anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy dla monet?

MAMY ROZWIĄZANIE!
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

Od jakiegoś czasu zdarzają się u mnie zakupy wg tego samego modus operandi: klient kupuje towar, zazwyczaj za kilkaset złotych, (raz nawet za ponad 2500zł), płaci i zaznacza odbiór osobisty - mimo, że jest z drugiego końca Polski. Po jakimś czasie anuluje zakup i prosi o zwrot pieniędzy. Ja sprzedaję suplementy diety - naprawdę trudno mi pojąć po co komu 18 opakowań jakiegoś specyfiku. Mój wniosek: robi to dla monet oferowanych w aukcjach. W jednym przypadku klient dostał monety o wartości 162zł!

Na szczęście klienci ci są na tyle przyzwoici, że nie zmuszają mnie do wysyłki towaru. Czy któryś z moderatorów mógłby skomentować to zjawisko? Czy jedyny sposób, żeby pozbyć się tych klientów to usunięcie monet z oferty?

Piotr

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@twojezdrowie_org Skomentują tak, że to mały, niezauważalny odsetek kupujących, a korzyści z programu są większe niż te straty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

Tak podejrzewam. Zastanawia mnie tylko czy to ja tracę czy serwis. Bo prowizję odzyskam. Ja nawet widzę rozwiązanie dla Allegro - przecież mógłbym zwrócić wpłatę pomniejszoną o zdobyte nielegalnie monety. Ale zaraz się dowiem, że w tej transakcji Allegro nie jest stroną ...

Piotr

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@twojezdrowie_org Napisz do Allegro tutaj : https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c1581428-a33f-4506-826f-720b60a920c0

Uargumentuj że według Ciebie to zakupy "fake" tylko dla wyłudzenia monet. tacy "uczciwi Kupujący". Chyba był tutaj kiedyś watek że w takim wypadku Allegro może zwrócić monety

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash , @twojezdrowie_org Ja bym jeszcze poprosiła Allegro, by przyjrzało się wnikliwie tym kupującym. Ile monet nazbierali w tym procederze.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Ula przywołuję do porządku! Przecież wiesz że według pewnej wykładni - nie ma nieuczciwych kupujących.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

Ślepy zaułek - zakupy są z nowych kont, dane nieprawdziwe w tym nr telefonu. 

Piotr

oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

Z tego co widzę na rachunku to Allegro zwracając prowizję zwraca też monety - także ja nie jestem stratny ale Allegro już tak. Ciekawe jaka jest skala procederu - ja miałem takich zakupów 3 w nowym roku i kilka w starym.

Piotr

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Maiłem podobnego "klienta", po zgłoszeniu podejrzenia o zakup wyłącznie w celu wyłudzenia monet  allegro zablokowało jego konto.😎

"Dzień dobry.
Ponieważ  mamy pewne zastrzeżenia ze kupujący ........ dokonał zakupu tylko w celu uzyskania monet allegro  (rezygnacja po jednej minucie od zakupu)proszę o wyjaśnienie sprawy."

 

"Dzień dobry,

dziękuję za zgłoszenie. Obawiam się, że Państwa podejrzenia są słuszne, dlatego podjęłam już stosowne działania wobec wskazanego klienta. 

Pozdrawiam
//Magdalena

Dział Bezpieczeństwa Transakcji
Zespół Allegro"

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@twojezdrowie_org Tak zdobytych monet Allegro chyba nie pozwala potem wykorzystać - blokuje je kupującemu.

oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 Niestety, z tego co wiem z doświadczenia zakupowego monety są przyznawane od razu po dokonaniu zakupu i od razu mogą być wydane. Potem jedynie można starać się odzyskać pieniądze, ale tak jak pisałem to Allegro jest w tym procederze stratne.

Piotr

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@twojezdrowie_org Jeśli wskażesz mi numery zamówień, których dotyczy ta sytuacja, bardzo dokładnie sprawdzimy te konta 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Już podaję: 6fd06fc2-5057-11eb-a14d-4d8fab6b56d9; 85ef6e54-5057-11eb-a14d-4d8fab6b56d9; 4b3e7d82-4c85-11eb-b047-f10b6d6ed4c9; d2c3c903-bd6e-11ea-8bdb-45d6a1f5caae; d2c3c903-bd6e-11ea-8bdb-45d6a1f5caae; e3dbf212-1b53-11eb-846a-35e64cb2c2c3; a974e2b2-d2fd-11ea-8521-4542bc5091da; 

Pozdrawiam,

Piotr

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@twojezdrowie_org Bardzo dziękuję, sprawdzimy dokładnie te transakcje i konta Kupujących. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@twojezdrowie_org Czy wykonywałeś może zwroty dla Kupujących w ramach dwóch, ostatnich zamówień? Chodzi mi dokładnie o te: e3dbf212-1b53-11eb-846a-35e64cb2c2c3 oraz  a974e2b2-d2fd-11ea-8521-4542bc5091da? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Tak, wykonałem zwroty do wszystkich zamówień. Nie do wszystkich przez Płatności Allegro, część zwykłym przelewem.  Pozdrawiam,

Piotr

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@twojezdrowie_org Bardzo dziękuję za wszystkie informacje, które mi przesłałeś. Twoje podejrzenia były trafne, dlatego zadziałaliśmy już w stosunku do Kupujących, którzy w ten sposób łamali nasz regulamin. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
twojezdrowie_org
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam,

Piotr

oznacz moderatorów
im3000
#9 Pomysłodawca#

Skorzystałem z Waszej promocji na monety ,z zamianą na wyróżnienia i trochę żałuję, bo owszem zależy mi na sprzedaży, ale realnej.

Ludzie kupują dziwne ilości towarów, tam gdzie proporcje ceny do monet są korzystne.

Oczywiście muszę wysłać, ale zwroty już powoli nadchodzą.

Mam tylko nadzieję, że klienci nie rozpakowywali paczek, bo przynajmniej wrócą w stanie, który pozwoli na dalszą odsprzedaż bez strat.

Straty już są (kartony, pakowanie itp).

Moim zdaniem, monety w takiej formie jak teraz, to nie dla mnie.

oznacz moderatorów
im3000
#9 Pomysłodawca#

Jak jeszcze raz ktoś kupi podejrzaną ilość, to wychodzę z tej "promocji"

oznacz moderatorów