anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy dla żartu a zwrot prowizji

CinnamonTheFreak
#7 Wielbiciel#

Mam taką sytuację: kupujący kupił wszystkie wystawione przeze mnie przedmioty i wybrał wysyłkę za pobraniem.
Kupujący bez aktywnego konta, nie odpowiada na maile, numer telefonu podany na allegro jest fałszywy (jest to firmowy numer firmy przewozowej, rozmawiałam z właścicielem i nic na allegro nie kupował).

Nie będę wysyłać towaru za półtorej koła, bo ktoś ewidentnie zrobił to dla żartu i nie dość, że stracę kasę na przesyłkę to dodatkowo byłabym pozbawiona rzeczy przez co najmniej tydzień, a nie wiadomo czy w transporcie coś się nie uszkodzi.

Chcę anulować transakcję i odzyskać prowizję, ale allegro odrzuca wniosek.
Czy ktoś miał podobną sytuację?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

mikeza
#20 Guru#

@CinnamonTheFreak  pisz do skutku do allegro i przede wszystkim odwołaj się od decyzji o braku zwrotu prowizji.

na marginesie to jest dobry przykład na to, że w takiej sytuacji powinna być możliwość otwarcia dyskusji przez sprzedawcę, i jeśli w określonym czasie nie nawiązałby kontaktu z kupującym, allegro powinno z automatu w takich przypadkach zwracać prowizję. Oczywiście takie konta kupujących powinny być również blokowane przez serwis.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak Od nieprzyznanego zwrotu prowizji możesz się odwołać tu; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

Jeżeli jednak udostępniasz pobrania, to po zakupie masz obowiązek towar wysłać. Nie chcesz wysyłać, nie udostępniaj pobrań. Wątpię, czy w tej sytuacji Allegro przyzna Ci zwrot. Co innego, gdybyś wysłała i paczka by wróciła. Masz wtedy dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 I co, kolejny krok wobec "uczciwego kupującego" to sąd aby odzyskać za wysyłkę?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Zaraz dostaniesz 134 punkty za ten post. Będziesz liderem w rankingu na zadawanie mi pytań i komentowanie moich postów 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Czyli "uczciwy kupujacy" ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Tak, uczciwy. Dokonał zakupu, zawarł umowę i czeka na dostawę.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

"Gdyby ktoś był ciekaw, to sytuacja rozwiązała się pomyślnie.
Zamówiłam rozmowę z allegro, miły pan powiedział, że zweryfikują kupującego, a po dwóch godzinach dostałam informację, że konto kupującego zostało zablokowane, a prowizja zostanie zwrócona."

xyz96 To jest skandal, uczciwemu kupującemu który  dokonał zakupu, zawarł umowę i czeka na dostawę allegro zablokowało konto, co na to Uokik, prokuratura oraz straż miejska w Poznaniu?😎

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak Nie udostępniaj wysyłek za pobraniem, ewidentnie ktoś sobie z ciebie robi żarty. Pisz odwołanie o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak "za półtora koła", nie "za półtorej koła"!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak  Niestety frycowe się płaci. Udostępniasz pobrania = prosisz się o takie sytuacje. Allegro pewnie nie zwróci dotąd dokąd nie wyślesz i przesyłka nie wróci. Musisz sobie skalkulować , która strata mniej boli : prowizja czy opłata + opłata zwrotna za przesyłkę. Co ja bym zrobił? Napisał przez centrum wiadomości - wobec podania nieprawdziwego numeru telefonu - proszę o potwierdzenie chęci zakupu oraz podanie prawdziwego numeru ( potrzebuję go do nadania przesyłki). Jak nie odpowie - będziesz miał "podkładkę" dla Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash To niezgodne z zasadami. Po zakupie nie masz prawa stawiać dodatkowych warunków. Kupione z pobraniem umowa zawarta, musisz wysłać.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Kuriera nie nadasz nez numeru telefonu, a ten jest nieprawdziwy.

ps po co podawać nieprawdziwy numer telefonu?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Ten numer jest prawdziwy. Gdyby nawet był nieprawdziwy - nadasz.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 polemizowałbym z tą tezą. A jakby podał adres na księżyc, to też ma wysłać ? Nie popadajmy w paranoję, są jakieś reguły, których obydwie strony transakcji powinny przestrzegać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Nie wiem, nad wysyłkami w kosmos się nie zastanawiam, ale Allegro się rozwija, być może przyjdzie na to czas 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 

a gdzie regulamin allegro i obowiązek kontaktu w ciągu 7 dni?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED W tej sytuacji nie ma obowiązku kontaktu, została zawarta umowa z opcją wysyłki za pobraniem i koniec. Gdyby to była przedpłata i klient by nie płacił, wtedy sam fakt zapłaty przed upływem siedmiu dni jest już formą kontaktu - tak kiedyś określało to samo Allegro na CP.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Błąd w rozumowaniu. Nie musi wysyłać. Np po weryfikacji adres i tel. są fikcyjne.

Ja otrzymałem zwrot prowizji od ALL , miałem adres firmy "Szlachta nie pracuje" , adres i nr tel. Brak takiej firmy pod tym adresem, tel nikt nie odbiera. Po zgłoszeniu do ALL - sprawa załatwiona.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

CinnamonTheFreak
#7 Wielbiciel#

Może i frycowe:) Ale ponad 10 lat na allegro (z opcją za pobraniem) i nigdy nie miałam takiej sytuacji. Teraz faktycznie z pobrań zrezygnuję.

Pewnie skończy się na tym, że zapłacę allegro tą nieszczęsną prowizję. Ale jakiś niesmak pozostał.

oznacz moderatorów