anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup dla monet, a ich zwrot dla sprzedającego

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

Witam, 

Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat. Mianowicie pewien użytkownik, bo nie mogę go nazwać klientem, zrobił zakupy w moim sklepie na prawie tysiąc złoty tylko po to, aby wyłudzić monety. Zgłosiłem sprawę, użytkownik został zablokowany, ale niestety monety nie zostaną wrócone, gdyż jak pisze konsultant Allegro: 

"Koszt monet, które pochodzą z Kampanii monetowych, jest zwracany razem ze zwrotem prowizji. Natomiast monety pochodzą z programu Super Sprzedawca, nie są zwracane do puli monet." 

No i tego drugiego zdania całkowicie nie pojmuję. Na otrzymanie tych monet ciężko pracowałem, tymczasem nagle tracę prawie 100 z nich i tylko dlatego, że Allegro ma błąd w systemie. Nie za bardzo wiem czym zawiniłem, że ponoszę karę 😛 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@la_nika Pani Moniko ja to rozumiem, ale na tym tracą sprzedający, kiedy ktoś zdecyduje się na zwrot towaru.

Punkty Payback,którymi u wybranych partnerów też można przecież płacić są również blokowane.

Poprzez natychmiastowość wykorzystania monet rozumiem możliwość natychmiastowej zapłaty monetami, które oferuje sprzedawca na swojej aukcji oraz  uzupełnienie monet do pełnej kwoty - kupuję coś u kupującego x, który oferuje mi 3 monety, a ja uzbierałam już 7 i dzięki temu mogłabym wykorzystać 10 monet i tym samym zapłacić 10 zł mniej za zakup.  

Tak przecież nie jest, bo monety wykorzystać mogę dopiero przy następnym zakupie.

Wiola
oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@la_nika  No jak można nie zwracać w takim przypadku monet? Przecież to jest zwykła niesprawiedliwość.. Czy ja w jakikolwiek sposób zawiniłem, że Allegro ma błędy w systemie i pozwala na tego typu sytuację?

To zaraz będziemy mogli dojść do sytuacji patologicznych. Co Allegro zrobi jeżeli założę drugie konto, wejdę na konto konkurencji i gdy zobaczę, że otrzymali z programu monety, to za kilka tysięcy złotych zrobię zakupy, wydam monety, a następnie odstąpię od umowy. Przecież to wszystko jest bardzo łatwe i oprócz blokady konta, które można stworzyć w przeciągu 5 min, nic mi nie grozi - zrobię zakupy za darmo, a do tego straci tylko i Allegro i konkurencja.. 

No nie powie mi Pani, że taka sytuacja byłaby normalna.. 

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lukaszflak14 @Wioletta2701 rozumiem Wasz punkt widzenia, jednak poza przekazaniem Waszych uwag, niewiele mogę zrobić, aby to zmienić. Wiele zmian na Allegro zostało wprowadzonych, ponieważ Kupujący i Sprzedający zgłaszali swoje sugestie, mam nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów