wypowiadają się pracownicy Allegro jest mowa aby przesyłać sugestie. 

Moim jednak zdaniem przy tak ważnym narzędziu powinno inaczej wyglądać komunikowanie się pomiędzy stronami. 

To narzędzie dla nas Sprzedających i powinna być obustronna komunikacja i "burza mózgów".

oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Wg. mnie doskonałą formą "burzy mózgów" jest właśnie udostępnienie narzędzia i stopniowe jego udoskonalanie. Allegro daje nam pół roku na przesyłanie sugestii i daje sobie tyle czasu na dopracowanie narzędzia, zanim zostanie wprowadzony obowiązek jego używania.

Liczę na to, że pracownicy serwisu odniosą się rzeczywiście do przesyłanych informacji i zmiany będą w szybkim tempie wprowadzane.

Oczywiście, zawsze warto mieć przygotowaną alternatywę w postaci przygotowanego narzędzia zastępczego, firmy zewnętrznej, gdyby jednak finalna wersja produktu nie była w stanie spełnić naszych oczekiwań. Osobiście, jestem jednak bardziej przekonany do korzystania z narzędzi oferowanych przez Allegro, ponieważ moim zdaniem gwarantują większą niezawodność usług.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sprzedaz_on-line  zawsze czekamy na Wasze sugestie, naturalnie dzięki sprzedającym i kupujący udaje nam się wprowadzać nowe funkcje, albo usprawniać te stare 👌

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

pronac
#9 Pomysłodawca#

@sprzedaz_on-line  :

Dla nas interfejs i czytelność strony jest już na samym początku nie do zaakceptowania, nieczytelność przychodzących zamówień i próba ich przygotowania powoduje o wiele większy czas realizacji a w chwili gdy jeden pracownik musi minimum 100 zamówień przygotować to po po prostu czasu i nerwów mu nie starcza. 

@cloudcloud :

Na początku z Allegro korzystałem jako kupujący [ od 2005 ] a następnie przekonując się i widząc przyszłość zacząłem sprzedawać i od 2017 profesjonalnie skupiłem się na tym kanale sprzedaży.

Widziałem wiele zmian na Allegro; wizualne, techniczne; odczuwałem ewolucje oraz rewolucje i wiele przydatnych narzędzi czy funkcji które znikły nigdy nie wróciły [ przy wielu prośbach, sugestiach od dużego grona Sprzedających ]. 

Poza drobnymi zmianami [ nie mającymi wpływu na lepszą organizację pracy ] gdy Sprzedawcy od wielu lat proszą o poprawę narzędzi [ przykład: ikonka w ms.allegro że kupione w pakiecie SMART  ] Nasze sugestie nie weszły w życie. 

Wierzę jednak że pierwszy raz przy zmianie głównego narzędzia do obsługi zamówień Allegro potraktujecie Nas jako partnerów i dołożycie wszelkich starań aby nowy menadżer stał się programem idealnym, gdzie inne firmy IT będą mogły tylko pozazdrościć.  

 

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Zgadza się. U nas cały system pracy działu wysyłki opiera się o Menedżera Sprzedaży. Wprowadzanie takich zmian to dla nas bardzo duże zamieszanie. Nowa zakładka nie oferuje pełnych możliwości, przede wszystkim brakuje eksportu (do DPD, do E-nadawcy Poczty, do naszego wewnętrznego systemu).

Z jednej strony Allegro zapowiada, że nowa zakładka będzie zmieniana i zachęca do podawania sugestii - ok. Z drugiej jednak jest już termin wygaszenia aktualnej zakładki. Czyli stawiamy krzyżyk na starym systemie w momencie jak nowy nie jest gotowy do pracy - bardzo, bardzo źle.

