anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie o zakładce Zamówienia w Menedżerze Sprzedaży

pronac
#9 Pomysłodawca#

Nowa zakładka w ms.allegro.pl -> ZAMÓWIENIA.

Co sądzicie, jakie zmiany powinny być uwzględnione ?

 

Bardzo gorący temat na FB pojawił się po wprowadzeniu nowej zakładki.

Ja osobiście jestem bardzo zawiedziony nową propozycją od Allegro. Nie została w żaden sposób z sprzedającymi skonsultowana a jej funkcjonalność jest bardzo słaba, więcej utrudnia niż pomaga w naszej pracy. 

 

Bardzo proszę o ponowne przeanalizowanie tej zmiany, skonsultowanie jej z głównymi odbiorcami i wypracowanie odpowiedniego narzędzia.

 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@DarkStoorM już testowałem, w zakresie wydruków nie jest doskonały ale i tak lepszy od tego co proponuje allegro. Czekam do 3 -10-2020 i jak nic nie zmienią to się przesiadam na BaseLinker.  Pozdrawiam  informatyków którzy pomagają ulepszyć obsługę sprzedaży na allegro. 

@_HolaOla_ Czy allegro planuje całkowite wyłączenia M.S.? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@BURZYNSKID Tak, w przyszłym roku planujemy wyłączyć Menedżera Sprzedaży, ale zanim to nastąpi zamierzamy oddać jeszcze kilka nowych funkcjonalności np. konta pracownicze. O innych planach pisał także Maciek w komentarzu do tego pomysłu

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

uscoins-pl
#7 Wielbiciel#

Witam, rozwiązanie w formie zakładki ZAMÓWIENIA jest narzędziem bezwartościowym na firm, dużych sprzedawców na allegro. MS w formie "starej" na narzędzie bardzo dobre, wręcz idealnie sprawdzające się przy masowej sprzedaży. Nie ma sensu tracić czasu na rozważania co poprawić w zakładce ZAMÓWIENIA, powinna ona być kopią rozwiązań zakładki TRANSAKCJE lub zostajemy przy starej wersji MS. Nie chcę tracić czasu i pieniędzy, lub konfliktować się z klientami w czasie kiedy robi się największe obroty na sprzedaży w sieci. Zmiany w tej formie i czasie to olbrzymi błąd !

oznacz moderatorów

eladowarki
#8 Zapaleniec#

Witam od kiedy usuneliście zakładkę tranzakcje w Zamówieniach jest tak naprawdę śmietnik . Teraz nie wiadomo co wysłałem co zostało wysłane . Filtry nie działają, mam wszystko w statusie nie wysłane . W ralizacji jak i do wysłania filtr nie jest spójny z tym co było kiedy tranzakcje przenosiłem do wysłanych . Mam teraz straszny bałagan na czym skończyłem co wysłałem co nie zralizowane . Jak zwykle Alllegro wprowadza zmiany jak sie podoba, a klient musi sobie radzić sam z tym bałaganem .

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

EDIT: @_HolaOla_ @msniezek proszę o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu. Przez nieuwagę dodałam go w dyskusjach dla kupujących.

Czy tylko dla mnie, nowy wygląd strony zamówień jest kompletnie nieczytelny?! Ja osobiście mam kilka zastrzeżeń do tych, którzy stoją za tym nowym "udogodnieniem".

1) Metody oraz koszty dostawy są ukryte, i trzeba korzystać z filtrów. Owszem, korzystam często z filtrów, ale wolę jednak kiedy od razu widzę ile mam Inpostów czy wysyłek poleconym. Tak na pierwszy rzut oka. Dla mnie po prostu wygodniej. Nawet podczas głupiego wydawania paragonów, jeśli potrzebujesz go zrobić na szybko, trzeba się głowić czy wysyłka jest na 6,99 czy 8,99 czy może 10,95. 🙂 No albo trzeba rozwinąć szczegóły zamówienia.

2) Ikonka smarta niestety nie wyświetla na stronie głównej zakupów. Aby zobaczyć które zamówienia są w SMARCIE, trzeba wejść w szczegóły zamówienia. I również, osobiście wolę widzieć od razu ile mamy przesyłek w SMARCIE. Po pierwsze, jest to bardziej czytelne a po drugie, łatwiej jest nam kontrolować czy faktycznie smarty odpowiednio się "naliczyły" i czy faktycznie są za 0zł. 

3) Niewidoczne dane odbiorcy. By zobaczyć te dane, również trzeba wejść w szczegóły zamówienia. I znowu robi się zamieszanie, gdy ktoś zamawia z nieswojego konta na inne dane. Na głównej wyświetla się jedynie imię i nazwisko kupującego, które często jest inne niż imię i nazwisko odbiorcy przesyłki... 

Teraz by obsłużyć każde zamówienie, trzeba w nie wchodzić z osobna żeby niczego nie przegapić czy się nie pomylić. To dość kłopotliwe, bo w zasadzie wszystkie dość istotne informacje są skrzętnie ukryte... Czy jest opcja przywrócenia starego wyglądu tylko dla zainteresowanych?! Czy tylko mnie drażni nowy wygląd? 🤣

 

 

_______
Kamila
oznacz moderatorów