anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup kilku przedmiotów, ale tylko jeden email

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Do tej pory zawsze było tak, że jeśli kupujący nabywał kilka różnych przedmiotów, to do każdego zakupu przychodził jeden mail potwierdzający (sprzedałeś przedmiot przez kup teraz ....), a na koniec ewentualnie zbiorczy FOD i potwierdzenie wpłaty. Od wczoraj przy zbiorczym zakupie przychodzi tylko jeden mail nt. pierwszego przedmiotu z listy (plus FOD i podliczenie). To jakaś awaria - czy kolejne "usprawnienie"?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaaa, od wczoraj widze to samo , niemniej nie przeszkadza mi to .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  coś przegapiłem?? 

oznacz moderatorów

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

Od kilku dni nie otrzymuję wszystkich wiadomości o sprzedaży na maila.

W sensie jeżeli ktoś kupi u mnie kilka produktów to na maila o sprzedaży otrzymam tylko dla jednego produktu.

Tak ma być czy coś nie działa?

oznacz moderatorów

desingsy
#9 Pomysłodawca#

Zajrzałem tutaj właśnie z tego samego powodu. Również nie przychodzi wszystko, tak jak kiedyś.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Musi być jakiś problem bo też mi nie przychodzą maile wszystkich przedmiotów sprzedanych. Dziś np jedno zamówienie na dwa różne przedmioty a mail przyszedł tylko dotyczący jednego przedmiotu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mako_poznan może wprowadzili zapowiadane zmniejszenie ilości maili które przychodzą na skrzynkę ?

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/mniej-powiadomień-do-kupującego-prośba-o-o...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

To niech przyjdzie jeden mail " sprzedałeś kilka przedmiotów z allegro" i w treści maila wymienione te produkty. Tak jak są wymienione w pozostałych mailach typu "Allegro finanse".

oznacz moderatorów

fixxxer_beny
Ekspert Allegro

@mako_poznan czy faktycznie taka forma byłaby dla Was wygodna? Nie potrzeba wysyłać wszystkiego osobno?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@fixxxer_beny  jak dla mnie forma z "wadą" była lepsza- czytelniejsza.

1 Mail sprzedałeś przedmiot ( niezaleznie od ich ilosći)

2 Mail kupujący wybrał sposób zapłaty

3 Mail kupujacy zapłacił

To jak wygląda zamowienie, co zostało sprzedane itd można spokojnie z poziomu allegro zobaczyć

Handlując drobnymi przedmiotami czasem rano mam na mailu 500 wiadomości. Nie ma potrzeby aby jeżeli ktoś kupuje na 50 aukcjach przychodzilo 50 maili. Ja sosobiście i tak ich nie czytam.

Jeśłi do kazdego zakupu przychodziłyby 3 maile ( a nawet dwa) Kupujący wybrał sposób zapłaty oraz kupuyjący zapłacił - moim zdaniem zupełnie by wystarczyło .Reszta jak dla mnie niepotrzebna i doskonale widoczna z poziomu zakładki zamówien allegro.

No i oczywiście konieczne są maile o zakonczeniu danej oferty ale akurat z tym nie było problemu tym razem.

oznacz moderatorów

fixxxer_beny
Ekspert Allegro

cześć @kostas11 z tą zmianą działam na różnych frontach i widzę, że są efekty 🙂

oznacz moderatorów

fixxxer_beny
Ekspert Allegro

Cześć 🙂 @TomBanknoter odpowiadam za maile po transakcji - jedyną zmianą jaką robiliśmy była zmiana u kupujących - dostają jednego zbiorczego maila dla wszystkich zakupów, niezależnie od tego od ilu sprzedających zamawiane były produkty. Dodatkowo, jeśli kupujący zapłacił w ciągu 180s, to również dorzucamy tę informację do jednego zbiorczego maila i nie wysyłamy już osobnej wiadomości dot. płatności. 

Sprawdzamy, co się stało, ale prawdopodobnie to coś u nas 😕 działamy nad poprawką.