No i co mamy robić? Nie zmienimy systemu pracy z dnia na dzień bez przygotowania. Ale jak przestawić się na nowy system, jeśli nawet nie wiadomo jak on będzie działał? Możemy też czekać na "przeanalizowania naszych sugestii". Ale czy się doczekamy? Czy za 3 miesiące obudzimy się z ręką w nocniku i wyłączonym aktualnym MS?

oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Trochę nie chce mi się wierzyć w to ,że serwis nie wie jak uboga i niezdatna do pracy jest ta zakładka, która miałaby zastąpić transakcje.. zapewne plan jest bardziej zaawansowany niż myślimy.. Nie wyobrażam sobie  tak drastycznej zmiany a tym bardziej likwidacji ,ponieważ klienci u nas kupują kilka , kilkanaście przedmiotów w różnych odstępach czasowych by zebrać je do wspólnej przesyłki. Finalnie w zakładce tej mamy zazwyczaj do tysiąca sprzedanych  i czekających na zgrupowanie transakcji , które nadzorujemy m.in. po dacie sprzedaży. 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Sama zakładka "zamówienia" i jej powstanie nie jest bezużyteczne, bardzo fajnie się z niej korzysta. Jednak logiczne byłoby  pozostawienie zakładki "transakcji" gdyż to narzędzie ma całkiem inne funkcje niż "zamówienia", doczytałam na fb że nie będzie możliwości eksportu transakcji do zewnętrznych programów wysyłkowych, co tak naprawdę zmusza do pracy na api przez programy zintegrowane, bez sensu całkiem. Po co zabierać coś, co może sobie działać i jest przydatne?

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Przyłączam się do opinii. Sprzedaję na allegro od 15 lat i stwierdzam że tak źle jeszcze nie było.

1. Przy kilkunastu transakcjach dziennie strona jest całkowicie nieczytelna. zawiera wiele informacji z których korzysta się sporadycznie.

2. W przypadku sprzedaży na kilku kontach brak jednoczesnego podglądu na wszystkie transakcje.

3. Brak możliwości edytowania list wysyłkowych i etykiet pomocniczych , do tego codziennie używam zakładki sprzedane,

4. Brak możliwości grupowania transakcji we własnych zakładkach, bardzo przydatne narzędzie.

wyszczególniłem tylko braki bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania na allegro.

Co wy na to?

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Gorący apel do Allegro! Proszę o nie wyłączanie zakładki transakcje z Menedżera Sprzedaży do czasu uspokojenia się sytuacji związanej z koronawirusem. Jest to trudny okres ograniczonego działania firm ze względu na zwolnienia, urlopy do opieki nad dziećmi, pracę zdalną. Każda dodatkowa zmiana jest dodatkowym obciążeniem, na które teraz nie jesteśmy gotowi. Zakładka transakcje działa i naprawdę nie ma potrzeby, żeby ją ruszać, zwłaszcza teraz.

@cloudcloud @_HolaOla_ @nat_not @msniezek 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@cloudcloud  Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje w tym temacie. Czy już coś wiesz na temat poprawek do nowej zakładki zamówienia ? Które sugestie brane są po uwagę a które nie ? Napisz coś konkretnego.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbiW tej chwili nie mam informacji, czy zapowiadane zmiany zostaną przełożone, ale dziękuję za Twój głos. Przekazałam już tę prośbę do odpowiedniego zespołu zajmującego się tym tematem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi @BURZYNSKID Otrzymałam zapewnienie, że do czasu, aż sytuacja związana z koronawirusem się nie ustabilizuje, zmiany dotyczące tej zakładki nie będą wprowadzane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Krexus
#8 Zapaleniec#

Cześć,
Nieco odgrzeję kotlet. Mam pytanie do Was odnośnie alternatywy dla zakładki zamówienia z MS. Jak wszyscy wiemy zakładka, która do tej pory świetnie działała (transakcje) w poniedziałek zostanie wyłączona. 

Czy znacie jakieś rozwiązania, które możecie polecić, aby w sprawny sposób obsługiwać zamówienia? Zakładka transakcje do tej pory służyła mi głównie do generowania list wysyłkowych dla magazynu, ważne aby dało się taką listę posortować alfabetycznie według loginu klienta - w przypadku ~100 zamówień dziennie tylko alfabetyczne wygenerowanie listy i alfabetyczne wygenerowanie etykiet na zebrze pozwala na sprawne pakowanie zamówień. W zakładce zamówienia niestety nie widzę możliwości sortowania zamówień. 

Możecie coś polecić? 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Krexus  Najczęściej polecany jest BaseLinker, choć z niego nie korzystam, to nie wiem czy posiada potrzebowane przez Ciebie funkcje. Tak czy inaczej, na pewno będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż obecne Zamówienia. Posiada wersję testową, więc warto już teraz sprawdzić. W ostateczności pozostaje jeszcze zlecenie stworzenia kopii dotychczasowego MS.

Za cztery dni na forum będzie chaos ^^

oznacz moderatorów