anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy dla żartu a zwrot prowizji

CinnamonTheFreak
#7 Wielbiciel#

Mam taką sytuację: kupujący kupił wszystkie wystawione przeze mnie przedmioty i wybrał wysyłkę za pobraniem.
Kupujący bez aktywnego konta, nie odpowiada na maile, numer telefonu podany na allegro jest fałszywy (jest to firmowy numer firmy przewozowej, rozmawiałam z właścicielem i nic na allegro nie kupował).

Nie będę wysyłać towaru za półtorej koła, bo ktoś ewidentnie zrobił to dla żartu i nie dość, że stracę kasę na przesyłkę to dodatkowo byłabym pozbawiona rzeczy przez co najmniej tydzień, a nie wiadomo czy w transporcie coś się nie uszkodzi.

Chcę anulować transakcję i odzyskać prowizję, ale allegro odrzuca wniosek.
Czy ktoś miał podobną sytuację?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

imprezator_com
#9 Pomysłodawca#

Prawidłowe skonstruowanie regulaminu zakupów, pomogło by wyeliminować takie sytuacje.

Jeden z jego punktów mógłby brzmieć:

"Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku gdy podane przez Kupującego dane w formularzu zakupu są niepełne, błędne lub wzbudzają wątpliwości co do ich prawdziwości."

Może warto pójść w tym kierunku?

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak Napisz odwołanie i powołaj się na fałszywy numer telefonu i brak kontaktu. Zapytaj czy jak wyślesz w tych okolicznościach, to Allegro zwróci Ci za wysyłki, czy może pójdzie za Ciebie do sądu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

CinnamonTheFreak
#7 Wielbiciel#

Gdyby ktoś był ciekaw, to sytuacja rozwiązała się pomyślnie.
Zamówiłam rozmowę z allegro, miły pan powiedział, że zweryfikują kupującego, a po dwóch godzinach dostałam informację, że konto kupującego zostało zablokowane, a prowizja zostanie zwrócona.

Więc jeśli macie uzasadnione wątpliwości co to kupującego to nie trzeba wysyłać ani płacić frycowego;)

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak Koniecznie powiedz to @xyz96 , który kazał Ci wysyłać towar uczciwemu kupującemu 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@CinnamonTheFreak Sprawa jest prosta. Allegro przyznało Ci zwrot prowizji niezgodnie z zasadami, wedle własnego uznania. Normalnie po zawarciu umowy masz obowiązek wysłać towar, jeśli tego nie robisz, naruszasz regulamin - zwrot prowizji nie powinien być przyznany.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

CinnamonTheFreak Zasada jest jedna, nigdy nie słuchaj rad od xyz96 ,na tym tylko stracisz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ten post został zgłoszony, ponieważ narusza regulamin AG, Art. 4, punkt 4.1.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Obyś miał tylko takich klientów o jakim mowa w tym poście.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Ktoś kiedyś z tego towarzystwa napisał

,,ja się nigdy nie mylę i zawsze mam rację"

Zgadnijcie kto to?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@xyz96  ja już nie wiem czy Ty serio piszesz tak jak myślisz czy jesteś pracownikiem allegro który ma robić ruch na tym forum 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Proszę, aby TWA nie zadawało mi pytań i nie wywoływało mnie, odpowiadam tylko na pytania autorów wątków.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@xyz96  nie należę do żadnego TWA, piszę jako niezależna jednostka która często zgadza się z twoimi wypowiedziami. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Client:79577720 Sądząc po ilości udzielonych postów ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu i brak pomysłu na życie. A w imię prawa wydałby własną matkę za to że wyszła wyprowadzić psa bez maseczki.

Brakuje tutaj guzika z funkcją "ukryj wypowiedzi" przy danym użytkowniku 😉

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Pozostaje jeszcze "zdrowy rozsądek", którego, jak widać, niektórym brakuje. I to się tyczy wszystkich regulaminów i artykułów prawnych. Nie podejrzewam ustawodawców o niewłaściwe działania, problemem jest bezrozumna interpretacja przepisów.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

zakardstyl
#9 Pomysłodawca#

A u mnie Pan [edycja] kupił towar na 3 tys ,okazało się po kilku mailach,telefonach i akcji detektywistycznej że facet zemścił się za negatywny komentarz który mu wystawiłam,i można......?????oczywiście wystawił mi komentarz negatywny pt ,,po prostu nie polecam,,

oznacz moderatorów