A przy okazji - co myślicie, żeby pozbyć się części maili generowanych po transakcji u siebie? Czy nadal potrzebne są maile wysyłane po wyborze metody dostawy, po zakupie i po otrzymaniu pieniędzy? Czy nie powinniśmy podchodzić podobnie jak w przypadku sprzedających - w miarę możliwości 1 maila per transakcja? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fixxxer_beny już był temat poruszany w 2020 r.  Mi jako sprzedawcy wystarczy jeden o zapłacie w razie co, poco tyle, jako kupującemu też wystarczy jeden po płatności 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@fixxxer_beny Owszem, wystarczyłby jeden email, ale ze wszystkimi przedmiotami zakupionymi przez danego klienta. Raczej bym nie łączył kilku kupujących do jednej wiadomości.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@fixxxer_beny jak dla mnie może być 1 e-mail do transakcji  , nawet lepiej , ale  NA MIŁOŚĆ .... ZACZYNAJĄ MI WCHODZIĆ MAILE ZAKUPOWE Z WCZORAJ , MAM JEDEN MĘTLIK W W SKRZYNCE !!! 

foto_48744816fc70f8c0391075b2f2a372c3_org.jpg

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Dokładnie, rura się odetkała. Nowe przychodzą w prawidłowej formie, i jeszcze zaległe z wczoraj 🙂

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@fixxxer_beny Osobiście często korzystam z danych zawartych w wiadomości "Sprzedałeś przedmiot przez Kup Teraz ..." a to z powodu weryfikacji danych do dostawy lub kontaktu z kupującym. 

W wiadomościach "Allegro Finanse - Kupujący xxxxxx wybrał sposób zapłaty i dostawy w ofertach ..." jest adres i telefon odbiorcy, który jest wpisywany podczas zakupu i może być różny od podanego przy rejestracji. Jeżeli są problemy z kontaktem z sprzedającym to można jeszcze sprawdzić kontakt podany przy rejestracji konta.

Oczywiście mogłaby być jedna wiadomość, ale musiałaby zawierać wszystkie dane potrzebne to sprawnej sprzedaży.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@fixxxer_beny Po ustaniu fali zaległych wiadomości nowe zamówienie weszło "wszystko dwa razy" 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@fixxxer_beny to jakiś koszmar , siedzę i usuwam wczorajsze zakupy. 

Poza tym jeden e -mail do transakcji jak dla mnie powinien być jako bezpiecznik . Bywa ,że w ,,zamówieniach ,, się pićknie i krótka droga do przegapienia zamówienia , a tak pozostaje jeszcze nie usunięta wiadomość w skrzynce .

 

oznacz moderatorów

ptrauto
#7 Wielbiciel#

cześć, czy można przywrócić opcję by sprzedający - mogli otrzymywać osobną wiadomość email do każdego zakupu?

Bardzo dużo zamawiamy na allegro z kilku kont dla różnych działalności - i dzięki osobnym emailom mogliśmy w programie do poczty oznaczać sobie - czy dany towar doszedł i czy otrzymaliśmy do niego fakturę, ewentualnie wpisywać jakieś uwagi.

Może po prostu zrobić opcję by Kupujący miał wybór - czy chce łącznie zakupów opłacanych razem w jedną wiadomość, czy by zawsze dostawać osobny email do każdego zakupu u danego sprzedawcy (pomimo płatności zbiorczej). Dla nas to kluczowa sprawa, bez tego będziemy raczej zamawiać w sklepach online, bo łatwiej wtedy będzie oznaczać nam w programie do poczty fakt otrzymania przesyłki i otrzymania faktury bezpośrednio na emailu ze sklepu. To była dla nas kluczowa funkcja w allegro - bardzo ułatwiała zakupy.

Dodatkowo fajnie by było by w temacie wiadomości były oprócz nazwy sprzedającego również produkty jakie zostały kupione, tak by działało wyszukiwanie po temacie.

oznacz moderatorów

fixxxer_beny
Ekspert Allegro

Cześć @ptrauto!

Chciałbym dobrze zrozumieć sytuację: kupujesz z konta typu firma i chciałbyś otrzymywać osobną wiadomość po każdym zakupie?

Pzdr!

Krzysiek

oznacz moderatorów